Limitsiz Kredi Kartı Nasıl Alınır? (Başvuru Aşaması) | uygunhibekredi.com

Limitsiz Kredi Kartı Nasıl Alınır? (Başvuru Aşaması)

Limitsiz Kredi Kartı Nasıl Alınır? (Başvuru Aşaması)

Limitsiz kredi kartı nasıl alınır? Limitsiz kredi kartı almak hakkında öğrenmek istediklerinizi yazımızda bulabilirsiniz. Bildiğiniz gibi kredi kartı almak istediğiniz zaman sizin bütçenize ve puanınıza göre bir limit belirlenir. Belirlenen bu limit dahilinde anlık ihtiyaçlarımızı veya alacaklarımızı kredi kartlarımız aracılığı ile yapılmaktadır. Düzenli kullanıldığı zaman kredi kartları çok iyi bir alışveriş aracı olabilir. Ama borcu ödemeyip aksattığımızda faizleri ile başa çıkamaz duruma geliriz. Eğer kredi kartınızı düzenli kullanırsanız ve otomatik limit yükseltme tanımlarsanız yaptığınız ve ödediğiniz tüm alışverişlerinizden sonra banka otomatik olarak sizin limitinizi arttıracaktır. Eğer devamlı aksamalı kredi kartı kullanıcıysanız banka sizin limitinizi düşürebilir ve hatta kartınızı iptal bile edebilir. Bu sebeple ödemelerimizi düzenli yapmalıyız. Son zamanlarda internette aranan en çok kelimelerden birisi de limitsiz kredi kartı nasıl alınır olmuştur. Limitsiz kredi kartı herkesin alabileceği bir durum değildir. Bu kredi kartı nasıl alınır ve kimlere verilir yazımızın devamında bulabilirsiniz.

Limitsiz Kredi Kartı Nedir?

Aslına bakılırsa limitsiz bir kredi kartı yoktur. Yalnız limitsiz kredi kartlarında istediğiniz kadar harcama yapabiliyorsunuz. Limitsiz kredi kartları genellikle şirket sahiplerine ve iş adamlarına verilen bir karttır. İş harcamalarınız olsun tüm harcamalarınızı devamlı kredi kartı ile yapıyorsanız ve bankada yüklü bir teminatınız varsa bu banka sizi arayarak kredi kartı limitinizi yükseltiyor. Sınırsız olarak hizmet veren bu kartın adı da limitsiz kredi kartı olmuştur.

Limitsiz Kredi Kartı Kimlere Verilir?

Bu kredi kartını şu kişilere verilir diye bir şey söyleyemeyiz. Genel olarak iş adamları ve şirket sahipleri bu kredi kartından yararlanırken bankada yüksek teminatı olan herkes aslında bu kredi kartının sahibi olabiliyor. Ayrıca kredi notunuz ve kredi siciliniz uzun yıllardır çok iyilerde ise bankalardan çok yüksek limitli kredi kartı almanız mümkündür. Kredi notu çok iyi olan müşteriler zaten klasik kredi kartı almamaktadır. Bankalar onlar için hazırladıkları platinum veya gold kredi kartlarından vermektedirler. Bu kredi kartı olan kişilerin ödemeleri düzenli oldukça da limitleri otomatik olarak artırılır.

Limitsiz Kredi Kartında Gereken Belgeler

Bu tarz kredi kartlarını ilk olarak limitsiz olarak alamıyorsunuz. Bankadan normal prosedür ne ise bu şekilde kart başvurunuzu yapıyorsunuz. Siz kartınızı kullandıkça kart limitiniz de artacaktır. Bu yüzden gerekli belgeler için hangi bankadan başvurduğunuz önemlidir. Bankalar kredi kartı başvurusu yaptığınız zaman sadece kimlik isterler. Bazı bankalar ise çalışma evraklarını isterler. Eğer bir bankada kaydınız var ise o bankadan kredi kartı başvurusu yapmak sizin için daha iyi olacaktır. Kredi kartını kullanmaya başladıktan sonra borçlarınızı düzenli bir şekilde öderseniz, kart limitiniz siz istemeseniz bile yükselecektir.

Limitsiz Kredi Kartı Veren Bankalar

Limitsiz kredi kartı almanız için herhangi bir banka belirtmek doğru olmaz. Çünkü her banka müşterilerine limitsiz kart verebilir. Ama en çok kullanılan bankalar hangileridir bunları öğrenmek istiyorsanız sizlere söyleyelim. Akbank, Denizbank, İş Bankası, Vakıfbank, Yapı Kredi ve Garanti Bankası’dır. Bu bankalardan kolay kredi kartı başvurusu yapabilirsiniz. Yüksek limitli kredi kartı istiyorsanız banka şubelerinden başvurunuzu gerçekleştirebilirsiniz.

Limitsiz Kredi Kartı Alma Şartları Nelerdir?

Yukarıda bahsettiğimiz yazılarımızdan anladığınız gibi bu kredi kartlarına sahip olmak hiç kolay değildir. Ülkemizde sınırlı sayıda limitsiz kredi kartı kullanan müşteriler vardır. Bankalarla çalışmalarınız iyi olmalı, kredi kartlarınız olmalı, düzenli borçlarınızı ödemeli ve alışverişlerinizi hep bankalardan yapmalısınız. Ayrıca kredi notunuzu düşürmemeli ve kredi sicilinizi bozmamalısınız. Eğer ufacık bir gecikmeniz bile olsa bankalar tarafından kötü müşteri grubuna girer ve kredi kartınızın limitlerini düşürürsünüz. En son şart ise banka hesaplarınız güncel ve tüm fatura ödemeleri dâhil bankalar üzerinden yapmanız gerekmektedir. Ödeyeceğiniz tüm faturaları otomatik ödeme verip en az 3 ay boyunca öderseniz bu sizin banka sicili ve kredi notunuza etki edecek ve kredi kartı limitinizi arttırmak için bir fırsat olacaktır.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir