Ana SayfaKredi Notu

Kredi Notum Neden Sıfır? (YÜKSELT)

Kredi Notum Neden Sıfır? Kredi notum ne zaman yükselir? Sıfır puana kredi alabilir miyim? Bu soruların cevaplarını yazımızda bulabilirsiniz. Kredi notum neden sıfır diyenler daha önce hiç banka çalışması yaşamadıkları için olduğunu söylemek isteriz. Bankalardan kredi almanız için belirli bir kredi notunuzun olması gerekmektedir. Bu durumu sadece kredi için değil kredi kartı içinde söz konusudur. Bankalar son yıllarda özellikle kredi kullanımında çağ atlamış durumdadır. Bu kredileri alabilmeniz için kredi notunuzun iyi olması gerekir. Kredi notu sıfır olana bankalar kredi vermek için pek yanaşmazlar. Kredi notunuz veya kredi puanınızı internetten kredi notu öğrenme yöntemleri ile öğrenebilirsiniz. Şimdi sizlere bu konu hakkında bilgiler verelim.

Kredi Notu Nedir?

Bankalar kredi notunuzu Kredi Kayıt Bürosu üzerinden almaktadırlar. Kredi notu bankalarda daha önce çalıştığınız kredi ve kredi kartları ödemelerinden oluşan bir puanlama sistemidir. Kredi ve kredi kartı ödemelerinizi düzensiz olarak yaparsanız kredi notunuz düşer ve kredi çalışması yapamazsınız. Bu yüzden bu puanlama sistemine önem vermeniz gerekmektedir. Kredi notu 18 yaşından sonra her vatandaşın sahip olduğu bir puan sistemidir. Kredi notu sıfırdan başlar ve 1900’e kadar gider. Bankalardan sorunsuz bir şekilde kredi almak istiyorsanız notunuz 1400 ve üzerinde olması gerekmektedir. Kredi notunuzu öğrenmek için www.findeks.com sitesini ziyaret edebilirsiniz.

Kredi Notum Neden Sıfır Olur?

Kredi notu sıfır olan kişiler genellikle banka çalışması yapmak için ilk olarak kredi kartı başvurusu yapmaktadırlar. Sizlerde bankalardan kredi kartı almak istiyorsanız ilk olarak kolay kredi kartı veren bankaları seçmelisiniz. Kredi notu sıfır olan kişiler nasıl banka çalışması yapabilir şimdi sizlere bu konu hakkında bilgiler verelim.  İlk olarak bankalardan bir hesap açmanız gerekmektedir. Bankadan açtığınız hesap ile fatura ödemelerinizi yapabilirsiniz. Bu şekilde banka sizin banka hesabı çalışmanızı denetleyecek ve düzenli ödemelerinizde kredi kartı vermek isteyecektir. Eğer kredi notunuz sıfır ve bir bankadan maaş alan müşteri iseniz bir şey yapmanıza gerek yoktur. Banka kredi kartı veya kredi için size özel kampanyalar yapacaktır.

0 KKB ye Kredi Kartı Veren Bankalar

Eğer bir bankada hesabınız yok ise ve hiç banka çalışmanız yoksa kredi notu 0 olana kredi kartı veren bankaları seçebilirsiniz. Bu bankalar sizlere kredi kartı verdiklerinde düşük limitli olarak verecektir. Akbank, Denizbank, Finansbank, Vakıfbank ve Garanti Bankası üzerinden kredi kartı başvurusu yapabilirsiniz. Eğer bir banka ile çalışmanız var ise ve kredi kartınız yok ise ilk olarak o bankanın verdiği kredi kartına başvuru yapmanız gerekmektedir. Örneğin Halkbank üzerinde hesabınız var ve bu bankadan banka çalışması yapıyorsanız ilk olarak Halkbank Paraf Kredi Kartı başvurusu yaparak daha kolay kredi kartı alabilirsiniz.

Yukarıda sizlere kredi notum neden sıfır hakkında bilgiler verdik. Sizde bu konu hakkında sormak istediklerinizi aşağıdaki yorumlar kısmında bize iletebilirsiniz.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu