Ana SayfaBankaSenetle Kredi

Senetle Borç Para Veren Tefeciler [Dikkat]

Senetle Borç Para Veren Tefeciler 2019 yılında var mıdır? Tefecilerden borç para almak yasal mı? Bu konu hakkında tüm detayları ile sizlere bilgiler vereceğiz. Tefeci kelimesini paraya sıkıştığınız zaman eşinizden dostunuzdan, internetten ve etrafınızdaki tüm esnaflardan duyacağınız bir kelimedir. Tefecilik ülkemizde suçtur. Senetle para veren ve senetle paraya razı olan herkes suç işlemiş olur. Yani senetle para alsanız da senetle para verseniz de suç olarak sayılmaktadır. Bankalardan kredi alamayan kişilerde ilk olarak acil ihtiyaçlarında tefecilere giderek borç para almaktadırlar. Tefecilik işlemleri riskli bir iştir. Belki o anlık sıkıntınızı karşılayabilirsiniz. Yalnız daha sonraki aylarda tefeciler başınızı çokça ağrıtabilir. Bu duruma düşmemek için tefecilerden uzak durmanızı ve nakit sıkıntınızı başka türlü bulmanızı öneririz.

Senetle Para Veren Tefeciler Kimdir?

Senetle borç para veren tefecilere ulaşmak çok kolay değildir. Öncelikle aracınızın olması ve sizi onunla tanıştırması gereken birileri olmalıdır. Tefeciler öyle her önüne gelene para vermezler. Tefeci olan kişi size para vermesi için üzerinize kayıtlı bir evinizin olması gerekmektedir. Ev veya arabanızı tefecinin üzerine geçirdikten veya o kişiye ipotek verdikten sonra size para vereceklerdir. Bazı tefeciler sizlere boş senet imzalatır ve borcunuzu ödemediğiniz zaman üzerine aldığı ev veya arabayı satarak borcu kapatmaktadır.

İnternet sitesi üzerinden verilen tefeci ilanlarına asla güvenmeyiz. Bu tarz kişiler senetle para verilir adı altında insanları dolandırmaktadırlar. Tanımadığınız bir kişi sizlere para göndermez. Belki sıkıntınız yüzünden hata yapabilirsiniz ama bu konuda sizi uyarmak istiyoruz. Ayrıca senetle kredi veren şirketlerin ilanlarında önden ön ödeme istemektedirler. Bir çok vatandaşımız bu ön ödemeyi yapmış ve mağdur olmuştur. Tanımadığınız kimseye önden para vermeyiniz.

Senetle Para Nasıl Bulurum?

Senetle para vermek suç ve yasal olmadığı için bulmanız bir hayli zor olacaktır. Yukarıda da söylediğimiz gibi eğer senetle para arayışındaysanız ilk olarak önünüze tefeciler gelecektir. Tefeciler bankalar gibi size uygun faizlerle borç para vermezler. Örneğin 100.000 TL tefeciden para aldığınızı varsayalım. Tefeciler genellikle %20 üzerinden para vermektedirler. İlk taksiti de peşin olarak almaktadırlar. 100.000 aldığınızda size 80.000 TL verilecektir. Daha sonra her ay 20.000 TL ödeme yapmanız gerekmektedir. Tefeci parasında vade yoktur. Ne zaman 100.000 TL toplu ödeme yaptınız o zaman senedinizi geri alabilirsiniz. Eğer 3 yıl boyunca 100.000 TL toplu ödeme yapamazsanız her ay 20.000 TL ödeme yapmalısınız. Eğer bu ödemeleri yapmazsanız senet sahibi olan tefeci sizin senedinizi işleme alacak ve üzerinize olan tüm mal varlıklarını satarak borcunu alacaktır. Bu yüzden tefecilerden uzak durmanızı öneriyoruz.

YASAL UYARI: Tefecilik, T.C Anayasasının 241. maddesi gereğince ekonomik bir suçtur. Doğrudan veya dolaylı yoldan, kredi kartı ile pos makinesinden çekim yaparak verilen her türlü ödünç para tefecilik yerine geçer ve TCK 241’e göre kesinleşmiş suçlardandır.

Senetle Borç Para Bulma Yöntemleri

Senetle borç para bulma yöntemleri arasında senetle kredi gelmektedir. Eğer sizde senetle borç para arayışına girdiyseniz ilk olarak etrafınızdaki eş, dost ve akrabalarınızdan borç para isteyiniz. Eğer bu şekilde borç para bulamazsanız aşağıdaki sayfalarımıza giderek destek alabilirsiniz.

Yukarıda sizlere senetle borç para veren tefeciler ile ilgili bilgiler verdik. Sizde bu bilgiler ile aklınızda kalan soru işaretlerini giderebilirsiniz. Bu konu hakkında sormak istediklerinizi aşağıdaki yorum kısmından bize yazabilirsiniz. Sayfamızdaki diğer konulara girerek senetle kredi ve senetle para veren yerler hakkında bilgi sahibi olabilirsiniz.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu