Ana SayfaSon Dakika

Ne Zaman Emekli Olurum? Emekli Yaş Hesaplama 2019

Ne zaman emekli olurum? SGK Emekli yaşı hesaplama nasıl olur? Bu konu hakkında merak ettikleriniz varsa yazımızda bulabilirsiniz. Düzenli olarak çalışan vatandaşlarımızın prim günlerini ödedikleri gibi bir de en çok merak ettikleri konulardan birisi de ne zaman emekli olurum olmuştur. Sizde eğer ne zaman emekli olacağınızı merak ediyorsanız vereceğimiz bağlantı linkine tıklayarak kolay bir şekilde emekli olacağınız zamanı hesaplayabilirsiniz. Bu sorunun cevabını genel olarak resmi internet sitesindeki SGK emeklilik yaşı hesaplama sayfası olmuştur. Bu sayfada istenilen bilgileri girdikten sonra ne zaman emekli olacağınızı öğrenebilirsiniz. Bu yazımızda sizlere nasıl kolay yoldan ne zaman emekli olacağınızı ve hesaplaması hakkında bilgiler vereceğiz. Sizde yazımızı okuyarak bu konu hakkında bilgi alabilirsiniz.

Ne Zaman Emekli Olurum?

Emekli olmak isteyen ve emeklilik günleri sayan vatandaşlarımızın akıllarındaki sorulardan bir tanesi ne zaman emekli olurum olmuştur. Herkesin merak ettiği bu sorunun cevabı aslında SGK resmi internet sitesindeki emeklilik yaşı hesaplama sayfasında son bulmaktadır. Emeklilik yaşı hesaplama sayfasına girerek ne kadar sonra emekli olacağınızı öğrenebilirsiniz. Belirtilen sayfada sizden istenilen bilgileri doğru girdikten sonra emeklilik yaşınızı anında hesaplayabilirsiniz.

Emekli Yaşı Hesaplama

Devletin resmi kurumu olan SGK üzerinden emeklilik yaşı hesaplama yapabilirsiniz. Bu kurumun resmi internet sitesine girerek emeklilik yaşı hesaplama sayfasına gelip bilgilerinizi girdikten sonra emeklilik yaşınız hakkında bilgi alabilirsiniz.

Aşağıdaki linkte verdiğimiz siteye girdiğinizde sizden birtakım bilgiler istenecektir. Siz bu bilgileri girdikten sonra emekli yaşı hesaplaması yapabilirsiniz. Bu bilgiler arasında istenilenler şunlardır.

  • Cinsiyet
  • Doğum Tarihi
  • İşe Başlama tarihiniz
  • SGK Prim ödeme gün sayınız
  • Askerlik gün sayınız
  • Fiili gün sayınız
  • Yurtdışı gün sayınız
  • 3600 günü doldurma tarihiniz

Bu bilgileri verdikten sonra ne zaman emekli olabileceğinizi öğrenebiliyorsunuz. Bunun için aşağıdaki linke tıklamanız ve resmi internet sayfasına gidip hesaplama yapmanız yeterlidir.

SGK EMEKLİLİK YAŞ SORGULAMA İÇİN TIKLAYINIZ.

Bu siteye girerek formdaki tüm bilgileri girdikten sonra emeklilik yaşınızı öğrenebilirsiniz.

Yukarıda sizlere ne zaman emekli olurum? Emekli yaşı hesaplama hakkında bilgiler verdik. Bu işlemleri SGK hizmet binasından da yapabilirsiniz. Yalnız internet ortamında kolay yoldan öğrenmeniz mümkün. Yukarıda verdiğimiz linke tıklayarak emeklilik yaşı hesaplama işlemi yapabilirsiniz. Bu konu hakkında sormak istediklerinizi aşağıdaki yorum kısmına yazabilir ve aklınızda kalan tüm her şeyi sorabilirsiniz.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu