Kredi Notu

TC Kimlik No ile Kredi Notu Sorgulama İşlemi Nasıl Olur?

TC Kimlik No ile Kredi Notu Sorgulama işlemi yapabilirsiniz. Bildiğiniz gibi bankalar üzerinden kredi veya kredi kartı alacağınız zaman ilk olarak sizlere bir sorgulama yapılacaktır. TC Kimlik numaranızı verdikten sonra kredi notunuza bakacaklar ve kredi notunuza göre kredi limiti oluşturulacaktır. Eğer kredi notunuz düşük ise banka ürünleri olan kredi veya kredi kartı kullanımınız da zor olacaktır. Kredi notu yüksek olan kişiler ise kolay kredi veren bankalardan SMS ve internet aracılığı ile şubeye bile gitmeden kredi alabilirler. Bu yüzden nasıl kredi alacağınızı öğrenmek istiyorsanız ilk olarak kredi notu sorgulama işlemi yapmanız gerekmektedir.

Kredi notunuzu öğrendikten sonra eğer uygun bir müşteri iseniz başvuru yapabilir ve nakit ihtiyacınızı anında giderebilirsiniz. Kredi notu öğrenmek isteyenler için hazırladığımız bu yazımızda kolay bir şekilde nasıl kredi notu öğrenebilirsiniz ve TC ile kredi notunu hangi yöntemlerle sorgulayabilirsiniz hakkında bilgiler vereceğiz. Yazımızı okuyarak bu konu hakkında bilgi alabilirsiniz.

TC Kimlik No İle Kredi Notu Sorgulama Nasıl Yapılır?

Bankalardan kredi almak istiyorsanız ve öncesinde kredi notu sorgulama işlemi yapmak istiyorsanız bazı püf noktalarını bilmeleriniz gerekmektedir. Kredi notu öğrenmenin en basit ve en çok kullanılan yöntemi bankaya kredi başvurusu yapmaktadır. Bankaya giderek kredi başvurusu yapacağınızı söyleyebilir ve TC kimlik numaranızı verdikten sonra da kredi notunuz ile kredi alabilirliğinizi öğrenebilirsiniz. Yalnız bankaya gittiğinizde kredi notumu öğrenmek istiyorum derseniz banka görevlisi size yardımcı olmayacaktır. Eğer bankaya gitmeye fırsatınız yok ise diğer yöntemler ile kredi notunuzu öğrenebilirsiniz.

TC ile Kredi Notu Öğrenme

Kredi notunu sorgulama yapabileceğiniz internet sitesi www.findeks.com olarak bilinmektedir. Kredi notunuzun haricinde banka sicili durumu, icralık veya avukatlık olan borçlarınız, tüm açık hesaplarınız, vadeli hesaplarınız ile tüm banka bilgilerinizi bu site üzerinden öğrenebilirsiniz. Bu siteye giriş yaptıktan sonra üye olmanız gerekmektedir. Findeks sitesi ücretli bir sitedir. Yaptığınız işlemlerden sizden ücret isteyecek ve online olarak kredi kartından ödeme talep edeceklerdir. Kredi notu öğrenmek için ödeyeceğiniz tutar 12 TL civarındadır.

Ücretsiz TC No İle Kredi Notu Sorgulama

Findeks sitesi üzerinden kredi notu sorgulaması yapmak istemiyor ve ücretsiz olarak puanınızı öğrenmek istiyorsanız bankalara gidebilirsiniz. Ayrıca e-devlet sisteminden de banka çalışmalarınızı öğrenebileceğiniz Kredi Risk Analizi adından bir hizmet başlamıştır. Bunun ile ilgili detaylı bilgiyi E-Devlet Kredi Notu Sorgulama adlı sayfamıza giderek öğrenebilirsiniz. E-devlet üzerinden sorguladığınız risk raporu aylık olarak verilmekte ve ücretsizdir.

Kredi Notu Sorgulama Siteleri Güvenli Mi?

Kredi notu sorgulama yapacağınız site sadece findeks.com sitesidir. Sizde findeks.com sitesi üzerinden kredi notu sorgulama yapabilirsiniz. Eğer başka bir site üzerinden kredi notu sorgulaması yapılıyorsa bu sitelere itibar etmeyiniz. Kredi notu sorgulamak için ayrıca internet bankacılığını ve mobil şubeleri de kullanabilirsiniz. Bu işlemde findeks üzerinden sorgulama yapıldığı için ücret ödenecektir.

İnternet üzerinde kredi puanı sorgulama yaptığını söyleyen sitelere itibar etmeyiniz. Sadece findeks ve banka aracılığı ile not sorgulama yapabilirsiniz.

Yukarıda sizlere TC ile kredi notu sorgulama işlemi hakkında bilgiler verdik. Sizde verdiğimiz şekilde sorgulama işlemi yapabilirsiniz. Kredi notunuz düşükse ve kaç ayda yükselir merak ediyorsanız Kredi Notu Kaç Ayda Yükselir adlı sayfamıza gidebilir ve bilgi alabilirsiniz.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu