Ana SayfaBankalarKredi Kartı

Kredi Kartını Nakite Çevirme Yolları 2019

Kredi Kartını Nakite Çevirme Yolları ve Yöntemleri nedir? Kredi kartı ile nakit alışverişi yapılabilir mi? Kredi kartını nasıl paraya çevirebilirim? Bu konular hakkında sizlere bilgiler vereceğiz. Ülkemizde kredi kartı oldukça yaygındır. Artık her ailede ve herkeste neredeyse en az 2 tane kredi kartı bulunmaktadır. Bu banka ürününü kullanırken de acil nakit ihtiyaçlarında para arayışlarımız olmuştur. Kredi kartı bir alışveriş kartı olsa da bazı durumlarda bu kart üzerinden limitimiz dahilinde nakit alabiliyoruz. Ama bu herkese verilen bir özellik değildir. Bu özelliği olan kişiler limitleri dahilinde nakit avans çekebilir ve acil nakit ihtiyacını karşılayabilir. Bu özelliği olmayanlar ise ne yapmalıdır? Bu konu hakkında sizlere bilgiler vereceğiz. Yazımızda kredi kartını nakite çevirme yolları nelerdir bunun hakkında bilgi alacaksınız.

Kredi Kartını Nakite Çevirme Yolları 2019

Kredi kartı üzerinden nakit avans çektiğinizde bankalar çok yüksek faiz oranları uygular ve size geri dönüşünde bu parayı ödemek zorunda kalırsınız. Bu duruma düşmemek için bazı yöntemlerle kartınızı paraya çevirebilirsiniz. Kredi kartı müşterileri banka ATM’lerini kullanarak nakit avans çekmek yerine daha başka kartımızla nasıl para bulabiliriz bunun fikrini aramaktadırlar.

İnternet Üzerinden Kredi Kartını Nakite Çevirme

İnternet siteleri üzerinden kredi kartınızdaki parayı nakite çevirebilirsiniz. Bu yöntemi uygulamak için iyi derecede bilgisayar bilmeniz yeterli olacaktır. Ayrıca kredi kartınızın da internet alışverişine açık olması gerekmektedir. Bu sistemde internet sitesi üzerinden hayali bir ürün satın alacaksınız. Bunu da kendiniz yapacaksınız. İnternet satışı yapan sitelere giderek hayali bir ürün koyup ona fiyat belirleyeceksiniz. Daha sonra başka bir hesaptan o ürünü alacak ve bu şekilde paranızı nakite çevirmiş olacaksınız. www.sanalpazar.com sitesi bu iş için ideal bir sitedir. Bu işlemden sonra %5 civarında bir komisyon alınacaktır. Eğer bu konu hakkında bilginiz yoksa internet üzerinden araştırma yapabilir ve konuyu öğrenip bu işlemi uygulayabilirsiniz.

Alışveriş Yaparak Kredi Kartını Paraya Çevirme

En kolay yöntemlerden bir tanesi alışveriş yaparak kartınızı paraya çevirmektir. Her hangi bir mağazadan kredi kartı ile alışveriş yapabilir ve aldığınız ürünü açmadan değerinde satarak parasını alabilirsiniz. Özellikle cep telefonu, bilgisayar, televizyon gibi elektronik eşyalarda bu işlem yapılmaktadır. Bu durumda hem taksitle ödeme imkanı hem de anında nakit ihtiyacınızı gidermiş olursunuz. Teknosa, mediamarkt, vatan bilgisayar gibi yerlerde de kredi kartına taksitle alışveriş vardır. Eğer internet üzerinden alışveriş yapmak istiyorsanız www.hepsiburada.com, www.n11.com gibi sitelerden de kolay bir şekilde alışveriş yapabilirsiniz.

Kredi Kartı İle Altın Alışverişi Yapmak

En bilindik yöntemlerden bir tanesi de kuyumculardan kredi kartı ile altın almaktır. Bazı kuyumcular aldığınız altınları kredi kartına 9 – 12 taksit kadar bölebiliyor. Sizde eğer bir kuyumcudan altın alıp, daha sonra o altınları satarsanız acil nakit ihtiyacınızı karşılamış olursunuz. Bu durumu kredi kartı ile yaparsanız da kredi kartındaki parayı nakde çevirmiş olursunuz. Etrafımızdaki kuyumculara giderek bu konu hakkında destek alabilirsiniz.

Yukarıda sizlere kredi kartını nakite çevirme yolları hakkında bilgiler verdik. Sizde eğer daha başka yollar biliyorsanız aşağıdaki yorumlar kısmına yazabilir ve diğer vatandaşlarımızın öğrenmesine yardımcı olabilirsiniz. Bir önceki konumuz olan Kredi Kartı Limiti Nasıl düşürülür hakkında bilgi almak istiyorsanız yazımızı okuyabilirsiniz.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu