Ana SayfaBankaİhtiyaç Kredisi

Sürekli Bedelli Askerlik Kredisi Veren Bankalar

Sürekli Bedelli Askerlik Kredisi Veren Bankalar Hangileridir? Bankalardan bedelli askerlik kredisi nasıl alınır? Bu konu hakkında sizlere bilgiler vereceğiz. Bildiğiniz gibi 25 haziran 2019 tarihinde verilen kararla artık bedelli askerlik sürekli haline gelmiştir. Şartlara uygun olan kişiler sürekli bedelli askerlik kampanyasından yararlanarak askerlik hizmetini tamamlayabilecekler. Bu yazımızda sizlere bedelli askerlik kredisi veren bankalar hakkında bilgiler vereceğiz.

Bedelli Askerlik Kredisi Almak İçin Şartlar Nedir?

Ülkemizde bedelli askerlik kredisi hizmeti tüm bankalarda başlamıştır. Parasını yatıran herkes bedelli olarak askerlik hizmetini tamamlamaktadır. Parası olmayan kişiler ise bedelli askerlik için bankalara kredi başvurusu yapmaktadırlar. İhtiyaç kredisi adı altında verilen bu kredilerde kredi onayınızı aldığınızda TSK’ya bedelli ödemesi yapılır ve askerlik hizmetine gitmek için gün beklersiniz. 15.000 TL yatıran bedelli askerlik yapabiliyor. Bu kararın verilmesi ile birlikte artık bedelli askerlik yapamayan erler içinde 6 ay askerlik olacaktır. 6 ay üzerinde askerlik yapan kişiler terhis olacaklardır. Şimdi sizlere bedelli askerlik kredisi veren bankalar hakkında bilgiler verelim.

Sürekli Bedelli Askerlik Yasası Onaylandı.

İŞ Bankası 15.000 TL Bedelli Askerlik Kredisi

İş bankası üzerinden bedelli askerlik kredisi alabilmeniz için kredi notunuzun yüksek ve kredi sicilinizin temiz olması gerekir. 60 ay vadeli olarak verilen bu krediyi 3 ay ertelemeli olarak kullanabilirsiniz. Krediniz onaylandıktan sonra 21 günlük bedelli askerlik hizmetinden faydalanabilirsiniz.

Halkbank 15.000 TL Kredi Başvurusu

En çok tercih edilen bir diğer banka ise Halkbank’tır. Halkbank üzerinden bedelli askerlik kredisi alabilirsiniz. Bedelli askerlik kredisi veren bankalardan en uygun faizle krediyi Halkbank vermektedir. Halkbank üzerinden banka şubelerine giderek kredi başvurusu yapabilirsiniz.

ING Bank Bedelli Askerlik Kredisi Veriyor

ING Bank her müşteri grubuna bedelli askerlik kredisi vermektedir. 15.000 TL 60 ay vade ile alacağınız bu krediyi 3 ay ertelemeli olarak kullanabilirsiniz. Bu bankadan kredi başvurusu yapmak için kredi notunuzun en az 1350 ve üzerinde olması, diğer bankalardan hiçbir gecikme olmaması ve gelir belgenizin olması gerekiyor.

Vakıfbank Asker Olacaklara Bedelli Kredisi Veriyor

Vakıfbank bir kamu bankası olduğundan en çok tercih edilen bedelli askerlik kredisi veren bankalardan birisidir. Sizde bu bankadan kolay bir şekilde bedelli askerlik başvurusu yapabilirsiniz. Bu bankadan alacağınız kredide aylık taksitlerinizi 3 ayda bir ödemeli olarak yapabilirsiniz. Başvuru banka şubelerinden şahsen yapılmaktadır.

Ziraat Bankası Bedelli Kredisi

60 ay vadeli olarak ve en uygun faiz oranları ile hizmet veren kamu bankası Ziraat Bankası, bedelli askerlik yapmak isteyen herkese kredi kampanyası başlatmıştır. Kredinizi 3 ay veya 6 ay ertelemeli olarak ödemeye başlayabilirsiniz. Başvurunuz onaylandıktan sonra TSK’ya paranız gönderilecek ve 21 günlük bedelli hizmetinden yararlanılacaktır. Ziraat Bankası üzerinden kredi başvurusu yapmak istiyorsanız yanınızda bir kefil götürmeyi unutmayın.

Yukarıda sizlere bedelli askerlik kredisi veren bankalar hakkında bilgiler verdik. Sizde bu bankalardan kredi başvurusu yapabilir ve askerlik hizmetinizi bedelli olarak yapabilirsiniz. Yeni sistem üzerinden bildiğiniz gibi askerlik hizmeti 12 ay’dan 6 aya düşmüştür. Eğer bedelli olarak yapamazsanız 6 aylık askerlik yapabiliyorsunuz.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu