BankalarEFT Saatleri

Ziraat Bankası EFT Saatleri 2019

Ziraat Bankası EFT Saatleri 2019 yılında nasıldır öğrenmek istiyorsanız yazımızı okuyabilirsiniz. Ziraat bankası müşterileri başka banka para transferleri yapmak istedikleri zaman eft işlemi ve eft saatleri içinde yapmak durumundadır. Ziraat Bankası EFT işlemleri belirli bir zaman diliminde yapılmaktadır. Bunun sebebi ise eft işlemleri merkez bankası tarafında onaylanması yüzündendir. Merkez bankası kapalı olduğu ve tatil olduğu zamanlarda eft işlemleri gerçekleşmez. Bankalarda EFT işlemleri için kendilerine göre eft saati oluşturmuşlardır. Şimdi bu yazımızda sizlere eft saatleri hakkında bilgiler vereceğiz.

Ziraat Bankası EFT Saatleri 2019

2019 yılında Ziraat Bankası eft saatlerinde güncellemeye gitmiştir. Ziraat bankası eft saatleri 08:00 ile 17:00 arasında gerçekleşmektedir. 17:15 saatinde yaptığınız eft işlemi bir dahaki eft saatlerinde işleme geçecektir. Ayrıca geç eft ücreti ödeyeceksiniz. Ziraat bankası eft işlemlerini eft saati içinde yaparsanız karşı tarafa 15 dakika içinde ulaşacaktır.

Ziraat Bankası EFT İşlemleri 2019

Ziraat Bankası üzerinden eft işlemlerini banka şubelerinden, ATM’lerden, Mobil bankacılıktan, internet bankacılığından ve müşteri hizmetlerinden istediğiniz zaman yapabilirsiniz. Ayrıca eft işlemlerini ziraat bankası kredi kartınızı kullanarak da yapabilirsiniz. Kartınızda limit olması durumunda anında para transferinizi gerçekleştirebilirsiniz.

EFT işlemleri ile Havale işlemleri müşteriler tarafından karıştırılmaktadır. EFT işlemleri bir bankadan başka bankaya para transfer işlemidir. Yani Ziraat bankasından Akbank’a para göndermek istiyorsanız karşı tarafın IBAN Numarası, adı, soyadı alarak para gönderme işlemini yapabilirsiniz. Havale işlemlerinde ise ziraat bankası içinde başka bir hesaba para transfer işlemidir. Havale işlemleri 7 gün 24 saat yapılır. Bunun için bir saat belirlenmemiştir. Havale yaptığınızda anında karşı tarafın hesabına paranız iletilecektir.

Ziraat Bankası EFT İşlem Limiti 2019

Ziraat bankası eft işlemleri için üst limit günlük 250.000 TL olarak belirlenmiştir. Bu limit üstü işlemleriniz için banka ile görüşebilirsiniz. Özellikle ev alımı satımı işlemi yapıyorsanız, bu limit üstüne çıkabilirsiniz. Bunun için banka şubesine giderek direk görüşme yapabilirsiniz.

Ziraat Bankası EFT Ücretleri 2019

Ziraat bankası eft işlemi yapmak istiyorsanız ve düşük maliyetli EFT işlemi ücreti ödemek istiyorsanız mobil bankacılık veya internet bankacılığı üzerinden eft işlemi yapabilirsiniz. Kredi kartlarından yaptığınız EFT işlemlerinde ise %6.5 civarında bir komisyon alınacaktır. Ziraat Bankası eft ücretleri şu şekildedir.

  • Banka şubelerinden yapılan EFT İşlemleri 50 TL
  • İnternet Bankacılığı EFT İşlemleri 4 TL
  • Mobil Ziraat EFT İşlemleri 3.5 TL
  • Ziraat Bankası ATM EFT İşlemleri 12 TL
  • Alo Ziraat EFT İşlemleri 40 TL

Ziraat Bankası EFT İptal İşlemi ve Sorgulama 2019

Ziraat Bankası üzerinden EFT işlemi yaptınız ve iptal ettirmek istiyorsanız bilmeniz gereken önemli bir durum vardır. Eğer yaptığınız EFT işlemi işleme geçmediyse iptal edebilirsiniz. Eğer işleme alındıysa EFT işlemi iptal etmeniz imkansızdır. Eğer eft saatleri içinde eft işlemi yaptınız ve mesai saatleri dışında iseniz eft işleminizi internet bankacılığından, müşteri hizmetlerinden iptal edebilirsiniz.

EFT sorgulama işlemi içinde Ziraat Bankası müşteri hizmetleri numarası 444 00 00 veya 0 850 220 00 00 arayarak hızlı bir şekilde eft hakkında bilgi alabilirsiniz. Eğer işleme geçmeyen işleminiz varsa iptal ettirebilirsiniz. Sistemsel bir sıkıntı olmadığı sürece eft işlemleri 5 ile 15 dakika içinde karşı tarafın hesabına geçecektir. Sayfamızda bulunan Garanti Bankası EFT Saatleri hakkında bilgi almak için yazımızı okuyabilirsiniz.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu