Bankaİhtiyaç Kredisi

Vakıfbank Kredi Başvurusu 2019

Vakıfbank Kredi Başvurusu yapmak isteyenler 90.000 TL’ye kadar ihtiyaç kredisi alabilirler. Vakıfbank kredi başvurusu yapan müşteriler eğer bu bankadan maaş alan biriyse daha uygun faizlerle kredi imkanından faydalanabilirler. Vakıfbank ülkemizde bir kamu bankası olarak hizmet veren bir bankadır. Bu sebeple verdiği tüm kredilerde müşterilerine uygun faizler hazırlar ve hızlı kredi imkanları sunar. Hızlı ve anında kredi alabileceğiniz bu bankadan sadece banka şubelerinden başvuru yapabilirsiniz. Emekliye kredi, Memura kredi, asgari ücretliye kredi, çalışana kredi ve esnafa kredi veren bir bankadır. Ayrıca çiftçiler içinde destek kredileri mevcuttur. Vakıfbank üzerinden kredi başvurusu yapmak istiyorsanız banka şartlarına ve kurallarına uygun müşteri olmanız gerekir. Şimdi sizlere bu bankanın kredi başvurusu nasıl yapılır ve kredi detayları hakkında bilgiler verelim.

Vakıfbank Kredi Başvurusu Şartları Nedir?

Vakıfbank’tan eğer kredi almak istiyorsanız gelir belgenizin olması gerekmektedir. Vakıfbank üzerinden kredi almak isteyenlerin en az son iş yerinde 6 ay sigortalı olması ve toplam çalışma süresininde en az 1 yıl olması şartı ile kredi alabilirsiniz. Vakıfbank özel sektör çalışanlarına eğer maaş müşterisi ise maaşının 22 katına kadar, değil ise 15 katına kadar ihtiyaç kredisi vermektedir. Bu kredi emekliler içinde geçerlidir. Emeklilerde maaş taşıma mecburidir. Bu şartlara uygun olan müşteriler için 2.dikkat edilmesi gereken konu şu şekildedir.

Bankalardan dolayı bir icralık, takiplik ve gecikmeli ödemelerinizin olmaması gerekir. Kredi notunuz ya sıfır olacak yada 1100 ve üzerinde olacak. Aksi taktirde düşük kredi notuna sadece emekli ve devlet memurları kredi alabilirler. Onlarında bu bankadan maaş alma şartları vardır. Bu şartlara uygunsanız banka şubelerine evraklarınız ile başvurunuzu yapabilirsiniz.

Başvuru İçin Gerekli Belgeler

 • Nüfus Cüzdanı
 • Gelir Belgesi
 • İkametgah Belgesi
 • Sigorta Dökümü Belgesi
 • Kredi çeşidine göre ek teminatlar istenebilir. (Konut kredisi, taşıt kredisi vs.)

Vakıfbank ihtiyaç kredisi en az 2 ay en fazla 60 ay vade olarak kullanılmaktadır. Eğitim ihtiyaçlarınız için bu bankadan eğitim kredisi alabilirsiniz. Eğer yeni evlenecekseniz Vakıfbank evlilik kredisi başvurusu yapabilirsiniz. Tatil için, inşaat için, tadilat için, borç kapatma için kredi çeşitleri vardır. Bu kredi paketlerinden istediğinizi seçebilirsiniz. Vakıfbank’ın internet üzerinden, ATM’lerden ve SMS ile kredi başvurusu vardır. Ama sitemiz olarak sizlere o başvuruları önermiyoruz. En doğru sonuç alacağınız başvuru banka şubelerine evraklarınızla giderek yapacağınız başvurudur. Ama eğer SMS ile kredi başvurusu yapmak istiyorsanız kısa bir şekilde bahsedelim.

Vakıfbank 5724 SMS Kredi Başvurusu

Cep telefonunuzun mesaj bölümünden KREDİ yazıp boşluk bırakın TC KİMLİK numaranızı yazın ve 5724’e mesaj atın. Bu attığınız mesaj sonunda size kredinizin olumlu veya olumsuz olduğu söylenecektir. Eğer krediniz onay alırsa evraklarınız ile birlikte banka şubesine giderek kredinizi kullanabilirsiniz. Vakıfbank SMS kredisi ile en az 1.000 TL en fazla 90.000 TL kredi alabilirsiniz. Banka şubesine gittiğinizde bu rakamlar artabilir veya azalabilir.

Vakıfbank İpotekli Kredi Başvurusu

Vakıfbank üzerinden ipotek ettireceğiniz mülkler şu şekildedir.

 • Gayrimenkul
 • Dükkan
 • Arsa
 • Tarla
 • Araba
 • Yazlık
 • Bina
 • Depo
 • İşyeri
 • Fabrika

Tüm bankaların vermediği ipotekli kredileri bu bankadan alabilirsiniz. Araç ipotekli kredi veren bir banka olan Vakıfbank’tan 10 yaşını aşmamış aracınızı ipotek ettirerek kasko değerinin %50’sine kadar kredi kullanabilirsiniz. Ayrıca gayrimenkul gibi taşınmaz ipoteklerinizde de ekspertiz değerinin %50’sine kadar kredi kullanmanız mümkün. İpotekli ihtiyaç kredilerinde Vakıfbank vade 60 ay olarak belirlemiştir. Sadece araç ipotekli kredilerde 48 ay olarak devam etmektedir. Kredi başvurunuzu yaptığınız gün sonucunu öğrenebilirsiniz.

Vakıfbank Kredi Başvuru Sonucu Öğrenme

Vakıfbank üzerinden bir kredi başvurusu yaptınız ve sonucu hala size gelmediyse bankanın belirlediği yöntemlerle sonucunu öğrenebilirsiniz. 0 850 222 07 24 numaralı Vakıfbank müşteri hizmetlerini arayarak krediniz hakkında bilgi alabilir durum sorgulama yapabilirsiniz. Ayrıca en yakın Vakıfbank şubesine giderek kimliğinizle birlikte kredi başvuru sonucu öğrenme işlemi yapabilirsiniz. İnternet bankacılığı ve mobil bankacılık kullanıyorsanız kredi başvurunuzun detayını öğrenebilirsiniz.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu