Ana SayfaBankaSenetle Kredi

Senetle Altın Nasıl Alınır? (AMAN DİKKAT)

Senetle Altın Nasıl Alınır? Senetle Altın Veren Kuyumcu Var mı? Bu yazımızda sizlere bu konu hakkında bilgiler vereceğiz. Altın fiyatlarının yükselmesi ile birlikte birçok kişi para değerlendirmesi yapmak için altın alım satım işlemi yapmaktadır. Altın alım işlemlerini senetle alan kişilerde mevcuttur. Bazı kuyumcular senetle altın verirken bazı kuyumcularda kredi kartı üzerinden senetle altın vermektedirler. Kredi kartı kullanmayan ve bankalardan kredi ürünü alamayanların tercihi senetle altın olmuştur. Yalnız senetle altın almak istiyorsanız bazı şartlara dikkat etmeniz gerekmektedir. Her kuyumcu senetle altın vermemektedir. Senetle altın nasıl alınır size şimdi bunları söyleyeceğiniz.

Altın Alımı Nasıl Olur?

Eğer kredi kartı ile altın alamıyorsanız senetle altın alımı işlemi yapabilirsiniz. Senetle altın almak için kuyumcular ile görüşebilirsiniz. Altın veren kuyumcular genellikle tanıdıkları kişilere ve güvendikleri kişilere yani etrafındaki esnaf vatandaşlara senetle altın vermektedirler. Senetle altın veren kuyumcular, bilezik, küçük altın, tam altın ve diğer altın çeşitlerini vermektedirler. Tek taş yüzük gibi ürünleri vermemektedirler. Genellikle paraya kolay çevrilebilen veya takı için kullanılan altınları senet karşılığında vermektedirler. Senetle altın veren kuyumcular adlı sayfamıza giderek bu konu hakkında bilgi alabilirsiniz.

Bu işleri yasal yollardan yapan ve adresleri belli olan yerlerden senetle para almanızı tavsiye ediyoruz. Eğer karşınıza senetle para arayışınızda bir tefeci çıkarsa bu durumdan rahatsız olabilirsiniz. Tefecilik suç ve ağır cezaları olan bir durumdur. Sizde bu olaya ortak olmamak için tefeci ve benzeri kişilerden senetle, faizle para almayınız. Bu konuda sizleri uyarmak istiyoruz.

Altın Satan Kuyumcular

Altın Satan Kuyumcular Nerede Olur?

Senetle altın satan kuyumcuları bulmak için öncelikle www.google.com/maps uygulamasına gidebilirsiniz. Bu uygulamayı veya siteyi açtığınızda sol üst tarafta arama butonunu göreceksiniz. Bu arama yerine senetle altın yazarak arama yapınız. Etrafınızda eğer senetle altın veren kuyumcu varsa size bildireceklerdir. Burada adres ve telefonlarına da ulaşabilirsiniz.

Eğer bu uygulamada bulamazsanız, etrafınızdaki kuyumculara bu işlemi yapıp yapmadıklarını sorabilirsiniz. Daha önce çalıştığınız bir kuyumcu varsa ilk olarak oradan başlayabilirsiniz. Kuyumcular esnaf olanlara veya emekli olanlara daha çok senetle altın vermektedirler. Eğer sizde senetle altın almak istiyorsanız, kendinize memur veya emekli kefil bularak daha kolay altın alabilirsiniz.

Senetle altın veren kuyumcular ilçe ve illerdeki kuyumcular çarşısında bulabilirsiniz. Bağlı olduğunuz ilde kuyumcular çarşısı varsa oradaki kuyumculara senetle altın alma işlemini ve şartlarını sorabilirsiniz.

Senet Karşılığında Bilezik Veriliyor mu?

Kuyumculardan genellikle senetle bilezik tercihi yapılmaktadır. Hem maddi açıdan bileziğin değeri diğerlerinden daha fazladır. Özellikle nakit ihtiyacı olan kişiler senetle bilezik alarak daha sonra bozdurup nakit sıkıntısını gidermektedir. Bu durumda senetle altın veren yerlerden aldığınız bilezik ve diğer altınları bozdurarak nakde çevirebilirsiniz.

Senetle Bilezik Nasıl Alınır?

Kuyumcular senet karşılığına bilezik vermeye sıcak bakmaktadırlar. Sizin yapmanız gereken, senetle altın veren bir kuyumcu bulmanızdır.

Senetle Ne Kadar Altın Alınır?

Kuyumcular çok büyük meblağlarda sizlere para vermezler. En düşük limit ile en yüksek limit arası sizlere ihtiyacınız kadar altın verirler. Bunun için kuyumcular genellikle 5.000 TL gibi bir rakamı geçmemeye gayret gösterirler. Eğer tanıdığınız bir kuyumcu ise 5 bin TL’yi kolay bir şekilde alabilirsiniz.

Yukarıda sizlere senetle altın nasıl alınır? Bunun hakkında bilgiler verdik. Sizlerde senetle altın alımlarınızda kuyumcuları önceden araştırmanızı öneririz. Her altın veriyorum diyen yerlere senet imzalamayınız.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu