Ana SayfaÇiftçi KredileriDevlet DestekliHayvancılık KredisiHibe Destekli KredilerTarım Kredisi

Ziraat Bankası Çiftçiye Doping Kredi Başvurusu 2019

Ziraat Bankası Çiftçiye Doping Kredi Başvurusu 2019 yılı itibari ile tekrardan verilmeye başlamıştır. Çiftçiye destek veren Ziraat Bankası yeni bir kredi kampanyası daha başlatmıştır. Ülkemizdeki artan gıda fiyatları sonrasında yetkililer tarımın geliştirilmesi ve çiftçiye destek olmak için adımlar atmaya başlamışlardır. Bu adımlar sayesinde Ziraat Bankası ile ortak işler yaparak tarım ve hayvancılık alanında destekler yapılmaktadır. Şimdi sizlere Ziraat Bankası tarım ve hayvancılık kredileri hakkında bilgiler vereceğiz.

Ziraat Bankası Çiftçiye Kredi Başvurusu

Ziraat Bankası çiftçiye müjdeli haber niteliğinde yeni kredi kampanyası başlatmıştır. Ziraat Bankası üzerinden tarım ve hayvancılık işleri ile uğraşanlar kredi başvurusu yapabilirler. Bildiğiniz gibi bu bankadan bir süre önce, yeni seraların kurulması ve atıl durumdaki seraların ekonomiye kazandırılması için yeni kredi paketleri ve kampanyaları başlatmışlardı. Bu kredilerde yapı ruhsatı şartı kaldırılarak bazı üreticilere fırsat olmuştu. Bu krediye başvuru yapan kişiler, Ziraat Bankası başvuru sonrası olumlu olursa,  2 yıl ödemesiz olarak ve 5 yılı ödemeli olarak yani toplamda 7 yıl vadeli kredi başvurusunda bulunacağının bilgileri verilmişti. 100 birimlik sera yatırımının 75 birimine kadar yatırım kredisi verilecek ve desteklenecektir. 10 milyon TL’ye kadar olan yatırımlarda 14 aylık vadelerle destekler sağlanacaktır. Bu kredi desteği 2020 Aralık ayına kadar sürecektir. Ziraat Bankası şubelerinden bu kredi başvurusunu yapabilirsiniz.

Devlet Destekli Traktör ve Ekipman Kredileri

Mekanizasyon kredileri olarak geçen bu kredi kampanyasında üreticiler ikinci el ve sıfır traktör alımlarında kredi kullanabilecekler. İkinci el traktörlerde yaş 8 olmak zorundadır. 8 yaş üzerindeki traktörlere Ziraat Bankası üzerinden kredi alamazsınız. Ziraat Bankası traktör kredisi için düşük faizli kredi kullanabileceksiniz.

Traktör kredilerinde değerinin 75.000 TL’ye kadar olan miktar için %50’sine kadar faiz indirimi uygulanmaktadır. Eğer değeri 75.000 TL ile 250.000 TL arasında ise %25 faiz indirimden faydalanabilirsiniz. Şartların sağlanması durumunda 18 ve 30 yaş arasındaki genç çiftçilerde 30 bin liralık hibe kredi başvurusu yapabilirler. Genç Çiftçiye 30.000 TL Hibe Kredi adlı sayfamıza giderek bu konu hakkında bilgi alabilirsiniz. Satış değeri 25.000 TL’ye kadar olan traktör, biçerdöver, hasat makineleri dışında kalan küçük ekipmanlar için ise banka düşük faizle kredi desteği vermektedir. Senetle Traktör Veren Yerler adlı sayfamıza giderek banka dışında kredi veren yerler hakkında bilgiler alabilirsiniz.

Devlet Destekli Hayvancılık ve Su Ürünleri Kredileri

Devlet destekli olarak Ziraat Bankası arazi alımlarınızda %25 faiz indirimi uygulamaktadır. Ayrıca 500.000 TL’ye kadar arazi alımları için kredi kullanabilirsiniz. Lisanslı depoculuk yatırımcıları için ise bu bankadan üst limit 20.000.000 TL’ye kadar kredi başvurusu yapabilirsiniz. Detaylı bilgileri en yakın banka şubesinden öğrenebilirsiniz. Soğuk hava deposu ve ürünlerin işlenmesi için gerekli olan yatırımlarda ise destek kredi limiti üst sınır olarak 5.000.000 TL olarak belirlenmiştir. Sizde bu kredilere başvurunuzu yapabilir ve desteğinizi alabilirsiniz.

  • Depo yatırımları
  • İnşaat yatırımları
  • Makine alımları
  • Ekipman alımları
  • Yeni kurulan tarım ürünleri
  • Lisanslı depoculuk

Bu alanlardaki kişiler Ziraat Bankası çiftçi kredilerine başvurusunu yapabilirler. Tarım Kredi koop. Tarafından verilen 2020 yılı sonuna kadar büyükbaş ve küçükbaş hayvan alımlarınızda, kanatlı hayvan alımlarınızda, arıcılık sektöründe ve üretim yapacağıız tüm hayvancılık sektörlerinde kredi imkanı verilmektedir. 100.000 TL’ye kadar olan ihtiyaçlarınızda %100 faiz indirimi de uygulanmaktadır. Kanatlı sektöründe damızlık yetiştiriciliği için verilen faiz indiri %100 iken, kredi limiti 7.500.000 TL olarak belirlenmiştir.

Yukarıda sizlere Ziraat Bankası yeni kredi kampanyası olan doping kredi başvurusu hakkında bilgiler verdik. Bu kredilere başvurmak istiyorsanız en yakın banka şubesine evraklarınızla birlikte gitmeniz gerekmektedir. Önemli olan evraklar kimliğiniz, ÇKS belgeniz ve tapularınız olacaktır. ÇKS belgesi olmayan kişiler bu kredi başvurusunda bulunamazlar.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu