Ana SayfaBanka

Kredi Çekemiyorum, Nereden Para Bulabilirim?

Kredi Çıkmıyor. Nereden Para Bulabilirim? Kredi alamadığım zaman ne yapmalıyım? Bu soruları kendinize soruyorsanız, sizler için hazırladığımız bu yazımızda sizlere öncelikli hangi bankalardan kredi alabilirsiniz, bankadan kredi alamadığınızda ne yapmanız gerekmektedir bu konular hakkında bilgiler vereceğiz. Bankalardan kredi başvurusu yapan müşteriler eğer kredi notu ve kredi sicili uygun değilse kredi başvurusu olumsuz olarak sonuçlanacaktır. Kredi kullanmak için en büyük ve en önemli faktörlerden birisi kredi notu ve kredi sicilidir. Kredi ve kredi kartı başvurusu yaptığınızda bu durumlar öncelikli olarak bakılır ve eğer düşükse kredi alamazsınız. Bu durumda vatandaşlarımızda nereden para bulabilir bunun araştırmasına girmektedirler. Şimdi sizlere kredi çıkmıyor ve nereden para bulabilirim hakkında bilgiler verelim.

Kredi Çekemiyorum Ne Yapmalıyım?

Bankalardan kredi kullanmak istediğinizde olumsuz cevap alıyorsanız başvuru yaptığınız bankayı değerlendirmeniz gerekmektedir. Öncelikle kredi notunuzu öğrenmelisiniz. Kredi notunuz 1100 ve üzerinde ise kredi başvurunuzu yapabilirsiniz. Bu durumda bazı bankalar gelir belgesi ile kredi başvurusu yaptırırken, bazı bankalar ise gelir belgesiz kredi başvurusu yaptırmaktadır. Eğer çalışma süreniz yeni ise bu bankalara dikkat etmeniz gerekmektedir. Gelir belgesiz kredi veren bankalar hakkında bilgi almak için sitemizdeki sayfamıza gidebilirsiniz.

Kredi Çekemeyenler Ne Yapmalı?

Kredi çekemeyen kişiler öncelikle neden kredi alamadıklarını araştırmaları gerekir. Eğer kredi notunuz yüzünden kredi alamıyorsanız öncelikle bu kredi notunu nasıl yükseltirsiniz bunun hakkında bilgiler almalısınız. Sayfamızda sizlere bu konu hakkında bilgiler verdik. Eğer daha önce bir banka çalışması yapmadıysanız, kredi notunuz sıfır olacaktır. Bankalar kredi notu 0 olana kredi verme konusunda da pek bonkör davranmazlar bu sebeple ilk olarak bu durumda iseniz kolay kredi kartı veren bankalar ile anlaşıp kredi kartı başvurusu yapmanız gerekmektedir. Kredi kartı kullanımını ve ödemelerinizi düzenli yaparsanız, kredi notunuz yükselecektir. Kredi notunuz yükseldiğinde de kredi başvurusunu yapabilirsiniz.

Kredi Çıkması İçin Ne Yapmalıyım?

Bankadan kredi almak oldukça basit bir yöntemdir. Eğer kredi notunuz yüksekse bankaya gitmeden bile kredi alabilirsiniz. Eğer bir bankada maaş müşterisi iseniz yine kredi almak için kolayca başvurunuzu yapabilirsiniz. Maaş tutarınıza göre kredi limitiniz her zaman bankada hazır bulunmaktadır. Emekli maaşı alan biriyseniz kredi notunuzu dert etmeden başvurunuzu maaş aldığınız bankadan yapabilirsiniz.

Alacağınız kredinin limiti aylık gelirinize yetmiyorsa, ipotek veya kefil vererek kredi başvurusu yapabilirsiniz. Kredi başvurusu yapmadan önce banka faiz oranlarını iyi araştırmanız ve kolay kredi alabileceğiniz bankaları seçebilirsiniz. Kredi kartı kullandığınız veya hesabınızın olduğu bankalardan daha kolay kredi alırsınız. Çünkü kart ödemelerinizi düzenli yaptıysanız kredi notunuz yükselecek ve kredi başvurusu yapmadan önce size tanımlanan limit size mesaj olarak gelecektir. Eğer hangi bankadan kolay kredi alabilirim diyorsanız Denizbank, Finansbank, ING Bank ve Akbank’tan internet üzerinden online kredi başvurusu yapabilirsiniz.

Kredi Çekemiyorum, Nereden Para Bulabilirim?

Kredi çekemeyen kişiler ilk olarak senetle kredi arayışına girmektedirler. Nereden para bulabilirim dediğiniz zaman ilk aklınıza senetle para veren yerler gelmektedir. Senetle kredi veren yerler ve diğer bilgiler için sayfamızda bulunan senetle kredi kategorisine gidebilirsiniz.

Acil para ihtiyaçlarınızda eğer kredi çekemiyorsanız senetle eşya satan yerlerden eşya satın alabilir ve bu aldığınız eşyaları nakde çevirebilirsiniz. Bu durumda acil para ihtiyacınız giderilmiş olur. Bankalardan kredi en güzel tercih olmuştur. Yalnız bankalardan dolayı icralık bir durumunuz varsa uzun bir süre kredi alamayabilirsiniz. Bu yüzden banka sicilinizi bozmamak en önemlisidir.

18 yaşının üzerinde iseniz bankalardan kredi başvurusu yapabilirsiniz. Eğer başvurunuz onaylanmazsa senetle altın veren kuyumcuları bularak senet karşılığında altın veya para alabilirsiniz. Bu durumda da en önemlisi tanıdığınız yerden alışveriş yapmanız gerektiğidir.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu