Ana SayfaBankaİhtiyaç Kredisi

Sicili Bozuk ve Kara Listede Olana Kredi

Sicili Bozuk ve Kara Listede Olana Kredi Çıkar mı? Bankalardan kredi almak için şartlar nedir? Kara Listeye Kredi Çıkartılır Firmaları Nedir? Bu konular hakkında bilgiler vereceğiz.

Bankalardan kredi başvurusu ve kredi kartı başvurusu yapmak istediğiniz zaman sicilinize bakılacak ve ona göre kredi verilecektir. Ama kredi sicili bozuk olan ve kara listede olan kişilerin en çok merak ettikleri konulardan birisi de nasıl banka çalışması yaparım, nasıl kredi alırım olmuştur. Eğer böyle bir araştırmanız varsa ve banka siciliniz bozuksa size nasıl kredi alabileceğinizi söyleyeceğiz.

Sicili Bozuk Olana Kredi 2019

Kredi sicili bozuk olan kişiler öncelikle bu sicil bozukluğunun nasıl olduğunu ve hangi bankadan kaynaklandığını bilmeleri gerekir. Bankalardaki kredi ve kredi kartı borçlarınızı düzenli bir şekilde ödemezseniz ve özellikle 90 gün boyunca hiç ödeme yapmazsanız banka sizi icraya verecek ve kredi sicilinizi bozacaktır. 90 gün borç ödememek demek, 3 dönem borç ödememek demektir. Bu süre içinde kredi notunuz hızla düşecek ve banka çalışmalarınız da zor bir durum alacaktır.

Kredi Sicili Bozuk Olanlar Kredi Almak İçin Borçlarını Ödemesi Gerekir.

İcraya düştükten sonra artık muhatap banka değil avukatlık büroları olacaktır. İcraya düşen borçlarınızı ödemediğiniz sürece de kara listede olursunuz. 5 yıl içinde dosyam düşer diye düşünüyorsanız yanılıyorsunuz. Her sene borcunuz güncellenecek ve başka hukuk bürolarına veya Varlık şirketlerine devir olacaktır. Bunun için kredi almak istiyorsanız ilk olarak kredi sicilinizi düzeltmeniz gerekecektir. Kara Listeden Nasıl Çıkarım adlı yazımızı okuyarak bu işlemin nasıl olduğunu öğrenebilirsiniz.

Yasal Takipte Olanlara ve Sicili Bozuk Olanlara Kredi Veren Bankalar

Kara listede olan kişiler borçlarını ödedikten sonra uzunca bir süre kredi çalışması yapamazlar. Ama bu durum emekliler ve devlet memurları için geçerli değildir. Eğer emekli iseniz ve icralık borcunuzu kapattıysanız maaş aldığınız bankaya giderek kredi başvurusunda bulunabilirsiniz. Emekli olan kişilere bankalar daha ılımlı yaklaşmaktadırlar. Bu yüzden icralık borçlarınızı ödedikten sonra kredi başvurusu yapabilirsiniz.

 • Ziraat Bankası
 • Vakıfbank
 • Halkbank
 • Denizbank
 • Şekerbank
 • Burgan Bank
 • ICBC Bank
 • ING Bank
 • QNB Finansbank
 • Akbank
 • PTT Aktifbank

Kara listede olan emeklilere maaş taşıma karşılığında krediler vermektedir. Bu bankalardan da ayrıca kredi kartı başvurusu da yapabilirsiniz. Emekli maaşınız bu bankalarda değilse SGK veya e-devlet üzerinden maaş taşıma işleminizi yapabilirsiniz.

Kara Listeye Kredi Çıkartılır

Kara listeye kredi çıkartılır firmaları vardır. Özellikle İstanbul, İzmir, Ankara, Adana, Bursa, Antalya, Denizli, Konya gibi illerimizde bu firmalar kara listede olan kişilere krediler vermektedir. Kara listeye kredi çıkartılır adlı ilanlarda bu şirketlerin kim olduğunu görebilirsiniz. Bu firmalar sizin kara listeye düşme sebebinizi öğrenirler ve borcunuzu kapatmayı taahhüt ederler. Kredi başvurusu için sizi hazır hale getirirler. Bu işlemleri yapmadan önce dikkat etmeniz gereken bazı durumlar vardır. Bu tarz firmalara önden para ödemeyiniz. Eğer sizin borcunuzu kapatacaklarsa size senet yapacaklardır. Bu senedi doğru doldurduğunuzdan emin olunuz. Adresi, telefonu ve referansları olmayan kişilerden iş yapmayınız. Kahve köşelerinde ve simit saraylarında sizi davet edenler genelde aracı veya dolandırıcı kişilerdir. Bunun için adresi olmayan kişilere itibar etmeyiniz. Kredi Çıkartılır adlı sayfamıza giderek bu konu hakkında daha detaylı bilgi alabilirsiniz.

Sicili Bozuk Olana Kredi Kartı Başvurusu

Eğer banka siciliniz bozuk ve kara liste borcunuzu ödediyseniz, özel sektör çalışanıysanız kredi almanız biraz uzun sürebilir. Bunun için ilk olarak kredi kartı başvurusu yapmanız gerekecektir. Kredi kartı başvurusu yapmak istiyorsanız ilk olarak maaş aldığınız bankayı tercih ediniz. Eğer bu bankadan alamazsanız Akbank, Denizbank, Garanti BBVA gibi bankalardan anında kredi kartı başvurusu yapabilirsiniz. Kredi kartı başvurusu yaptınız ve olumsuz sonuçlandıysa tüm bankalara başvuru yapmayınız. Olumsuz başvurularınız sizin sicilinize olumsuz etki edecektir.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu