Devlet DestekliKOSGEB

KOSGEB Destekleri Ne Zaman Başlıyor? (2019 Yılı)

KOSGEB Destekleri Ne Zaman Başlıyor? Bu konu hakkında merak ettiklerinizi sayfamızda bulabilirsiniz. KOSGEB girişimcilik yapmak isteyenlere devlet tarafından destek alarak kredi veren bir kurumdur. Belirli zamanlarda KOSGEB destekleri başvurusu yapabilirsiniz. KOSGEB belli dönemlerde vermiş olduğu eğitimler ile eğitimi başarılı bitiren kişilere hibe destek veya faizsiz kredi imkanı tanımaktadır. Sizde işletme açmak istiyorsanız ve mevcut olan işyerinizi büyütmek, genişletmek istiyorsanız KOSGEB destekleri başvurusu yapabilirsiniz. Bu yazımızda sizlere KOSGEB destekleri ne zaman başlıyor bunlar hakkında bilgiler vereceğiz. Sayfamızdaki diğer KOSGEB kredileri ile ilgili bilgi almak istiyorsanız KOSGEB menüsüne gidebilirsiniz.

KOSGEB Destekleri Ne Zaman Başlar?

Kendi işini kurmak isteyen kişiler ve kazanç elde etmek isteyen girişimcilerin küçük ve orta ölçekli iş kurması için KOSGEB destek vermektedir. Özellikle genç girişimciler ve kadın girişimciler için birden fazla kampanya bulunmaktadır. KOSGEB kredisi almak isteyen kişiler ilk olarak bu desteklerin ne zaman verildiğini merak etmektedirler. KOSGEB destekleri senenin belirli zamanlarında illere göre değişiklik göstermektedir. Bulunduğunuz illerdeki KOSGEB kurumlarına giderek destek tarihleri hakkında bilgiler alabilirsiniz. İlinizdeki kosgep destek tarihlerini öğrendikten sonra girişimcilik eğitimleri hakkında da bilgi alabilirsiniz. KOSGEB kredisi kullanmanız için girişimcilik eğitimlerini başarılı bir şekilde bitirmeniz gerekir. Girişimcilik Sertifikası hakkında detaylı bilgi için burayı tıklayınız.

İnternet sitesi üzerinden KOSGEB destekleri tarihlerini öğrenmek için tıklayınız. Başvurular e-devlet üzerinden yapılmaktadır. Son başvuru tarihi ile başvurmak istediğiniz eğitimin başlangıç tarihi 5 gün öncesine gelecek tarihtir. Örneğin başlangıç tarihi Ayın 10’u ise Ayın 4’üne kadar 23.59’a kadar başvuru yapmanız gerekmektedir.

KOSGEB Destekleri Başvuru Tarihleri

KOSGEB her ile ayrı olarak tarih belirlemiştir. Yukarıda verdiğimiz internet sitesi üzerinden hangi şehirde yaşıyorsanız kredi başvurusu yapabilirsiniz. Her ilin ayrı başvuru tarihi vardır. KOSGEB kredilerine başvuru yaptıktan sonra alanınıza göre bir eğitim sürecine gireceksiniz. Bu eğitim süresini bitirdikten sonra sınav olacak ve sınavı kazanmanız durumunda KOSGEB desteklerini alabileceksiniz. KOSGEB hibe desteği alan kişiler daha sonra 100.000 TL faizsiz kredi başvurusunda da bulunabilecekler. KOSGEB tarihleri ve başvuru adreslerini öğrendikten sonra kredi başvurunuzu yapabilirsiniz.

Yukarıda sizlere KOSGEB destekleri ne zaman başlıyor adı altında bilgilerde bulunduk. Sizde bu konu hakkında bize sormak istediğiniz soru, görüş ve önerilerinizi aşağıdaki yorumlar kısmına bırakabilirsiniz. Kadınlara Teşvik Kredisi adı altında kredi almak istiyorsanız yazımızı okuyabilirsiniz.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu