Ana SayfaDevlet DestekliHibe Destekli KredilerKOSGEB

2019 KOSGEB Kredileri, Detayları ve Başvurusu

2019 KOSGEB Kredileri, Detayları ve Başvurusu hakkında bilgi almak isteyenler için hazırladığımız bu yazımızda kolay bir şekilde nasıl KOSGEB kredisi alabilirsiniz veya hangi sektörlere daha çok başvuru yapılıyor bunlar hakkında bilgiler vereceğiz. Bildiğimiz gibi KOSGEB ticaret hayatına girmek isteyen müşterilerin ihtiyaçları doğrultusunda destek ve hibe krediler vermektedir. Ekonominin canlanması için yapılan bu desteklemeden iş kurmak isteyen herkes başvuru yapabilir. KOSGEB ihracatın artması, ülke ekonomisine katkı sağlanması, yeni kişilerin ve özellikle bayanların iş hayatına atılmaları için kurulan ve kredi veren bir kurumdur. KOSGEB kriterlerine uygun olan bir müşteri iseniz bu kredilere başvuru yapabilir ve hayalinizdeki işin patronu olabilirsiniz. Bu yazımızda sizlere 2019 kosgeb kredileri hakkında bilgiler vereceğiz.

KOSGEB Kredisi İle İlgili Diğer Yazılar

Yukarıda verdiğimiz sayfalara girerek bu konular hakkında bilgi alabilirsiniz.

2019 KOSGEB Kredileri ve Detayları

2019 yılı itibari ile KOSGEB kredisine başvuran bir hayli fazla vatandaşımız vardır. KOSGEB üzerinden hibe kredi ve sıfır faizli krediler kullanabilirsiniz. KOSGEB resmi internet sitesine girerek kayıt oluşturup ilk aşamanızı gerçekleştirebilirsiniz. Bunun için kimlik numaranız veya vergi numaranız gerekmektedir. Eğer aklınıza takılan bir konu varsa KOSGEB il veya ilçe müdürlüklerine giderek destek alabilirsiniz. Başvuru yaptıktan sonra size başvuru durumunuz ile ilgili SMS gelecektir. Eğer başvuru yaptığınızda sistemde sıkıntı var ise (Yanlış bilgiler olabilir) bunun içinde müdürlükten destek alabilirsiniz.

KOSGEB Kredisinin Verildiği İş Kolları

KOSGEB birçok alanda hizmet vermektedir. Yukarıda verdiğimiz linkte desteklenmeyen sektörleri görebilirsiniz. En yaygın olarak KOSGEB başvurusu yapılan işler ise şunlardır. Bu sektörlere başvurunuzu KOSGEB müdürlüklerinden yapabilirsiniz.

Çikolata, Şekerleme ve Kakao Üretimi Sebze ve Meyve Suyu Üretimi
Gıda Ürünlerinin Tüm üretimleri Tuz Çıkartma İşleri
Kömür ve Linyit Çıkartma İşleri Ham petrol, Doğal gaz Çıkartma işi
Demir, Metal Cevherleri Madencilik İşi Taş Ocakları İşleri
Kum ocakları işleri Çakıl ocakları işleri
Mineral Madenciliği İşi Kabuklu Deniz ürünleri ve balık hayvanları işlenmesi ve saklanması
Kireç, Yapı, Süsleme, Tebeşir ve Alçı taşı ocakçılığı işi Kümes hayvanları etlerinden üretilen ürünleri ve imalatı
Süt Ürünleri Üretimi Katı yağların ve margarin üretimi
Dondurma üretimi Nişasta üretimi
Unlu Mamul üretimi Ekmek üretimi
Taze kek, Pastane Üretimleri Şehriye, Makarna, Kuskus ve benzeri ürünlerin üretimi
Çay ve Kahve işlenmesi Sirke, Sos, Baharat gibi maddelerin üretimi

Bu verdiğimiz iş kolları en çok tercih edilen ve en çok başvuru yapılan iş kollarıdır. Bu sektörlerde kredi kullanmak istiyorsanız KOSGEB girişimcilik eğitimi sertifikasını almanız ve verilen eğitimi iyi derece tamamlamanız gerekmektedir. KOSGEB girişimcilik eğitim sertifikası sayfasına giderek bu konu hakkında bilgi alabilirsiniz. Bu konu hakkında sormak istediklerinizi aşağıdaki yorum kısmında sorabilirsiniz.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu