Ana SayfaÇiftçi KredileriDevlet DestekliTarım Kredisi

Ziraat Bankası Genç Çiftçi Kredisi 2019 (ANINDA BAŞVURU)

Ziraat Bankası Genç Çiftçi Kredisi hakkında bilgileri yazımızda bulabilirsiniz. Bildiğiniz gibi köye dönen genç çiftçilere devlet pek çok hibe kredi vermektedir. Bu kredilerin başında da 30 bin TL köye dönüş hibe kredisi gelmektedir. Eğer bu kredi size az geliyorsa Ziraat Bankası üzerinden de genç çiftçi kredisi kullanabilirsiniz. Aldığınız 30 bin TL üzerine 90 bin TL Ziraat Çiftçi Kredisi alarak toplam 120 bin liralık kredi ile yatırımlarınızı genişletebilirsiniz. Bu yazımızda sizlere Ziraat Bankası Genç Çiftçi Kredisi ile ilgili bilgiler vereceğiz.

Ziraat Bankası Genç Çiftçi Kredisi 2019

Eğer devlet tarafından verilen 30 bin TL hibe destek kredisi aldıysanız, bu krediyi aldığınızda Ziraat Bankasına ayrı bir kredi başvurusu yaparak daha çok miktar kredi alabilirsiniz. Genç Çiftçi 30 Bin Hibe kredi sayfamıza giderek bu kredi başvurusu hakkında bilgi alabilirsiniz. Bu krediyi alan çiftçiler şartlara uygunsa 90 bin liraya kadar bankadan kredi başvurusu yapabilirler. Ziraat bankası üzerinden verilen bu kredide devlet destekli hibe kredi kapsamında kullandırılmaktadır. Eğer devlet desteği aldıysanız ve şartlara uygunsanız bu kredi başvurusunu gerçekleştirebilirsiniz.

Ziraat Genç Çiftçi Kredi Şartları Nedir?

Daha önceki yıllarda köyüne dönen 18 yaş ile 41 yaş arasındaki genç çiftçilere 30 bin lira hibe desteği verilmekteydi. Bu yıl itibari ile bu hibe kredi kampanyası tekrardan başlamış bulunmaktadır. Ziraat Bankası da bu krediyi alan çiftçilere 3 katı kadar kredi kampanyası başlatmıştır. Milli tarım projesi ile verilmesi planlanan bu kredide 90 bin liraya kadar kredi kullanabilirsiniz. Alacağınız bu kredilerde küçükbaş hayvan, büyükbaş hayvan, traktör alımı, tarla alımı ve sera kurulumu gibi giderleriniz için kullanabileceksiniz.

Ziraat Bankası Genç Çiftçi Kredisi Başvurusu

Yukarıda da söylediğimiz gibi bu kredi herkese verilen bir kredi değildir. Sadece devlet tarafından verilen 30 bin hibe kredisini alan kişiler bu krediye başvuruda bulunabilirler.

Ziraat Bankası başvuru yapan genç çiftçileri değerlendirmeye sokacaktır. Her 30 bin devlet desteği alan kişilere de bu kredi verilememektedir. Bunun için banka ilk olarak sizin kredi notunuza ve kredi sicilinize bakacaktır. Kredi notunuz yüksek ise, devlet desteği aldıysanız, yatırım projelerinizin sunumu ve hizmet sektörünüzün başvuruda etkili olacağını bilmelisiniz. Eğer bu kriterlere uygunsanız başvurunuz anında onaylanabilir. Banka sicil durumunuzda pürüzler varsa sizden ek teminat ipotek isteyebilir. Bu kredi başvurusu sadece Ziraat bankası şubelerinden yapılmaktadır.

Ziraat Bankası Genç Çiftçi Kredisi Ne Kadar?

Ziraat Bankasının verdiği bu kredi kampanyasında devlet tarafından 30 bin hibe kredi alan veya köye dönüş kredisi alan kişiler yararlanabilmektedir. 90 bin TL’ye kadar kredi başvurusu yapabilirsiniz. Verilen bu kredide 7 yıl vade yaptırabilir ve her yıl ödemeli olarak ödeme tablosu oluşturabilirsiniz. Uygun faiz oranları ile hizmet verilen bu krediler devlet destekli olup yüksek faizle işlem yapılmamaktadır. Eğer Genç Çiftçi kredisini 10 bin TL olarak aldıysanız ziraat bankası kredi başvurunuzu maksimum 30 bin TL olarak yapabilirsiniz. Çünkü aldığınız kredinin 3 katına kadar kredi imkanı verilmektedir.

Yukarıda sizlere Ziraat Bankası Genç Çiftçi Kredisi hakkında bilgiler verdik. Sizde bu kredilerle tarımsal alanlarınızı genişletebilir ve yatırımlarınızı rahat bir şekilde yapabilirsiniz. Kredi başvurusunu en yakın Ziraat Bankası şubesinden yapabilirsiniz. Ziraat Bankası her sene olduğu gibi bu yılda çiftçinin yanında olan bankalardan birisidir.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu