Devlet DestekliKOSGEB

KOSGEB İle Market Açılır Mı?(Büfe, Bakkal, Şarküteri Açma)

KOSGEB ile market açmak bir çok kişinin merak ettiği konulardan birisidir. Ayrıca birçok kişi KOSGEB destekli nasıl market açılır bunun araştırmasını yapmaktadır. Bir işyeri açmak isteyen kişi iseniz en kolay görünen bir iş olan market fikri de kafanızın bir köşesinde muhakkak vardır. Devlet destekli krediler de ise KOSGEB, market açmak isteyen kişilere destek sağlamaktadır. Ayrıca marketi açtınız ve ileride büyütmek istediniz bunun için de destek almanız mümkündür. KOSGEB ile market açmak için bazı prosedürleri yerine getirmeniz gerekmektedir. KOSGEB hibe ve faizsiz kredi desteği veren bir kurumdur ve tüm verilen kredileri devlet tarafından verilmektedir. KOSGEB ile market açılır mı? KOSGEB market kredisi alabilir miyiz? Bu tarz soruları soruyorsanız ilgili cevabı yazımızda bulabilirsiniz. Eğer başka devlet hibe kredileri hakkında bilgi almak istiyorsanız da Devletin Verdiği Hibe Krediler 2019 adlı yazımızı okuyarak bilgi alabilirsiniz.

KOSGEB İle Market Açılır mı?

KOSGEB kredilerini almak istiyorsanız, bölgenizde bulunan İŞ-KUR veya KOSGEB birimine başvuru yapmanız gerekmektedir. Yalnız hibe kredi alabilmeniz için KOSGEB tarafından verilen Uygulamalı Girişimcilik eğitimine katılmak zorunluluğunuz vardır. Ayrıca bu eğitimi iyi seviyede bitirip sınavda geçer not alırsanız krediler için çalışma yapılacaktır. KOSGEB kurslarına katılım zorunlu ve ücretsizdir. Uygulamalı Girişimcilik Eğitimi hakkında detaylı yazıları sitemizde bulabilirsiniz.

KOSGEB kredisine başvurduğunuzda bilmeniz gereken diğer şey ise her kredi başvurusu kabul olmayacaktır. Bu yüzden sizlere kurs veriliyor ve yapacağınız iş için bir çok eğitim görüyorsunuz. Bu verilen kurslara ücretsiz olarak katılım sağlamalısınız. Bu kurslardan sonra kişinin hangi alanda yönelmesi gerektiğini de öğrenebilirsiniz. Belki bu kurs sonrasında market açma fikrinden vaz bile geçebilirsiniz. Bu yüzden bu kursun önemi çok büyüktür.

KOSGEB kredisi ile market açabiliyorsunuz. Market projenizin diğer projelerden daha iyi bir iş planı ve sunumu olması gerekmektedir. Bildiğiniz gibi bir çok kişi market projesi ile başvuru yapmaktadır. Bu projeye önce kendiniz inanmalı daha sonra kurula inandırmalısınız. Projenin onaylanması için de bazı dikkat etmeniz gereken unsurlar vardır.

KOSGEB Projesinde Onay Almak İçin Yapılacaklar

KOSGEB kredisinde onay almak istiyorsanız ilk olarak iş planınızın harika olması gerekmektedir. İş planı projesi tüm projenizin genel bilgilerini muhakkak içinde barındırmalıdır. Genel bilgiler ise şu şekildedir. İşletmeyi kimler kuracak, ortak varsa bu kişiler kimler ve ayrıca işletmenin faaliyetinin ve iş kurma süresinin de bu genel bilgiler içinde belirli olması gerekmektedir. İşletmenin ve faaliyetinin bilgileri de bu genel bilgiler arasında yer almalıdır.

Projenin sunumu da çok önemlidir. İyi bir sunum hazırlamanız ve kurulu inandırmanız gerekmektedir. Bu sunum içinde a’dan z’ye tüm herşeyi belirtmeniz gerekmektedir. Üretim ve yönetim planları, finansal planlar ve KOSGEB’den talep edilen desteğin proje sunumunda yer alması gerekmektedir. Projeyi doldururken tüm bilgileri yazarak kelime kalabalıklığı da yapmamak lazım. Yaptığınız sunum net, anlaşılır, resmi ve duru bir diller yazılması gerekmektedir. Projelerin genel olarak kabul edilmesinde ufak detaylar daha önem taşıdığını belirtmek isteriz. Detayları göstermeniz sizi bir adım öne taşıyacaktır.

Bakkal Dükkanı Ne Kadar Maliyetle Açılır?

Eğer ufak bir bakkal dükkanı açmak istiyorsanız ilk olarak konumunuzu belirlemelisiniz. Bildiğiniz gibi artık süpermarketler bir çok bakkalın işlerini baltalamıştır. Bunun araştırmasını iyi yapmalısınız. Eğer hali hazırda devren satılık bakkal dükkanı bulursanız bu sizin için daha avantajlı olur. Hazır müşterisi olan bakkal her zaman daha iyi olduğunu söylemek isteriz. Sıfırdan bir bakkal açmak istiyorsanız da en az 50.000 TL’yi gözden çıkartmanız gerekmektedir. Tuttuğunu dükkanın büyüklüğüne göre sizin de masrafınız ve dükkana koyacağınız ürünler artacaktır. Mahalle arasındaki bir bakkal ile çarşı içindeki bir bakkal hiçbir zaman aynı değerde değildir. Bu yüzden açtığınız yere göre açılışı ücreti 50.000 TL’den yukarı da çıkabilir.

Yukarıda sizlere KOSGEB desteği ile market açılır mı sorusunun cevabını verdik. KOSGEB ile bir çok kredi başvurusu yapabilir ve hibe destek isteyebilirsiniz. Bir önceki yazımız olan Kadınlara Teşvik Kredisi 2019 adlı makalemizi okuyarak da bu konu hakkında bilgi alabilirsiniz.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu