Devlet DestekliKOSGEB

Yeni İş Kurana KOSGEB Devlet Desteği Kredisi 2019

Yeni İş kurana KOSGEB Devlet Desteği ile birlikte kredi verilmektedir. Eğer yeni bir iş kurma hayaliniz var ise KOSGEB destekleri ile bu hayalinizi gerçekleştirebilirsiniz. KOSGEB herhangi bir işte çalışmayan kişileri teşvik ederek kendi işlerini kurmak için devlet tarafından desteklenen bir kurumdur. İş kurmayı isteyen herkese kapısı açıktır. Eğer iyi bir girişimci olma hayaliniz varsa KOSGEB ile büyük destekler alabilirsiniz. Özellikle genç ve kadın girişimcilerin daha çok desteklendiğini söylemek isteriz. Bu yazımızda sizlere Yeni iş kuracak kişilere KOSGEB devlet desteği nasıl alınır ve bu kredi şartları nelerdir bunun hakkında bilgiler vereceğiz. Üreticilere Faizsiz Kredi adlı sayfamıza giderek bu konu hakkında da bilgi alabilir ve başvuru yapabilirsiniz.

KOSGEB Desteği Almak İçin Ne Yapmalı?

Yeni girişimci desteği almak isteyenler ilk olarak KOSGEB girişimcilik destek programına kayıt olmalı ve bu kayıt işleminden sonra uygulamalı girişimcilik eğitimi almalıdır. KOSGEB her başvuru yapana bu kredileri vermemektedir. Başvuru yaptıktan sonra başvurduğunuz alana göre size eğitim verilecek ve bu eğitimi iyi bir şekilde bitirmeniz durumunda kosgeb desteği almaya hak kazanacaksınız.  KOSGEB uygulamalı girişimcilik eğitim sertifikası ve kurs hakkında bilgi almak istiyorsanız tıklayınız.

Uygulamalı Girişimcilik Eğitimi Nedir?

KOSGEB kredisi almak istiyorsanız bu eğitimi başarılı bir şekilde bitirmeniz gerekmektedir. 32 saatlik bir eğitim sonunda size bir sınav yapılacak ve bu sınavı geçmeniz durumunda kredi almaya hak kazanacaksınız. Bu eğitimde yapacağınız işin işleyişi ve tüm işin püf noktalarını öğreneceksiniz. Bunun için KOSGEB girişimcilik kursu başvuru formunu doldurup ilgili kuruma başvurunuzu yapmanız gerekmektedir. Yeni iş kurmak isteyenler ve yeni girişimcileri muhakkak bu programa katılmak zorundadır.

KOSGEB Yeni Girişimci Desteği 2019

Yukarıda da söylediğimiz gibi girişimcilik eğitimini başarılı bir şekilde bitiren ve yeni iş kurmak isteyen herkes KOSGEB yeni girişimci desteği alabilir. Bu girişimci desteğini alabilmeniz için son 1 yıl içinde herhangi bir işletmenizin olmaması veya bir ortaklığınızın bulunmaması gerekmektedir. Genç girişimciler için işletme gerçek veya tüzel kişi durumunda olmalıdır.

KOSGEB Destek Miktarları Nedir?

KOSGEB yeni iş kuracak kişilere geri ödeme olmadan 50.000 TL’ye kadar kredi imkanı sağlamaktadır. Bu krediden faydalanan kişiler ise daha sonra 100.000 TL’ye kadar isterlerse faizsiz kredi de alabilecekler. 100.000 TL kredi geri ödemesi olacak bir kredidir. 50.000 TL destek aldığınızda şu paraların ödemeleri yapılmaktadır.

  • Kuruluş masraflarına yapılan yardım parası 2.000 TL
  • Kuruluş süresince yapılan masrafların parası 18.000 TL (Malzeme, ofis içi, reklam vs.)
  • İşletme masrafları için 5.000 TL ile 30.000 TL

Yukarıda verilen rakamlar civarında destek miktarları bulunmaktadır. KOSGEB hibe kredisi almak isteyenler şartlara uygun olduktan sonra bu kredi başvurusunda bulunabilirler. Özellikle 2019 yılında daha çok bu desteklerin genç girişimcilere verileceği söylenmektedir.

Yukarıda sizlere Yeni İş Kuranlara Devlet Desteği hakkında bilgiler verdik. Sizde bu konu hakkında sormak istediklerinizi aşağıdaki yorumlar kısmına belirtebilirsiniz. Esnafa 300.000 TL KOSGEB Hibe kredisi adlı sayfamıza giderek bu konu hakkında da bilgi alabilirsiniz.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu