Ana SayfaBankaBankalarİhtiyaç Kredisi

Öğrenciye Kredi Veren Bankalar 2019 (KESİN ONAY)

Öğrenciye Kredi Veren Bankalar ülkemizde çok olmasa da bazı bankalarda kredi alınabilmektedir. Öğrenci kredisi adı altında verilen bu krediler sadece ihtiyaç kredisi olmaktadır. İhtiyaç kredisi başvurusu yapmak isteyen öğrenciler bazı bankaların yaptıkları kampanyalara katılarak başvuru yapabilirler. Öğrenci olan kişiler sadece ihtiyaç kredisi alırlar. Taşıt veya konut kredisi başvurusunda bulunamazlar. Bu yazımızda sizlere öğrenciye kredi veren bankalar hakkında bilgiler vereceğiz. İşte detaylar.

Öğrenciye Kredi 2019

Öğrenci olup ihtiyacı olmayan yoktur. Bu ihtiyaçlarında bankalara başvuru yapmak en doğru yol olarak gözükmektedir. Bankalara yapılan başvurularda banka genel olarak gelir belgesi istemektedir. Gelir belgeniz yoksa kredi alma şansınız yoktur. Öğrenciler okulda oldukları için herhangi bir bankadan gelir belgesi ile kredi alma şansları olmayacaktır. Bu yüzden bankaya gitmeden anında kredi veren bankalar bulunarak kampanyaları incelenip başvuru yapılmaktadır. Bu yazımızda sizlere bu bankalar hangileridir bunlar hakkında bilgiler vereceğiz.

Öğrenciye İhtiyaç Kredisi

Öğrencilerin yukarıda bahsettiğimiz şekilde kredi alabilmeleri için banka şartlarına uygun olmaları gerekmektedir. Örneğin daha önce hiçbir banka çalışmanız yok ve hiç kredi veya kredi kartı kullanmadıysanız bankalardan kredi alamazsınız. Çünkü sıfır kredi notunuzun olduğu için bankalar size kredi vermeyecektir. Bu durumda hemen karamsarlığa düşmemek gerekir. Bankalardan kredi alamıyorsanız öğrenciye kredi kartı veren bankalara başvurular yapabilirsiniz. Yazımızın sonunda öğrenciye kredi kartı veren bankalar hakkında sizlere bilgiler vereceğiz. Eğer daha önce banka çalışmanız var ve kredi notunuz ile kredi siciliniz banka politikasına uygunsa öğrenci olmanız durumunda bile kredi alabilirsiniz.

Öğrenci Kredisi Nasıl Alınır?

Bir bankaya gittiğiniz zaman ve öğrenci olduğunuzu söyleyip kredi başvurusu yaptığınız zaman eğer o bankada bir kampanya yoksa kredi başvurunuz olumsuz sonuçlanacaktır. Eğer o bankada kampanya varsa ebeveyn kefili ile sizlere 5.000 TL ile 10.000 TL arasında 60 ay vadeye kadar öğrenci kredisi verilmektedir. Bu tutarların üzerinde kredi başvurusu yapmak istiyorsanız bankaların internet bankacılığı veya SMS bankacılığı üzerinden kredi başvurusunu yapabilirsiniz. Şimdi sizlere bu kredi başvuruları nasıl yapılır bunun hakkında bilgiler vereceğiz.

Akbank Öğrenciye Kredi

Akbank öğrenci olan kişilere internet bankacılığı veya Akbank Direkt üzerinden kredi başvurusu ile 30.000 TL’ye kadar kredi imkanı sunmaktadır. Bu kredi başvurusunda bulunmanız için kredi notunuzun yüksek olması ve AKBANK müşterisi olmanız gerekmektedir. Eğer şartlara uygunsanız Akbank Direkt üzerinden kredinizi kullanabilirsiniz.

İş Bankası Öğrenciye Kredi

İş Bankası üzerinden öğrenciye kredi almak çok kolaydır. Öğrenci olup bu bankanın müşterisi iseniz bu bankadan İŞCEP üzerinden 15.000 TL’ye kadar ihtiyaç kredisi kullanabilirsiniz. Bu banka müşterisi olmanız ve kredi notunuzun da en az 1500 ve üzerinde olması durumunda bu bankadan öğrenci kredisi alabilirsiniz. Başvurmak için internet bankacılığı veya İŞ cep uygulaması kullanmanız gerekmektedir.

Denizbank Öğrenciye Kredi

Denizbank kredi notu iyi olan, kredi sicili düzgün olan herkese 55.000 TL’ye kadar kredi imkânı sunmaktadır. İki farklı yoldan başvuru yapacağınız bu kredide eğer siciliniz uygunsa anında kredi onayı alabilir ve kredinizi kimliğinizle en yakın bankadan kullanabilirsiniz. Bunun için ilk olarak SMS kredi başvurusu yapabilirsiniz. Cep telefonunuzu elinize alınız ve KREDİM boşluk TCKİMLİK NUMARANIZI yazınız. Daha sonra 3280’e bu mesajı atınız. Dakikalar içinde kredi cevabınız gelecektir. Gelen ilk mesaj başvuru mesajınız ikinci mesaj ise başvuru sonucunuzu belli eden mesajdır. Eğer kredi başvurunuz onaylandıysa bir tutar yazacaktır. O tutarı en yakın Denizbank şubesinden kullanabilirsiniz. Ayrıca www.denizbank.com.tr adresine girerek Web Kredi başvurusu yapabilirsiniz. Bu kredi onayında da kimliğinizle birlikte en yakın şubeye giderek kredinizi kullanabilirsiniz.

Öğrenciye Kredi Kartı Veren Bankalar

Eğer kredi alamıyorsanız yukarıda da söylediğimiz gibi ilk olarak kredi kartı başvurusu yapabilirsiniz. Bankalar üniversite öğrencilerine kredi kartı verme yarışındadır. En kolay öğrenci olana kredi kartı veren bankalar şunlardır.

  • Ziraat Bankası
  • İş Bankası
  • Akbank
  • Garanti Bankası
  • Denizbank

Bu bankalardan öğrenci olup size özel kredi kartı başvurusu yapabilirsiniz. Yeni mezun olana kredi kartı alamazsınız. Çünkü bu kredi kartı başvurusunda mezun olmamanız ve öğrenci belgesi temin etmeniz gerekmektedir.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu