Devlet DestekliKOSGEB

KOSGEB Nedir? Kredi Nasıl Alınır?

KOSGEB Nedir? KOSGEB Kredisi Nasıl Alınır? Bu konu hakkında merak ettiklerinizi bu yazımızda bulabilirsiniz. KOSGEB üzerinden kredi almak isteyenler genel olarak iş kurma hayali olan ve kendi işinde patron olmak isteyen kişilerdir. Sizinde eğer bir iş kurma hayaliniz var ise KOSGEB kredisi başvurusu yapabilirsiniz. Kosgeb kredileri devlet destekli olup hibe ve faizsiz olarak verilmektedir. Ayrıca KOSGEB kredilerinde 2 yıl geri ödemesiz kullanım imkanı da vardır. Bu yazımızda size KOSGEB kredisi hakkında bilgiler vereceğiz.

KOSGEB Nedir?

KOSGEB kurumu küçük ve orta ölçekli işletmeleri geliştirme ve destekleme başkanlığı tarafından kredi veren bir kurumdur. KOSGEB üzerinden hibe ve gelişim kredileri alabilirsiniz. KOSGEB 2018 yılında birçok kişiye hizmet vermiş ve krediler dağıtmıştır. KOSGEB’in şu an bile vermeye devam ettiği 50 BİN TL hibe kredi ve 100 Bin TL geri ödemesiz kredi seçenekleri en çok kullanılan kredilerdendir. 2018 yılında olduğu gibi KOSGEB kurumlarının 2019 ve 2020 yıllarında da daha çok kişiye kredi sağlanacağı konuşulmaktadır. Bu tutarların özellikle 75 Bin ve 150 Bin TL olarak güncelleneceği de söylenmektedir. Şu an için henüz bir açıklama yapılmazken verilecek kredi miktarı 50 ve 100 bin TL olarak bilinmektedir.

KOSGEB Ne Kadar Hibe Vermektedir?

KOSGEB hibe kredisi almak istiyorsanız KOSGEB kurumlarından veya kosgeb internet sitesinden başvuru yapmanız ve başvuru yaptığınız işe göre eğitim almanız gerekmektedir. Bu eğitim sonunda alacağınız sertifika ile 50 bin TL hibe kredisi alabilirsiniz. 50 Bin TL hibe kredisi alan kişiler faizsiz 100 Bin TL kredileri de kullanabilecekler. Kosgeb eğitiminin adı Uygulamalı Girişimcilik Eğitim Sertifikası olarak bilinmektedir. Bu konu ile ilgili detaylı bilgi almak için tıklayınız.

KOSGEB üzerinden alacağınız 100 bin krediyi 2 yıl geri ödemesiz faizsiz bir şekilde alma imkanınızda bulunmaktadır. KOSGEB bu desteklerin yanında işyerinizin 1 yıllık kira ödemesi ve personel destekleri masraflarınızı da karşılamaktadır.

KOSGEB Hangi Sektörlere Destek Vermiyor?

Kosgeb kredisine başvuracak kişilerin en çok merak ettiği konulardan bir tanesi de bu sorudur. KOSGEB her sektöre destek vermemektedir. Hibe kredi alamayacağınız sektörlerin başında hayvancılık kredisi, emlakçılık, rent a car, otobüs işletmesi, komisyonculuk ve yapımcılık gibi sektörler vardır. Bu listenin daha detaylısını öğrenmek istiyorsanız KOSGEB Desteklenmeyen Sektörler adlı yazımızı okuyabilirsiniz.

Yukarıda sizlere KOSGEB nedir? Bu kredi hakkında bilgiler ve önemli noktalar nelerdir bunun hakkında bilgiler verdik. Bu konu hakkında sormak istediklerinizi aşağıdaki yorum kısmına yazabilirsiniz.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu