Kredi Kartı Borç Yapılandırma (Nasıl Yapılır?) | uygunhibekredi.com

Kredi Kartı Borç Yapılandırma (Nasıl Yapılır?)

Kredi Kartı Borç Yapılandırma (Nasıl Yapılır?)

Kredi Kartı Borç Yapılandırma Nasıl Yapılır? Bu konu hakkında sizlere bilgiler vereceğiz. Kredi kartı kullanan kişiler bazı durumlarda çok harcama yaptıkları için ödeme zamanı zorlanmaktadırlar. Ödemelerde geciktirildiği zaman banka tarafından uyarılmaya başlıyoruz. Aynı zamanda gecikme yaptığımızda banka sicilimize ve kredi notumuza da etki etmektedir. Bu durumlarda sicilimizin bozulmaması için bankaların yaptığı kampanyaları takip etmeliyiz. Bu kampanyalardan bir tanesi de borç yapılandırmadır. Her banka kendi bünyesinde müşterilerine bu imkanı sağlamaktadır. Şimdi sizlere kredi kartı borç yapılandırma nasıl yapılır? Borç yapılandırması nedir? Bunun hakkında bilgiler verelim.

Kredi Kartı Borç Yapılandırma Nedir?

Her bankanın kendine özel borç yapılandırma kampanyaları vardır. Eğer bir kredi kartınız var ve bu kredi kartını ödemekte zorlanıyorsanız bankanıza başvuru yaparak yapılandırma talep edebilirsiniz. Borç yapılandırma işlemi bankaya olan borçlarınızı ödeyemez hale geldiğinizde banka ile yapılan anlaşmadır. Bu anlaşmada kredi kartınızı iptal ederek borcunuzu yapılandırma yapmaktasınız. Bankaya yapılandırma için başvuru yaptığınızda banka borcunuzun üzerine faiz uygulayarak size taksitlendirme yapacaklardır. Bankaya aylık gelir durumunu bildirirseniz sizin ödeyebileceğiniz bir yapılandırma yapacaklar ve kolay bir şekilde borcunuzu aylık eşit taksitlerde ödeme yapacaksınız.

Borç Yapılandırma Ne Zaman Yapılır?

Borç yapılandırma işlemini eğer düzenli ödeme yapıyorsanız yapamazsınız. Yani buna banka izin vermeyecektir. Eğer gecikmeli ödemeye başladıysanız ve 2 taksit civarında bir ödeme yapamadıysanız zaten banka sizi arayacak ve yapılandırma yapalım diyeceklerdir. Bu durumda kredi kartı borcunuzu yapılandırma yapabilirsiniz. Banka şubelerinden veya müşteri hizmetlerini arayarak bu işlemi yapabilirsiniz. Banka şubelerinden yüz yüze yapılan işlem daha sağlıklı olacaktır. Borç yapılandırma yapmak istediğinizde sadece o bankanın olan kredi kartı borcunu yapılandıra bilirsiniz. Eğer diğer bankalarda da kredi kartınız varsa birleştiren kredi başvurusu yapmalısınız.

Birleştiren Kredi Başvurusu

Ziraat Bankası, Halkbank ve Vakıfbank üzerinden birleştiren kredi başvurusu yapabilirsiniz. Birleştiren kredide tüm bankalara olan kredi kartı borçlarınızı kapatarak yapılandırma yapabilir ve bu borçları 60 ay vadeye kadar ödeme tablosu oluşturabilirsiniz. Bu kredilere başvurmak için kredi notunuzun ve kredi sicilinizin önemli olması gerekmektedir. Eğer uzunca bir süre ödeme yapmadıysanız bu krediden alamazsınız. Eğer kamu bankalarından maaş alan bir müşteriyseniz daha kolay bir şekilde birleştiren kredi başvurusu yapabilirsiniz. Birleştiren kredi başvurusu yapmak istiyorsanız, banka şubelerine gidebilir ve anında başvurunuzu evraklar ile yapabilirsiniz. Bu başvuruyu yapmak için bir gelirinizin olması ve en az 6 aylık sigortanızın olması gerekmektedir.

Kredi Kartı Borç Yapılandırma

Kredi kartı borç yapılandırma işlemini kredi kartını ödemekte zorlanan herkes yaptırabilir. Kredi kartı borçlarında bilmeniz gereken bazı durumlarda vardır. Örneğin avukata düştüyseniz ve icralık olduysanız banka size yapılandırma yapmaz. En fazla 2 dönem gecikme yaşadıysanız banka ile görüşüp yapılandırma yapabilirsiniz. Banka fark etmeden tüm bankalardan bu işlemi yapabilirsiniz. Her bankanın yapılandırma için yaptığı kampanyalar farklıdır.

Yukarıda da söylediğimiz gibi eğer kart borcunuzu yapılandırmak istiyorsanız banka şubesine giderek bankacı ile yüz yüze görüşmenizdir. Bu şekilde daha kolay ve bilgileri atlamadan yapılandırma yapabilirsiniz. Telefon üzerinden yapılan yapılandırmalarda vardır, yalnız bu yapılandırmalarda sağlıklı bilgi almayabilirsiniz.

Borcunuzu ödemek banka tarafından her zaman olumlu karşılanır. Bu yüzden kredi sicilinize etki olmadan yapılandırma başvurusu yapabilirsiniz. Yapılandırma yaptığınızda borç ödenmezse bundan sonra bir daha yapılandırma hakkınız olmayacaktır. Bu yapılandırmayı 3 borç ödemezseniz banka sizi icraya verecek ve kredi siciliniz bozulacaktır. Bu yüzden borcunuzu ödeyeceğiniz güçte taksitlendirme yapmanızda fayda vardır. Maaş gününüze ödemeleri getirirseniz daha kolay işlem yapabilirsiniz.

Bu yazımızda sizlere kredi kartı borç yapılandırma işlemi hakkında bilgiler verdik. Sizde bu yapılandırma işlemi ile ilgili sormak istediklerinizi bize bildirebilirsiniz. Bir önceki yazımız olan Kredi Kartı Borcu Taksitlendirme işlemi hakkında bilgiler alabilirsiniz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir