Kredili Mevduat Hesabı KMH Nedir? (Başvuru Şartları) | uygunhibekredi.com

Kredili Mevduat Hesabı KMH Nedir? (Başvuru Şartları)

Kredili Mevduat Hesabı KMH Nedir? (Başvuru Şartları)

Kredili Mevduat Hesabı KMH Nedir? Nasıl Başvuru Yapılır? Nasıl Kullanılır? Ülkemizdeki tüm bankalar bazı müşterilerine finansal ihtiyaçlarını karşılamaları için kampanyalar yapmaktadırlar. Bu kampanyalardan birisi de KMH kampanyasıdır. KaMeHaş hesabı olarak okunan bu hesap aslında Kredili Mevduat Hesabıdır. Bu hesabı açtırmak için bazı şartlara uygun olmanız gerekir. Bu yazımızda sizlere bu hesap hakkındaki tüm bilgileri sunacağız.

Kredili Mevduat Hesabı Nedir?

Bu hesap türü müşterilerin kullandıklar vadesiz hesaplara tanınmış ve banka tarafından verilmiş bir limittir. Eğer bu limiti kullanırsanız ertesi ay ödeme yapmanız gerekiyor. Genellikle emekli olan kişilere ve bankadan kredi almış kişilere açılan bu KMH hesabı bankacılık işlemleri yapan müşteriler için bulunmaz bir nimettir. Vadesiz hesabınıza belirtilen limit dahilinde artı para olarak hesabınıza eklenecektir. Bu para bankanın parasıdır. ATM ve İnternet bankacılığı üzerinden hesabınızı kontrol ettiğinizde +(artı) para limiti varsa bu Kredili Mevduat Hesabıdır. Hesabınızda para bittiğinde otomatik ödemeleriniz veya kredi borçlarınız varsa bu para üzerinden otomatik olarak alınacaktır. Bu durumda kredi gecikmesi ve fatura gecikmesi yaşamamış olursunuz. Bu hesaptaki para kadar kullanımınızı faiz ekleyerek ertesi ay ödemesini yaparsınız. Örneğin ayın 10’unda KMH kullandıysanız ertesi ay ayın 10’unda bu parayı yatırmanız gerekmektedir.

Kimlere Verilir?

Kredili mevduat hesabı genel olarak her müşteriye verilmez. Çünkü bunun içinde kişinin banka sicili önemlidir. Eğer bu bankadan maaş alan biriyseniz ve kredi notunuzda yüksek ise KMH hesabı alabilirsiniz. Ayrıca kredi aldıysanız ve emekli isenizde maaşınıza ve borcunuza göre hesap limiti tanımlanır. Genel olarak taksit tutarına göre verilen bu limit düzenli ödemeler ve kullanımlardan sonra artabilir.

Ama eğer bankalardaki borçlarınızı düzensiz ödüyorsanız, kredi notunuz düşükse ve bankalardan dolayı icralık olduysanız bu hesabı alamazsınız. Bu hesabı açtırmak için de kredi siciline bakılır ve kişinin sorgulaması yapılmaktadır. Uygun olan kişiler otomatik olarak bu hesaba sahip olabilirler.

KMH Kullanımı Nasıl Olur?

KMH kullanımını yapmak istiyorsanız öncelikle bu hesabın sizin hesabınıza tanımlanıp tanımlanmadığına bakabilirsiniz. KMH hesabı tanımlanan kişilerde hesaplarında +para gözükmektedir. Bu artı para sizin limitinizdir. Bu parayı isterseniz çekebilir isterseniz de kartınızla alışveriş yapabilirsiniz.

KMH Hesabı Nedir? Nasıl Başvuru Yapılır?

KMH Kullanımı ile kredi ve kredi taksitlerinizi ödeyebilirsiniz. Fatura ödemeleri, vergi ödemeleri, TL yüklemeleri yapabilirsiniz. Taksitli olarak para çekebilirsiniz, EFT yapabilir, Havale ile para gönderebilirsiniz. Kısacası tüm harcamalarınızı Kredili Mevduat Hesabı üzerinden yapabilirsiniz. Eğer hesabınıza tanımlı bir KMH hesabınız yoksa vadesiz hesabınızın olduğu banka şubesine giderek bir kmh hesabı başvurusu yapabilirsiniz. Eğer banka siciliniz uygunsa size bir limit belirlenecektir. Bu limit dahilinde kullanımınızı düzenli yaparsanız ileriki zamanlarda KMH limitinizi arttırabilirsiniz. Önemli olan harcadığınız parayı gününde ödemenizdir.

Yukarıda sizlere KMH hesabı hakkında bilgiler verdik. Sizde Kredili Mevduat Hesabı açarak kendi nakit sıkıntınızı anında giderebilirsiniz. Her bankanın çalışma prensipleri farklıdır. Bankanı ile görüşme yaparak detaylı bilgi alabilirsiniz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir