Ana Sayfa

Migros’ta Bonus Puan Geçiyor Mu? Nasıl Kullanılır?

Migros’ta Bonus Puan Geçiyor mu? Migros Bonus Puan Nasıl Kullanırım? Ülkemizdeki en büyük marketlerinden bir tanesi olan Migros birden fazla kampanyası ile devamlı müşterilerin seçtiği ve alışveriş yaptığı marketlerin başında gelmektedir. Migros’un kendine özel kartı olan Money kart ile yaptığınız alışverişlerde puan biriktirir ve bu puanları bir başka alışverişinizde kullanabilirsiniz. Bu puan sistemi yanında marketin bankalar ile yaptığı anlaşmalarda vardır. Bu anlaşmaların başında bonus kredi kartı müşterileri gelmektedir. Bonus kredi kartı kullanan kişilerin ise merak ettikleri konulardan birisi de Migros üzerinden nasıl bonus puan kullanabiliriz olmuştur. Bu yazımızda sizlere bu konu hakkında bilgiler vereceğiz.

Migros’ta Bonus Puan Geçer mi?

Migros üzerinden yaptığınız alışverişlerde bonus puan kullanabiliyorsunuz. Bonus özellikli bir kredi kartınız var ise, biriktirdiğiniz bonus puanları Migros alışverişleriniz de kullanabilirsiniz. Bunun için alışveriş yaptığınız zaman kasiyer arkadaşa kartınızı verdiğinizde bonus puan ile alışveriş yapmak istiyorum demeniz yeterlidir. Eğer bonus puanlarının süresi dolmamış ise sıkıntısız olarak alışverişinizi tamamlayabilirsiniz.

Ayrıca Migros mağazaları bonus üye iş yeri olarak gözüktükleri için bu mağazadan yaptığınız alışverişlerde de bonus puanlar kazanabilirsiniz. Bonus puan kullanıldığı gibi yaptığınız alışverişleri bonus kartınız ile yaparsanız yaptığınız alışverişe göre bonus kazanabileceksiniz. Migros’ta bonus puan kullanmak isteyen vatandaşlarımızın dikkat etmesi gereken en önemli kural bonus puan süreleridir. Eğer bonus puan süreleri dolmamış ise sıkıntısız bir şekilde işlem yapabilirsiniz.

Migros’ta Bonus Puan Kullanımı Nasıl Yapılır?

Anlaşmalı iş yerlerinde yaptığınız alışverişlerde kazandığınız bonus puanları Migros mağazalarından kullanabilirsiniz. Bonus kart ile kazandığınız puanları puan kazandığınız mağazada harcama zorunluluğu yoktur. A mağazasında kazandığınız puanları b mağazasında kullanabilirsiniz. Migros mağazalarında bonus puan kullanmak istiyorsanız alışveriş sonrası ödeme esnasında bonus kartınızı verip bonus puan ile ödemek istiyorum demeniz yeterlidir.

Bonus Puanların Süresi Ne Kadar?

Bonus kart sahipleri bonus puanları kullanmak için genellikle 1 sene içinde bir süresi olduğunu bilmektedirler. Bazı durumlarda sene sonu yani Ocak 1 itibari ile bazı bonus kartlarda sıfırlanma işlemi olur. Yaptığınız alışverişleri 1 sene içinde bonus puanlarını harcamaya bakabilirsiniz.

Bazı kampanyalara da dikkat etmeniz gerekir. Örneğin mağaza 100 liralık alışverişinizde 50 lira bonus puan veriyor diyebilir. Bu bonus puanların geçerlilik süresini muhakkak öğrenin. Bu durum 1 hafta da 1 ay da olabilir. Bu özel kampanyalarda süre sıkıntısı vardır. Bonus kazandığınız zaman kazandığınız yerden geçerlilik süresini öğrenmenizi öneririz.

Kazandığınız bonus puanlar ile alışveriş yapabilir, ayrıca kredi kartı senelik aidatınızı bile ödeyebilirsiniz. En fazla bonus kazanacağız yerler ise benzin istasyonları, Migros mağazaları ve giyim mağazalarıdır.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu