BankaÇiftçi KredileriKonut Kredisi

Ziraat Bankası Çiftçiye Konut Kredisi [BAŞVURU]

Ziraat Bankası çiftçilere konut kredisi veren bir bankadır. Eğer çiftçi iseniz ve bankalardan konut kredisi almak istiyorsanız size özel faizlerden yararlanabilirsiniz. Ev sahibi olmak ve kendine ev almak her vatandaşımızın en büyük hayallerinden birisidir. Bu durumda para sıkıntısı çeken vatandaşlar bankalardan konut kredisi adında destek alarak finansal yardım almaktadırlar. Sizde eğer tarım ve hayvancılık ile uğraşıyorsanız her alanda herkese yardım eden bir banka olan Ziraat Bankası üzerinden size özel faiz oranları ile konut kredisi alabilirsiniz. Ziraat Bankası dışındaki diğer kamu bankaları da ev kredisi adı altında kredi imkanları vermektedir. Bu yazımızda sizlere Ziraat Bankası çiftçilere konut kredisi hakkında bilgiler vermekteyiz. İşte detaylar.

Ziraat Bankası Çiftçilere Konut Kredisi Başvuru

Konut kredisi her bankanın vatandaşlara uyguladığı bir kredi kampanyasıdır. Her vatandaşa göre ayrı ayrı kampanyaları olmaktadır. Çiftçi vatandaşlarımız içinde Ziraat Bankası özel konut kredisi kampanyası başlatmıştır. Bu kampanyaya başvuru yapan tüm çiftçiler hayallerindeki evleri alabilecekler. Çiftçinin gelir durumuna göre verilecek bu kredilerde ödeme kolaylığı da çiftçinin gelir durumuna göre belirlenecektir. Konut kredisi taksitlerini 6 ay ödemeli veya 12 ay ödemeli olarak ödeyebilirsiniz. Bu vadelerin sebebi ise hasat zamanıdır. Hasat zamanı ödeme kolaylığı ile kredi taksitlerinizi ödeyebilirsiniz.

Çiftçiye Konut Kredisi Şartları Nedir?

Her bankanın olduğu gibi Ziraat Bankası’nın da konut kredisi verirken sizlere özel şartları vardır. Öncelikle kredi alacak kişi, kredi sicilini bilmesi gerekmektedir. Konut kredisi kullanabilmeniz için kredi sicilinizin temiz ve kredi notunuzun yüksek olması gerekmektedir. Daha önce bir banka çalışması yaşamayanlarda Ziraat Bankası konut kredisi kullanabilirler. Ziraat Bankası konut kredisi kullanabilmeniz için kredi sicili ve kredi notunuz haricinde çiftçilik belgelerinizin de olması gerekmektedir. ÇKS belgesi olmayanlar bu krediden faydalanamazlar.

Ziraat Bankası Çiftçi Konut Kredisi Özellikleri

Ziraat bankası üzerinden kredi başvurusu yaptığınızda 10 yıl vade yani 120 ay vadeli konut kredisi kullanabilirsiniz. 10 yıl boyunca senelik ödeme yapabilirsiniz. Bu kampanya sadece çiftçiler için geçerlidir. Kredi başvurusu sonunda onaylanan başvurunuz neticesinde ödeme tablosunu istediğiniz gibi oluşturabilirsiniz.

Ziraat Bankası üzerinden konut kredisi alacaksanız alacağınız evin ekspertiz değerine göre kredi limiti oluşturulacaktır. Aldığınız fiyat üzerinden değil bankanın size belirliği ekspertiz değerinin %80’ine kadar kredi kullanabilirsiniz. 200.000 TL değerinde bir ekspertizi olan evin 160.000 TL’si kredi kullandırılır. %100 konut kredisi kullanılmamaktadır. Yapılan ekspertizin ücretini krediniz onay aldıktan sonra peşin olarak ödeyeceksiniz. Bu her banka için geçerlidir. Krediniz onay aldığında ve ekspertiz raporunda sıkıntı olmadığı sürece de ipotek işlemleri başlayacak ve banka 1.dereceden aldığınız eve ipotek koyacaktır. Borcunuz bittiği zaman banka ipoteği kaldıracaktır.

Ziraat Bankası Çiftçiye Konut Kredisi Başvurusu Nasıl Yapılır?

Ziraat Bankası çiftçi kredisi başvurusunu banka şubelerinden çiftçi evraklarınız ve alacağınız evin tapu fotokopisi ile yapabilirsiniz. İnternet üzerinden veya sms ile konut kredisi başvurusu yapılmamaktadır. Banka şubelerine direk giderek başvuru formunu doldurmalı ve kredinizi bu şekilde kullanmanız gerekmektedir.

Yukarıda sizlere Ziraat Bankası Çiftçiye Konut Kredisi başvurusu nasıl yapılır bunun hakkında bilgiler verdik. Sizlerde bu krediye başvurmak için şartlara göz atmanız gerekmektedir. Kredi başvurusu için şartları uygulayan müşteriler kredilerini sorunsuz bir şekilde kullanabilirler. Bir önceki yazımız olan Peşinatsız Konut Kredisi Veren Bankalar adlı sayfamıza giderek bu kredi hakkında da merak ettiklerinizi öğrenebilirsiniz.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu