Ana SayfaBankalarKredi KartıSon Dakika

Kredi Kartı Borcu Taksitlendirme (Nasıl Yapılır?)

Kredi Kartı Borcu Taksitlendirme Nasıl Yapılır? Kredi kartı borcu ödeyemeyenler yapılandırma yapabilir mi? Bu konu hakkında merak ettiklerinizi bu yazımızda bulabilirsiniz. Bankalardan kredi kartı kullanımı yaptığınız zaman bazı borçlar size yüksek gelebilir ve ödeme konusunda sıkıntı yaşayabilirsiniz. Bu gibi durumlarda bankaların sizler için verdiği pek çok kampanya vardır. Sizde bu kampanyalardan yararlanarak kart borçlarınızı taksitlendirme yapabilirsiniz. Ayrıca yaptığınız alışverişlerde eğer taksit yapılmadıysa bankanız ile irtibata geçerek son alışverişinizi 9 ay vadeye kadar böldürebilirsiniz. Tüm bankaların müşterilerin isteği doğrultusunda yapılandırma, taksitlendirme yapmaları mecburdur. Her vatandaşın böyle bir hakkı bulunmaktadır. Hangi tür kredi kartı kullanırsanız kullanın banka ile irtibata geçerek yapılandırma işlemi yapabilirsiniz. Bu yöntem hem banka için hem de müşteri için avantajlı bir durumdur. Bu yazımızda sizlere kredi kartı borcu taksitlendirme nasıl yapılır bunun hakkında bilgiler vereceğiz.

Kredi Kartı Borç Taksitlendirme Nasıl Yapılır?

Kredi kartı borçlarının taksitlerini hangi bankadan kart kullanıyorsanız o bankadan yapılandırma yapabilirsiniz. Her bankanın kendine uygun yapılandırma şartı vardır. Taksitlendirme yapacaksanız, güncel borcunuzu eğer taksit yapmadıysanız bankanız ile irtibata geçerek kolay bir şekilde işlem yapabilirsiniz. En fazla 9-12 ay arasında taksitlendirme seçeneklerinden faydalanabilirsiniz. Ama yapılandırma yaptığınızda tüm kredi kartı borcunuz taksitler halinde sizin kredi gibi ödenmenizi isteyecektir.

Bankalarda biriken kredi kartı borçlarınızı taksitlendirme yapabilirsiniz. Kredi kartı sahipleri bizzat borcu olduğu bankaya başvuru yaparak kolay bir şekilde taksitlendirme başvurusu yapabilir. Eğer kredi kartı borçlarınızı ödemekte zorlanıyorsanız ve kredi sicilinizi bozmak istemiyorsanız bankanıza giderek yapılandırma yapmanız gerekmektedir. Yapılandırma güncel borçları sıfırlar ve size zaman kazandırmış olur. Bu yüzden siciliniz bozulmadan kredi kartı yapılandırması yapabilirsiniz.

Kredi Kartı Borcu Kaç Aya Kadar Taksit Yapılır?

Bankalarda kredi kartı borçları en fazla 12 ay olarak yapılmaktadır. Yalnız son çıkan yasaya göre kamu bankalarından kredi kartı borçlarınızı kapatmak için uygun faiz oranları ile birleştiren kredi alabiliyorsunuz. Ziraat Bankası, Vakıfbank ve Halkbank üzerinden borç kapatma kredisi alabilirsiniz. Bazı bankalar ise kendi özel müşterilerine 12 ay ile 36 ay arasında taksitlendirme yapmaktadır. Bu durumu en özel olarak bankanızdan öğrenebilirsiniz. Kredi kartı taksitlendirmesi yaptığınız zaman bankaya olan borcunuz için zaman kazanmış olur ve sicilinizi bozmamış olursunuz. Eğer kredi sicilinizi bozarsanız ve borcunuzdan dolayı avukatlık olursanız bir daha kredi ve kredi kartı alamayabilirsiniz. Bunun için bankanız ile görüşüp kredi yapılandırması yapmanız gerekmektedir.

Kredi Kartı Borçları Nasıl Yapılandırılır?

Kredi kartı borçlarınızı yapılandırma yaptığınız zaman kartınız kullanıma kapatılacaktır. Yapılandırma taksitleri bittiğinde banka tekrar sizi değerlendirmeye alacak ve eğer olumlu bulunursa kart kullanımına devam edebileceksiniz. Bu durumda kredi sicilinizin ve kredi notunuzun da sıkıntısız olmaması gerekmektedir.

Kredi kartı borçları yapılandırması yapmak istiyorsanız Banka şubesine gidebilir, Banka müşteri hizmetleri numarasını arayabilir ve çağrı merkezinden işlem yapabilirsiniz. Bu durumda yapmanız gereken en sağlıklı çözüm şubelerdir. Şubelerde kredi kartı borçlarınız daha detaylı değerlendirilir ve size en uygun taksit oranı hesaplanır. En uygun taksiti bulduktan sonra kredi kartı borcunuzu taksitlendirme yapabilirsiniz. Taksitlendirme yaptıktan sonra da borcunuzu 90 gün ödemezseniz avukatlık olacağınızı bilmenizi isteriz.

Yukarıda sizlere Kredi kartı borcu taksitlendirme nasıl yapılır bunun hakkında bilgiler verdik. Bu konu hakkında sormak istediklerinizi aşağıdaki yorum kısmına yazabilirsiniz.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu