Emekli Kredisi

PTT Ne Kadar Emekli Kredisi Veriyor?

PTT emekli kredisi miktarları, bu krediyi veren bankalar tarafından değişmektedir. Bilindiği üzere emekli kredisini veren birçok banka vardır. Bu bankaların sunmuş olduğu maksimum ve minimum kredi tutarları mevcut bankaların isimlerine göre değişiklik göstermektedir. Her banka vereceği emekli kredisi tutarını kendisi belirlemektedir.

PTT Emekli Kredisi Veren Bankalar

Emekli kredisi veren bankalar PTT ile anlaşmaları olan bankalardır. Bu kredi türü için emekli olan müşterilere nakit yardımı sağlamak adına PTT pek çok bankayla anlaşma içerisine girmiş bulunmaktadır. Her bir banka bu kredi türünü verirken kendisine has özellikler belirlemektedir. Bahsi geçen her bir banka kendi kredi tutarlarını ve faiz oranlarını belirlemektedir. PTT emekli kredisi veren bankalar aşağıdaki gibidir:

  • Aktifbank
  • Vakıfbank
  • Denizbank
  • Türk Ekonomi Bankası
  • Şeker bank
  • İNG Bank

Aktifbank Emekli Kredisi Üst Limiti

Aktifbank emekli kredisi adı altında PTT ile anlaşması bulunan bankalar arasındadır. Bu banka emeklilere yönelik uygun kredi ve faiz oranları sağlamaktadır. Genel itibariyle Aktifbank 80 yaş ve üzerinde bulunan kişilere emekli kredisi vermemektedir. Ayrıca bu kredi türünden yararlanabilmek için belli başlı şartlara uygunluk gerekmektedir. Bu uygunluğun sağlanması halinde banka kredi vermeye yanaşacaktır. Bankanın vermiş olduğu emekli kredisinin maksimum üst sınırı 60.000 TL olarak belirlenmiştir. Ayrıca bu banka emekli kredisi adı altında müşterilere en fazla 60 ay vade imkânı sunmaktadır. Faiz oranı ise 2,69’dur.

Vakıfbank Emekli Kredisi Üst Limiti

Vakıfbank emekli kredisi imkanı sunan ve PTT ile anlaşma içerisinde bulunan bir diğer bankadır. Bu banka da emeklilere yönelik uygun faiz oranları ve kredi vade sayıları bulunmaktadır. Bu bankanın emekli olan müşterilerine sunmuş olduğu kredinin üst limiti 20.000 TL olarak belirlenmiştir. Bu maksimum kredi limiti üzerinde herhangi bir rakam kabul etmemektedir.

Deniz Bank Emekli Kredisi Üst Limiti

Deniz Bank emekli kredisi maksimum tutarı bankanın belirlemiş olduğu bir üst sınır limitidir. Her banka kendisine göre kredi üst limitini ayarlamaktadır. Deniz Bank da PTT ile anlaşan diğer bankalardan birisidir. Bu bankanın sunuş olduğu maksimum kredi tutarı 36.000 TL olarak belirlenmiştir. Ayrıca minimum tutar ise 3.000 TL’dir.

İNG Bank Emekli kredisi Üst Limiti

İNG bank emekli kredisi maksimum limiti ile emekliliği bulunan müşterilere önemli bir miktarda kredi sağlamaktadır. Yalnızca verdiği toplam kredi miktarı ile değil düşük faiz oranları ve yüksek vade sayıları imkânı sunmaktadır. Bu bankanın ise emekli kredisi üst limiti 45.000 TL olarak belirlenmiştir. Verilen minimum kredi tutarı ise 1.000 TL civarındadır.

Şeker Bank Emekli Kredisi Üst Limiti

Şeker bank emekli kredisi maksimum tutarı ile diğer bankalara göre çok daha fazla kredi imkânı sunan bir bankadır. Aynı zamanda bu bankanın PTT ile anlaşması bulunmaktadır. Bu kredi türünün elde edilebilmesi için belli şartlara uygunluk gerekmektedir. Bu bankanın sunduğu emekli kredisinin üst limiti 100.000 TL olarak belirlenmiştir.

Türk Ekonomi Bankası Emekli Kredisi Üst Limiti

Türk Ekonomi Bankası emekli kredisi maksimum tutarı ile bu krediye sahip olmak isteyen müşteriler için önemli bir ayrıcalık sağlamaktadır. Bu banka da PTT ile anlaşması bulunan son bankamızdır. Bu kredi türünün sahibi olunmak için belli başlı şartlar bulunmaktadır. Bu şartlara uygunluk sağlandığı takdirde banka kredi vermeye yanaşacaktır. TEB bankasının sunmuş olduğu kredi üst limiti 40.000 TL civarındadır. Kredinin ise minimum tutarı 2.500 TL olarak belirlenmiştir.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu