Ziraat Bankası Hayvan Kredisi Faiz Oranları 2019 ve 2020 | uygunhibekredi.com

Ziraat Bankası Hayvan Kredisi Faiz Oranları 2019 ve 2020

Ziraat Bankası Hayvan Kredisi Faiz Oranları 2019 ve 2020

Ziraat Bankası Hayvan Kredisi Faiz Oranları 2019 ve 2020 yıllarında aynı oranda olacağı söylenmektedir. Ziraat Bankası ile birlikte Tarım Kredi Kooperatiflerinin Tarımsal üretimi desteklemek amacıyla verdiği düşük faizli krediler 2019 yılında da devam etmektedir. 2019 yılı itibari ile Ziraat Bankası tarafından hayvan kredisi verilmektedir. Ziraat Bankası tarafından kullandırılan bu kredilerde faiz indirimi uygulanacaktır. Hayvan kredisi almak isteyenlere özel faiz oranları ile kredi verileceği duyurulmuştur. Sizde eğer bu bankadan hayvan kredisi almak istiyorsanız evraklarınız ile birlikte en yakın Ziraat Bankası şubesine giderek kredi başvurusu yapabilirsiniz. Ziraat Bankası bu kredileri Tarım Kredi Kooperatifleri ile işbirliğinde vermektedir. Bu krediler sayesinden %50 ile %100 faiz indiriminden faydalanmanız mümkündür. Bu oranları banka belirler ve başvurunuzdan sonra belli olmaktadır. Kredi başvurusu sonunda hesaplamayı banka yapar.

Ziraat Bankası Hayvan Kredisi Faiz Oranları

Hayvan yetiştirenlere verilen Ziraat Bankası hayvan kredisi, yatırım öncesi kredi ve işletme dönemi kredisi olarak 2 aşamada verilmektedir. Hayvancılık işi yapmak isteyen girişimcilere farklı kredi kampanyaları vardır. Bu kredi kampanyalarında faiz indirimi de alınmaktadır. Faizsiz kredi başvurusu yapmak istiyorsanız damızlık süt yetiştiriciliği yapmanız gerekmektedir. Bu kredilerde kredi limit üstü 12.500.000 TL (12 milyon 500 bin TL) olarak bilinmektedir. Bu kredi başvurusunu yapanlar 750 bin TL’ye kadar yatırım dönemi için kredi kullanabileceklerdir. Bu kredide faiz indirimi %100 olarak belirlenmiştir. Eğer bu krediyi işletme giderleri için kullanmak istersenizde faiz indirimi %50 olacaktır.

Ziraat Bankası hayvan kredisi faiz oranı aylık %0.41, Yıllık %5 olarak belirlenmiştir. Ziraat bankası üzerinden aldığınız kredilerde maksimum vade 84 ay olarak belirlenmiştir. Bu krediyi ister aydan aya, ister 3 aydan aya, ister 6 aydan aya veya yılda bir ödemeli olarak ödeme tablosu oluşturabilirsiniz.

Damızlık Etçi ve Kombine Sığır Yetiştiriciliği Kredisi

Damızlık etçi ve kombine sığır yetiştiriciliği yapmak isteyenler için yukarıda da söylediğimiz gibi 12 milyon 500 bin TL’ye kadar kredi çekme limitiniz vardır. Bu kredilerden 750 bin TL’ye kadar %100 faizsiz kredi imkanından faydalanabilirsiniz. Ayrıca 5 milyon TL’ye kadar alacağınız kredilerde de faiz indirimi uygulanacaktır.

Damızlık Düve Yetiştiriciliği Kredisi

Damızlık düve yetiştiriciliği kredisi almak isteyenler için ise limit 7.500.000 TL olarak bilinmektedir. 7.5 milyon krediden yatırım dönemi için kredi kullanmak isteyenlere %100 faiz indirimi verilmektedir. İşletme döneminde kullanılan kredilerde ise faiz indirimi uygulanmakta olup bu hesaplamayı bankanın yaptığını söylemek isteriz. Ayrıca;

  • Büyükbaş Hayvan Yetiştiriciliği Kredisi
  • Büyükbaş Hayvan Besiciliği Kredisi
  • Küçükbaş Hayvan Yetiştiriciliği Kredisi
  • Küçükbaş Hayvan Besiciliği Kredisi
  • Arıcılık Kredisi
  • Hindi Besiciliği Kredisi
  • Su Ürünleri Kredileri
  • Kanatlı Sektörü Damızlık Yetiştiriciliği Kredisi

Gibi kredilere de başvurunuzu Ziraat Bankası üzerinden yapabilirsiniz. Bu kredilerinde belirli bir paraya kadar faizsiz olurken, yüksek miktarlı kredilerde size özel faiz indirimden faydalanabilirsiniz.

Yukarıda sizlere Ziraat Bankası Hayvan Kredisi hakkında bilgiler verdik. Bir önceki yazımız olan Ziraat Bankası Faizsiz Yem Kredisi adlı sayfamıza giderek daha detaylı bilgiler alabilirsiniz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir