Ana SayfaBankaEmekli Kredisiİhtiyaç Kredisiİpotekli İhtiyaç KredisiKonut KredisiTaşıt Kredisi

Ziraat Bankası Kredi Başvurusu 2019

Ziraat Bankası Kredi Başvurusu yapmak istiyorsanız ilk olarak bilmeniz gereken önemli kurallar vardır. Kamu bankası olarak hizmet veren Ziraat Bankası genel olarak başvurularını şube üzerinden alır ve şube üzerinden onay vererek kredi kullandırmaktadır. İnternet üzerinden, SMS kredi üzerinden ve ATM’ler üzerinden de kredi başvurusu vardır ama bu kredileri kullanmak için banka ile iletişime geçmeniz gerekmektedir. Ziraat Bankası üzerinden kredi almak isteyen müşteriler ilk öncelikle çalışma durumunu gözden geçirmesi gerekir. En az 6 aydır aynı iş yerinde SGK’lı olarak çalışıyor olması gerekir. SGK’lı olarak yeni bir işe girdiyseniz veya çalışmıyorsanız Ziraat Bankası üzerinden kredi alamazsınız. Bunun için Gelir Belgesiz Kredi Veren Bankalar adlı yazımıza gidebilir ve bu bankalara başvurunuzu yapabilirsiniz. Ziraat Bankası gelir belgesiz olarak kredi vermemektedir. Şimdi sizlere Ziraat Bankası kredi başvurusu hakkında bilgiler verelim.

Kredi Başvurusu İçin Genel Şartlar Nedir?

Her bankada olduğu gibi Ziraat Bankası üzerinden kredi alacakların bilmesi gereken banka politikaları vardır. Eğer emekli iseniz bu bankadan maaş alıyor olmanız yeterlidir. Emeklilerde kredi notuna bakılmaz. Sadece icralık olma durumuna bakılmaktadır. Bu durumda da zaten hiçbir banka kredi vermez. Yalnız eğer icralık emekli iseniz icra borcunuzu ödedikten sonra maaşınızı bu bankaya taşıyarak kredi kullanabilirsiniz. Bu kampanya sadece emeklilere özel bir kampanyadır. Özel sektör çalışanlarına kredi imkanı fazla sunmayan bu banka kefil ile sizlere kredi vermektedir. Özel sektör çalışanları için kredi notu ve kredi sicili çok önemlidir. Kredi notu düşük olan ve kredi sicili bozuk olan kişiler kredi alamazlar. Ziraat Bankası ayrıca kredi notu sıfır olana kefil ile birlikte düşük limitlerle kredi vermektedir. Bu kredileri alarak kredi notunuzu düzeltebilirsiniz. Ziraat Bankası kredisi için banka şubelerine evraklarınız ile gitmeniz gerekmektedir.

Kredi İçin Gerekli Evraklar Nedir?

Ziraat Bankası üzerinden hangi kredi türüne başvuru yapacaksanız ona göre evrak gerekmektedir. Kredi siciliniz banka için uygunsa ilk olarak nüfus cüzdanınızın yanınızda olması ve gelir belgenizin de imzalı, kaşeli bir şekilde sunuyor olmanız gerekmektedir. İşyeri telefonları aranarak teyit alınacağı için maaş bordrosu veya yazısı üzerinde iş telefonlarını bulundurunuz.  Ayrıca Ziraat Bankası tarafından verilecek başvuru formunu da eksiksiz bir şekilde doldurmanız gerekmektedir.

Ziraat Bankası İpotekli Kredi

Eğer konut kredisi istiyorsanız bu evrakların yanına tapu fotokopisi, ikinci el araç alacaksanız alacağınız aracın ruhsat fotokopisi, sıfır araç alacaksanız da aracın faturasını evraklara ek olarak sunabilirsiniz. Ziraat Bankası ihtiyaç ve taşıt kredilerinde 60 ay vade ile hizmet verirken konut kredilerinde 120 ay vade ile hizmet vermektedir.

İnternetten Kredi Başvurusu Nasıl Yapılır?

Ziraat Bankası online olarak kredi başvurusu imkanı tanımaktadır. www.ziraatbank.com.tr adresine girerek başvuru formunu doldurup kredi onayını alabilir ve evraklarınız ile birlikte bankaya giderek onaylı limiti kullanabilirsiniz. Ayrıca bu bankanın müşterisi iseniz internet bankacılığı üzerinden hızlı bir şekilde kredi kullanabilirsiniz. Eğer tanımlanmış krediniz varsa banka şubesine gitmeden hızlı bir şekilde anında kredi kullanmanız mümkündür. Bu kredileri kullanırken kredi notunuzun yüksek olması gerektiğini de unutmayınız.

İpotekli İhtiyaç Kredisi

Eğer bankanın verdiği ihtiyaç kredisi limiti işinizi görmüyorsa ve daha fazla para istiyorsanız bankaya teminat vererek kredi limitinizi arttırabilirsiniz. Bunun için bankaya taşınmaz bir ipotek vermeniz gerekmektedir. Taşınmaz ipotek dediğimiz, ev, arsa ve tarla’dır. Bu vereceğiniz ürünlerin il sınırları içinde olması gerekir. Verdiğiniz mülkün ekspertiz değerinin %50 ile %75’i arasında bir kredi kullanabilirsiniz. Bu kredi türü de ihtiyaç kredisi türüdür. Bireysel müşteriler ve ticari müşteriler bu kredilerden yararlanabilirler.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu