Banka

Kentsel Dönüşüm Kredisi 2021 (Veren Bankalar)

Kentsel Dönüşüm Kredisi Veren Bankalar genel olarak konut kredisi faizleri ile ilgili kampanyalar hazırlamaktadırlar. Sizde eğer bir ev yenilemesi veya inşaatı için kredi isteyecekseniz kentsel dönüşüm kredisi başvurusu yapabilirsiniz. Bankalardan bu kredinin başvurusunu yapabilirsiniz. Kentsel dönüşüm kredisi almak istiyorsanız banka şartlarına uygun bir müşteri olmanız gerekir. Ayrıca uygun faizlerle kredi başvurusu içinde banka maaşını kredi alacağınız bankadan alırsanız size uygun daha güzel kampanyalar ile kredi alabilirsiniz. Bu yazımızda sizlere en çok merak ettiğiniz konulardan bir tanesi olan Kentsel Dönüşüm Kredisi başvurusu 2019 nasıl yapılır? Hangi bankalardan başvuru yapmalısınız bunun hakkında bilgiler vereceğiz.

Kentsel Dönüşüm Kredisi 2021

Bir bankadan kredi ve ürünlerini almanız için banka politikalarına uygun bir müşteri olmanız gerekmektedir. Eğer sizin kredi notunuz düşük ve kredi sicilinizde kötü ise bankalara başvurduğunuz tüm kredilerde olumsuz yanıt alırsınız. Bu 1.000 TL’lik kredilerde de 100.000 TL’lik kredilerde de aynı orandadır. Bu yüzden bankalardan kredi başvurusu yapmadan önce kredi sicilinizi tartın ve kredi notunuzu öğrenin. Ücretsiz e-devlet üzerinden kredi notu sorgulaması yapmak istiyorsanız tıklayınız.

Kredi notu ve kredi sicili iyi olan müşterilerden ise gelir belgesi zorunlu olarak istenmektedir. Gelir belgesiz kentsel dönüşüm kredisi almanız imkânsızdır. Çünkü bu tarz krediler kredi notunuz iyi olduktan sonra gelirinize göre hesaplanacaktır. Sizde kendinize uygun bankayı seçtikten sonra kredi başvurunuzu banka şubelerinden kolayca yapabilirsiniz.

Kentsel Dönüşüm Kredisi Nasıl Alınır?

Kentsel dönüşüm kredisi evinizin dönüşüm kapsamında giderlerinin karşılanması için verilen bir kredi çeşididir. Çevre ve Şehircilik Bakanlığı sayesinde kredilerde uygun faizlerle kullanım sağlanmaktadır. Bu şekilde daha çok evin kentsel dönüşüme girmesi planlanmaktadır. Eğer riskli bir binanız var ve bu binanızı yıkarak kentsel dönüşüme sokmak istiyorsanız bankaların uygun faizli kentsel dönüşüm kredilerinden destek isteyebilirsiniz. Yaptığınız ve yapacağınız tüm masrafları bu kredi üzerinden ödeyebilirsiniz.  Kentsel dönüşüm kredisi devlet destekli olarak da verilmektedir. Genel olarak kamu bankalarından alabileceğiniz bu kredi haricinde de diğer tüm bankalardan uygun faizlerle kredi başvurusu yapabilirsiniz.

Kentsel Dönüşüm Kredisi Veren Bankalar

 • Ziraat Bankası
 • Vakıfbank
 • Halkbank
 • İŞ Bankası
 • Şekerbank
 • Akbank
 • Denizbank

Yukarıda saydığımız bankalardan kentsel dönüşüm kredisi alabilirsiniz. Bu bankalardan kredi almanız için de bazı şartlar vardır. Riskli alanlarda (tespit edilmiş) en az 1 yıldır oturuyor olmanız gerekmektedir. Tüm şehirlerde bu kampanyadan faydalanabilirsiniz. Bu kredi hakkında yasa ve kapsamları öğrenmek için bakanlığın resmi internet sitesinden detayları öğrenebilir veya yukarıdaki bankaların size en yakın şubelerine giderek kredi hakkında bilgiler alabilirsiniz.

Kentsel Dönüşüm Kredisi Hesaplama 2021

Kentsel dönüşüm kredisindeki şartlar tüm bankalar için aynıdır. Devlet desteği ile verilen bu krediden anlaşmalı olan tüm bankalardan kredi başvurusu yapabilirsiniz. Eğer bir banka ile çalışıyorsanız bu banka üzerinden kentsel dönüşüm kredisi alabilirsiniz. Bu sizin için daha hızlı onay ve size özel kampanyalardan faydalanmanız anlamına gelecektir. Çünkü bankalar kendi müşterilerine daha uygun faiz oranları ve cazip kredi koşulları sunmaktadırlar.

Kentsel dönüşüm kredisi hesaplaması yaparken bir konut için 100 bin TL ve 500 bin TL değerindeki kısımlar için destek alabilirsiniz. Yeni yapacağınız bir binanın yapılış özelliklerine göre değişen vade oranları ile en fazla 120 aya kadar vadelerde kredi başvurusunda bulunabilirsiniz. Bankaların o anki konut kredisi faiz oranları üzerinden hesaplama yapılmaktadır.

Kentsel Dönüşüm Kredisi İçin Evraklar

 • Nüfus Cüzdanı
 • Gelir Belgesi
 • Gayrimenkul Tapusu
 • Riskli Bina Tespit ve İnceleme Raporu

Bu evraklar ile birlikte seçtiğiniz banka şubesinden direk kredi başvurusu yapabilirsiniz. Kentsel dönüşüm kredisi için internet üzerinden veya SMS ile kredi başvurusu yapılmamaktadır. En çok tercih edilen bankalar ise Ziraat Bankası Kentsel Dönüşüm Kredisi Kampanyası, Denizbank Kentsel dönüşüm kredisi kampanyası ve Halkbank Kentsel dönüşüm kredisi kampanyası’dır.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu