Çiftçi KredileriDevlet DestekliHayvancılık KredisiHibe Destekli KredilerTarım Kredisi

Tarım Makineleri Hibe Desteği 2019

Tarım Makineleri Hibe Desteği 2019 yılında da verilmeye devam edecektir. Tarımsal faaliyetlerde işinize yarayacak traktör haricinde de birçok tarım aletleri ve tarım makineleri mevcuttur. Devlet tarafından verilen destekler sayesinde bu tarım aletlerini alabileceksiniz. Örneğin balya makinesi almak istiyorsanız devlet destekli hibe kredi alarak bu sıkıntınızı çözebilirsiniz. Devlet tarafından makine ve ekipman alımlarınız için hibe kredi kullanmak istiyorsanız Tarım ve Orman il müdürlüklerine giderek başvurunuzu yapabilirsiniz.

Tarımsal Mekanizasyonda Modern Cihaz Alımı Desteği

Tarım ve Orman bakanlığı kırsal kalkınma yardımlarına bir yenisini daha ekledi. Tarım için kullanılan 41 tarım makinesine ve ekipmanlarına %50 hibe destekli kredi imkanı sağlamaktadır. Alınan malların %50’si hibe destekli krediler olacaktır. Hibeye esas tutar ise gerçek kişiler için mal başına 50.000 TL, tüzel kişiler içinse mal başına 100.000 TL’yi geçmemesi gerekiyor. Basınçlı sulama sistemlerine başvuru yapacak olan gerçek kişiler için ise 100.000 TL, tüzel kişiler için ise 200.000 TL’yi geçmeyecek.

Tarım Makinelerine Verilen Hibe Destekler

Hibe Kredi Verilen Ziraat Aletleri Nedir?

Hibe kredi verilen ziraat aletleri şu şekildedir. Çayır biçme makinesi, anıza doğrudan ekim makinesi, dip kazan, el traktörü, diskli tırmık, Fındık toplama makinesi, arıcılık makine ve ekipmanı, canlı balık nakil tankı, biçerdöver ürün hasadında kullanılmakta olan ölçer kiti Mibzer, mini yükleyici, motorlu tırpan, bahçe traktörü, dal parçalama makinesi, biçer bağlar, fındık, mısır, ayçiçeği, çeltik, kabak çekirdeği kurutma makineleri, güneş kolektörü, file sisteminin kurulması, kimyevi gübre dağıtma makinesi, patates söküm makinesi, balya makinesi, pülverizatör, pancar söküm makinesi, sap toplamalı saman makinesi, sap parçalama makinesidir. Bu makine alımlarınızda %50 hibe destek alabilirsiniz.

Yukarıda saydığımız makinelere ilave olarak çiftlik gübre dağıtma makinesi, çeltik fide dikim makinesi, balıkçı gemilerinde soğuk depo, pamuk toplama makinesi, sılaj makinesi, sıra arası çapa makinesi, su ürünleri için kuluçka dolabı, su ürünlerinde buzlama makinesi, sür sağım ünitesi, soğutma tankı, tambur filtre, süt analiz cihazı, taş toplama makinesi, tarım römorkları, toprak frezesi, yem hazırlama makinesi, zeytin hasat makinesidir. Traktör alımlarınız için Senetle Traktör Veren Yerler adlı yazımızı okuyabilirsiniz.

Ziraat Bankası Tarım Aletleri

Kırsal Kalkınma Destekli Ziraat Aletleri

Verilen bu hibe kredi desteği kırsal alanda ekonomik ve sosyal gelişmeye katkı sağlamak için belirlenen makine ve ekipman alımlarını kapsıyor. Ayrıca yerinde montaj desteği de verilmektedir. Yapacağınız mal alım başvuruları 45 gün içinde il müdürlüklerine teslim edilecektir. Başvuru hibe tutarı illere tahsis edilen bütçelerin altında kalırsa il müdürlüklerinde 30 gün daha uzatılabilir. Tüm ödemeler bütçe serbestliği çerçevesinde yapılmaktadır. Alacağınız hibe kredi öncesinde yaptığınız tüm işlemler Tarım ve Hayvancılık teftiş kurulu tarafından denetlenecektir.

Devlet Teşvik Kredisi ve Şartları Nedir? Hibe Destek Kredisi Nasıl Alınır? Sayfamıza giderek bu kredi hakkında bilgiler alabilirsiniz. Sormak istediğiniz soruları aşağıdaki yorumlar kısmından bize iletebilirsiniz. Diğer devlet destekli hibe krediler ile ilgili bilgi almak için sitemizi dolaşabilirsiniz.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu