Ana SayfaBankalarKredi Kartı

Taksitli Nakit Avans Nedir? Nasıl Alabilirim?

Taksitli Nakit Avans Nedir? Taksitli Nakit Avans Nasıl Alabilirim? Bu konu hakkında sizlere bilgiler vereceğiz. Bankacılık işlemleri ile ilgili bir bireyseniz ve devamlı kart kullanıyorsanız nakit avans terimini muhakkak duymuşsunuzdur. Kredi kartını aktif olarak kullanan müşteriler taksitli nakit avans limitleri doğrultusunda acil nakit ihtiyaçlarında para çekebilirler. Nakit avans genellikle kredi kartlarına tanımlanan bir acil çekim limitidir. Şimdi sizlere taksitli nakit avans nedir ve nasıl kullanabilirim bunun hakkında bilgiler verelim.

Nakit Avans Nasıl Alınır?

Taksitli Nakit Avans Nedir?

Acil nakit sıkıntınızda nakit avans kullanarak anında ihtiyacınızı giderebilirsiniz. Eğer düzenli olarak kullanırsanız nakit avans güzel bir sıkıntı giderici olmaktadır. Kredi kartı limitiniz dahilinde her kişiye nakit avans limiti verilmektedir. Yalnız nakit avans limiti aldığınız zaman yüksek faiz ödersiniz. Kredi kartınızın bağlı bulunduğu bankadan bunu öğrenebilirsiniz. Akbank üzerinden nakit avans çektiğinizde 50 TL alırsanız geriye 16 TL daha ödeme yaparsınız. 50+16: 66 TL olarak gelecek ay çektiğiniz nakit avansı ödersiniz.

Aynı gün kredi ihtiyacınız varsa ve anında paraya sıkıştıysanız kredi başvurusu yapmadan anında ihtiyacınızı giderebilirsiniz. Yeni düzenlemelerden sonra artık aldığınız nakit avans limiti ne olursa olsun takside böldürebiliyorsunuz. Bunun adına da taksitli nakit avans denir. Taksitli nakit avans çektiğinizde 12 ay vadeye kadar borcunuzu böldürebilirsiniz. Borç taksitlerini her ay kredi kartınızın ekstrasında görebilirsiniz.

Kredi Kartından Nakit Avans Başvurusu Nasıl Yapılır?

Taksitli nakit avans özelliği her bankanın müşterilerine sunduğu bir özelliktir. Eğer limitiniz var ise bankanızın bağlı olduğu ATM’lere giderek kredi kartınızdan nakit avans alabilirsiniz. Eğer kredi kartınızda nakit avans limitiniz yoksa bu sizden kaynaklanan bir durumdur. Kredi kartı nakit avans limiti gözükmeyenlerin genel olarak ödemeleri kötü ve gecikmeli olmaktadır. Ayrıca kredi notu düşen ve aynı bankadan başka bir üründe icralık olursanız nakit avans limitiniz kapatılabilir. Eğer limitinizin olup olmadığını öğrenmek istiyorsanız bankaların internet bankacılığını kullanabilir, banka şubelerine giderek sorabilir, ATM üzerinden kartınızı sokarak öğrenebilir ve müşteri hizmetleri numarasını arayarak ne kadar nakit avans limitinizin olduğunu öğrenebilirsiniz.

Nakit Avans Nasıl Kullanılır?

Nakit avans kullanmak istiyorsanız kartınızın limitine göre para çekimi yapabilirsiniz. Örneğin 3.000 TL paraya ihtiyacınız var ve kartınızda da bu limit var. Eğer kullanılabilir limit 3.000 TL ise bankamatiğe giderek 12 ay taksitle taksitli nakit avans çekimi yapabilirsiniz. Bu paranın üzerine faiz koyulacak ve aylık taksitlerde kredi kartınıza ödeyeceksiniz.

Taksitli Nakit Avans Çekimi Kredi Notuna Etki Eder mi?

Taksitli nakit avans çekmek kredi notuna olumsuz etki edecektir. Pek çok kişinin bu durumu bilmemesinden dolayı sizlere bu konu hakkında bilgi vermek istiyoruz. Kredi kartları alışveriş kartı olduğu için eğer nakit avans çekerseniz banka tarafından olumsuz karşılanacaktır. Ama bazı acil ihtiyaçlarımızda bu durumu yapmak zorundayız. Devamlı alışkanlık haline gelirse kredi notunuz hızlı bir şekilde düşecektir.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu