Çiftçi KredileriDevlet DestekliHayvancılık KredisiHibe Destekli Krediler

Küçükbaş Hayvancılık Hibe ve Destek Kredisi 2019

Küçükbaş Hayvancılık Hibe ve Destek Kredisi 2019 yılında da verilmeye devam edecektir. 300 koyun ve ayrıca maaş alabileceksiniz. 2019 yılı itibari ile pek çok banka devlet destekli hayvancılık kredisi verecektir. Bu krediler hibe krediler ve faizsiz geri ödemesiz krediler olacaktır. Eğer kredi almak için yeterli şartlara sahip iseniz küçükbaş hayvancılık kredisine başvurunuzu istediğiniz zaman yapabilirsiniz. Bu yazımızda sizlere küçükbaş hayvancılık hibe ve destek kredisi hakkında bilgiler vereceğiz. İşte detaylar.

Koyun ve Keçi Almak İsteyenlere Destek

Küçükbaş hayvancılık ile uğraşanlar için bankalar hibe kredi, 0 faizli kredi vermektedirler. Bankalar haricinde devlet destekli kurumlar ve kuruluşlarda bu kredilerden vermektedirler. KOSGEB, tarım ve kırsal kalkınmayı destekleme kurumu (TKDK), Kalkınma ajansları, Tarım ve Orman bakanlığı, Kamu bankaları olan Ziraat Bankası, Vakıfbank ve Halk Bankası ile Denizbank, Şekerbank, Finansbank, TEB ve Garanti Bankası bu kredileri vermek için kampanyalar yapmaktadırlar.

KOSGEB Küçükbaş Hayvancılık Kredisi

Herkesin merak ettiği bir konuya değinmek istiyoruz. KOSGEB tarafından canlı hayvan alımı yapacaksanız ve bunu kredi desteği ile almak isterseniz hibe kredi ve 0 faizli devlet destekli kredi verilmediğiniz söylemek isteriz. Kosgeb sadece hayvancılık ile ilgilenenler için süt sağma makinesi kredisi, barınak yapımı kredisi, gerekli alet ve malzemelerin alımı için krediler vermektedir. KOSGEB tarafından 50.000 TL hibe kredi alabilir ve daha sonra bu krediyi alanlar için 100.000 TL’ye kadar da faizsiz kredi imkanından faydalanabilirsiniz. Tekrar söylemek gerekirse de KOSGEB tarafından verilen bu krediler küçükbaş hayvancılık kredisi için kullanılmaz.

Kalkınma Ajansları ve İletişim Bilgileri

KOSGEB, TKDK ve diğer desteklemeler dışında kalkınma ajansları tarafından da krediler verilmektedir. Bu krediler küçükbaş hayvancılık kredisi adı altında hibe olarak verilmektedir. Ülkemizde 26 adet kalkınma ajansı vardır. Bu ajanslara giderek krediler hakkında bilgi alabilir ve başvurunuzu gerçekleştirebilirsiniz. Kalkınma bakanlığının duyuruları için tıklayınız.

Şimdi sizlere aşağıdaki tabloda kalkınma ajanslarını vereceğiz. Bu ajansların da hangi illere desteklediklerini öğrenebilirsiniz.

Kalkınma Ajansı Desteklenen İller
Ahiler Kalkınma Ajansı Aksaray, Kırıkkale, Niğde, Nevşehir
Ankara Kalkınma Ajansı(ANKARAKA) Ankara
Batı Karadeniz Kalınma Ajansı (BAKKA) Bartın, Karabük, Zonguldak
BEBKA Bursa, Eskişehir, Bilecik Kalkınma Ajansı Bursa, Eskişehir, Bilecek
Çukurova Kalkınma Ajansı Adana, Mersin
Doğu Akdeniz Kalkınma Ajansı (DOĞAKA) Hatay, Kahramanmaraş, Osmaniye
Doğu Karadeniz Kalkınma Ajansı (DOKA) Artvin, Giresun, Gümüşhane, Ordu, Rize, Trabzon
Doğu Marmara Kalkınma Ajansı (MARKA) Bolu, Düzce, Kocaeli, Sakarya, Yalova
Dicle Kalkınma Ajansı (DİKA) Batman, Mardin, Şırnak, Siirt
Fırat Kalkınma Ajansı (FKA) Bingöl, Elazığ, Malatya, Tunceli
Güney Ege Kalkınma Ajansı (GEKA) Aydın, Denizli, Muğla
Güney Marmara Kalkınma Ajansı (GMKA) Balıkesir, Çanakkale
İpekyolu Kalkınma Ajansı (İKA) Adıyaman, Gaziantep, Kilis
İstanbul Kalkınma Ajansı (İSTKA) İstanbul
İzmir Kalkınma Ajansı (İZKA) İzmir
Karacadağ Kalkınma Ajansı Diyarbakır, Şanlıurfa
Kuzey Anadolu Kalkınma Ajansı (KUZKA) Çankırı, Kastamonu, Sinop
Kuzey Doğu Anadolu Kalkınma Ajansı (KUDAKA) Bayburt, Erzincan, Erzurum
Zafer Kalkınma Ajansı (ZAFER) Afyon, Kütahya, Uşak, Manisa
Mevlana Kalkınma Ajansı (MEVKA) Konya, Karaman
Orta Anadolu Kalkınma Ajansı (ORAN) Kayseri, Sivas, Yozgat
Serhat Kalkınma Ajansı (SERKA) Ağrı, Ardahan, Iğdır, Kars
Trakya Kalkınma Ajansı (TRAKYAKA) Edirne, Kırklareli, Tekirdağ

TKDK Kredileri 2019

Bu krediler kırsal kesimde yaşayanlar ve bu bölgelerde hayvancılık yapmak isteyen üreticilere destek amaçlı verilen kredilerdir. TKDK Küçükbaş hayvancılık alanında faaliyet gösterenlere süt üretimi, et üretimi için %50 ile %70 oranında hibe desteği vermektedir.

Devlet bankalarından Ziraat Bankası, Halkbank ve Vakıfbank tarafından da çiftçi ve üreticilere pek çok kredi kampanyası vardır. Çiftçiler ve üreticiler bu kredi paketlerini kullanarak ihtiyaçları doğrultusunda krediler alabilirler. Özellikle küçükbaş hayvancılık alanında kredi isteyenlerin ilk tercihi her zaman Ziraat Bankası olmuştur. Ziraat Bankası 100 baş ve üzerindeki küçükbaş hayvancılık ile besi işletmesi kurmak isteyenlere küçükbaş besicilik kredisi vermektedir. Bu kredilerin detaylarını öğrenmek için en yakın Ziraat bankası şubesine gidebilirsiniz.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu