Ana SayfaBankaİhtiyaç Kredisi

Kredi Notu 0 Olanlara Kredi Veren Bankalar

Kredi Notu 0 Olanlara Kredi Veren Bankalar Var mı? Sıfır kredi notu olan kişiler nasıl kredi alabilir? Bildiğiniz gibi bankalardan kredi almak istiyorsanız ilk olarak kredi notunuzun oluşması gerekmektedir. Kredi notu düşük olan ve sıfır olan kişilerin kredi almaları zordur. Ama bazı bankalar sıfır kredi notu olan kişilere kredi imkanı vermektedir. Bu yazımızda sizlere bu konu hakkında bilgiler vereceğiz.

Kredi notu, bankalarda yaptığınız kredi ve kredi kartı çalışmalarının ve ödeme performansına göre oluşan bir puanlama sistemidir. Bankalara kredi başvurusu yaptığınız zaman TC Kimlik numaranızı verdikten sonra ilk olarak kredi sicilinize bakılacaktır. Bu kredi siciline bakılma esnasında da kredi notu ilk olarak karşılarına çıkacaktır. Eğer kredi notunuz daha oluşmadıysa ve kredi notunuz düşük ise bankalardan kredi almanız epey bir zor olacaktır. Yazımızda sizlere kredi notu 0 olanlara kredi veren bankalar hakkında bilgiler vereceğiz. Verdiğimiz tavsiyelere uyarak kredi başvurunuzu yapabilirsiniz.

Kredi Notunuz Daha Yeni İse 0 olarak başlayacaktır.

Kredi Notu Neden Sıfır Olur?

18 yaşından itibaren tüm Türkiye Cumhuriyeti vatandaşlarının kredi notu oluşmaktadır. İlk kredi notu oluştuğunda 0 olarak bilinmektedir. 0 ile 1900 arasında kredi notu vardır. Bankalardan kredi almak için 1100 ve üzerinde kredi notunuzun olması gerekir. Eğer ilk defa banka çalışması yapacaksanız ve daha önce hiçbir banka kredi kartı kullanmadıysanız kredi notunuz sıfır olacaktır. Bunun için bankalara kredi başvurusu yaptığınız zaman banka sizi riskli müşteri grubunda görecektir. Bazı bankalar bu riskli grup neticesinde sizlere kredi vermeyecektir. Sıfır puana kredi veren banka yok mu diye soracak olursanız VARDIR diyebiliriz. Şimdi sizlere bu konu hakkında bilgiler verelim.

0 Puana Kredi Veren Bankalar

0 puan olup kredi almak isteyen kişilerin bazı müşteri gruplarında olması gerekir. Örneğin emekli ve devlet memuru iseniz hiçbir sıkıntı olmadan istediğiniz bankadan kredi başvurusu yapabilirsiniz. Ama eğer özel sektör çalışanı ve özellikle sigortasız çalışan iseniz kredi alma şansınız oldukça zor olacaktır. Bankalardan sıfır puanlı olan kişilerin kredi almaları için sigortasının düzenli bir şekilde yatması ve düzenli bir gelirinin olması gerekir. Her banka sıfır puana kredi vermez. Bankalar genellikle kredi kartı verme taraftarıdır. Eğer bir iş yerinde çalışmıyorsanız ve gelir belgeniz yoksa puanınız sıfır olduğu için kredi almanız imkansız olacaktır. Şimdi sizlere kredi notuna bakmayan bankalar hakkında bilgiler verelim. Bu bankalardan kredi almak için en az 6 aylık sigorta geçmişinizin olması gerekmektedir.

Ziraat Bankası Kredi Notu Düşüklere Kredi

Ülkemizde kamı bankası olarak hizmet veren Ziraat Bankası özellikle emekli ve devlet memurlarında kredi notu düşük olsa dahi kredi veren bir bankadır. Diğer durumlarda da sıfır puana kredi veren bankalardan birisidir. Sıfır puanlı müşterinin düzenli bir geliri olması ve uzun aylardır sigortasının düzenli olarak yatması gerekmektedir. Ziraat bankası şubeleri üzerinden kredi başvurusu yapabilirsiniz. İnternet ve SMS üzerinden sıfır puanlı kişinin başvurusu olumsuz sonuçlanacaktır.

Vakıfbank Sıfır Puana Kredi Kampanyası

Vakıfbank son 6 aydır sigortası yatan ve toplamda 1 yıllık sigortası olan kişilere maaşının 15 katına kadar kredi imkanı vermektedir. Kredi notu sıfır olan kişiler için özel bir kampanyadır. Ayrıca bu bankadan sıfır puanlı olan emekliler ve devlet memurları da kredi alabilir. Sizde bu bankadan kredi almak istiyorsanız en yakın Vakıfbank şubesine gidebilirsiniz. 90.000 TL’ye kadar 60 ay vadeli kredi başvurusunu istediğiniz banka şubesinden yapabilirsiniz.

Kredi Notu Düşüklere ve Kredi Sicili Bozuk Olana Kredi Veren Banka Var mı?

0 puanı olan biri nasıl kredi alır?

Müşterilerin en merak ettikleri konulardan birisi de kredi notu düşüklere kredi olur mu olmuştur. Aktifbank ve Fibabanka kredi notu düşük olan kişilere ve kredi notu sıfır olan kişilere kredi imkanı vermektedir. Özellikle Aktifbank N-Kolay kredi adında bir kampanya başlatmıştır. 30.000 TL’ye kadar 60 ay vadeli alabileceğiniz bu kredilerde istediğiniz şekilde kredinizi kullanabilirsiniz. Şubesiz olan bu banka kredinizi adresinizde verecektir. Kredi notu 800 olanlara ve daha düşük olanlara bu bankadan kredi başvurusu yapabilirsiniz.

Fibabanka ise kredi notu düşüklere 10.000 TL kredi vermektedir. Bu krediyi alabilmek için kendinize aynı şartlarda veya kredi notu yüksek olan bir kefil bulmanız gerekmektedir. Eğer bulduğunuz kefil evli ise eş rızası almanız için bankaya eşinizi götürmeniz gerekmektedir.

Yukarıda sizlere Sıfır Kredi Notuna kredi veren bankalar hakkında bilgiler verdik. Sizde bu bankalardan kredi başvurusu yapabilirsiniz. Kredi notunuzu yükseltmek istiyorsanız ilk önce kredi kartı almanızı öneririz. Hızlı Kredi Kartı Veren Bankalar adlı yazımızı okuyarak kolay bir şekilde kart başvurunuzu yapabilirsiniz.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu