BankaKonut Kredisi

Peşinatsız %100 Konut Kredisi Veren Bankalar (2019 Güncel)

Peşinatsız %100 Konut Kredisi Veren Bankalar yeni kampanyalar yaparak müşterilerine daha hızlı kredi hizmeti vermektedir. Müşterilerin en çok merak ettikleri konulardan bir tanesi de Peşinatsız konut kredisi veren bankalar’dır. Peşinat olmadan %100’üne konut kredisi almanız mümkün görünmese de bazı durumlarda hiç peşinat ödemeden konut kredisi alabiliyorsunuz. Şimdi sizlere bu konu hakkında bilgiler vereceğiz. Öncelik olarak bankaların konut kredileri şartları hakkında bilgiler verelim.

Konut Kredisi Şartları

Bankaların konut kredisi şartları hemen hemen hepsinde aynıdır. Öncelik olarak kredi başvurusu yaptığınız zaman kredi notunuz ve kredi sicilinize bakılacaktır. Kredi notu sorgulamasını iyi bir şekilde atlattıktan sonra sıradaki gelir durumunuzdur. Gelir durumunuz eğer alacağınız ev için uyguna kredi girişleri yapılmaktadır. Gelir durumu yetersiz olan kişilerden bankalar kefil veya ek gelir belgesi istemektedirler.

Konut kredisi alacağınız eve banka ekspertiz gönderir. Bu ekspertize göre size konut kredisi verilecektir. Ekspertiz değeri ile sizin aldığınız fiyat arasında fark olabilir. Bu yüzden konut kredisi alırken bu duruma öncelikle dikkat etmenizi öneririz. Gelen ekspertiz raporuna göre bankalar size raporun %80’ine kadar değerlendirme yapmaktadırlar. Yani 200 bin lira olan bir ekspertiz raporuna bankadan 160.000 TL konut kredisi alabilirsiniz. Konut kredisi faiz ve vade oranları da değişiklik göstermektedir. 120 ay vadeli konut kredisi veren banka da vardır. 360 ay vadeli konut kredisi veren bankada. Ama eğer konut kredisi alacaksanız en mantıklısı 120 ay vadeli konut kredisi kampanyalarıdır.

Evin Tamamına Konut Kredisi Olur mu?

Bankalardan konut kredisi aldığınızda %80’lik kısmına alabilir olduğunuzu söyledik. Eğer evin tamamına konut kredisi almak istiyorsanız, alacağınız evin ekspertiz değerinin yüksek olması gerekmektedir. Eğer aldığınız evin ekspertiz değeri yüksek değil ise, değerin %80’ine kadar kredi alabilirsiniz. Peki evin tamamına kredi veren banka var mı? Bu sorumuzda evet olarak bilinmektedir.  Bazı bankaların şartlarını yerine getirirseniz peşinatsız konut kredisi alabilirsiniz.

Peşinatsız Konut Kredisi Veren Bankalar Hangileridir?

Peşinatsız olarak hizmet veren bankalardan birisi QNB Finansbank’tır. QNB Finansbank, eğer başka bir evinizi ipotek vererek konut kredisi almak isterseniz, size peşinat istemeden konut kredisi vermektedir. Bu durumda 2 evinize de ipotek koyacak ve borç bitesiye kadar iki evinizin üzerinde  haciz olacaktır. Bu durumda evi satamaz ve evi devredemezsiniz. Bu kredi ile ilgili detaylı bilgileri banka şubelerinden alabilirsiniz.

Peşinatsız konut kredisi veren diğer bankalar ise şunlardır;

 • Yapı Kredi Bankası Peşinatsız Konut Kredisi (%100 Mortgage Kredisi)
 • Halkbank Peşinatsız Konut Kredisi Kampanyası
 • Denizbank %100 Peşinatsız konut kredisi kampanyası
 • Garanti Bankası Full Ev Kredi Kampanyası (%100)
 • Emin Evim Peşinatsız Ev Kredisi
 • Vakıfbank %100 Peşinatsız Ev Kredisi

Bu bankalardan da peşinatsız bir şekilde konut kredisi almak istiyorsanız, başka bir teminatınızın olması veya bu bankalardan daha önce düzenli bir şekilde konut kredisi ödemesi yapmanız gerekmektedir. Aksi takdirde %100 olarak konut kredisi alamazsınız.

Peşinatsız Konut Kredisi İçin Gerekli Belgeler

 • Alınacak evin tapusu
 • Teminat verilecek evin tapusu
 • Nüfus Cüzdanı
 • İkametgah Belgesi
 • Gelir Belgesi
 • Ek Belgeler

Bankalar gerek duyduğu taktirde kefil isteyebilmektedirler. Kefil de nüfus cüzdanı, gelir belgesi ile başvuru formuna imza atması gerekir.

Konut Kredisi Peşinatı Nasıl Bulurum?

Konut kredisi peşinatı bulmak için bankalardan ihtiyaç kredisi alabilirsiniz. Örneğin 300.000 TL’lik bir ev alacaksanız bunun 240.000 TL’sine konut kredisi kullanabilirsiniz. Geriye kalan 60.000 TL’yi bankalardan ihtiyaç kredisi alarak çözebilirsiniz. Kendi konut aldığınız banka ihtiyaç kredisi vermez. Bunun için başka bankaları denemelisiniz. Gelir Belgesiz Anında Kredi Veren Bankalar adlı yazımızı okuyarak başvuru yapacağınız bankalara bakabilirsiniz.

[yasr_overall_rating]

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu