Ana SayfaBankaİhtiyaç Kredisi

Kefil İle Kredi Veren Bankalar 2019 (Başvuru Şartları)

Kefil ile kredi veren bankalar var mı? Kefil ile kredi nasıl alınır? Bu konular hakkında bilgiler vereceğiz. Bankalardan kredi almak istediğiniz zaman sizlere bazı şartlar altında kredi vereceklerdir. Bankalardan kredi almak isteyenler öncelikle kredi notu ve kredi sicili bakılır ve bu durum sonrasında kredi imkanı tanınmaktadır. Bazı bankalar ise kefil bulmanız durumunda krediler vermektedir. Bu yazımızda sizlere kefil ile kredi veren bankalar hangileridir bunlar hakkında bilgiler vereceğiz. Kefil şartıyla kredi veren bankalar ve detaylar şunlardır.

Kefille Kredi Veren Bankalar 2019

Bankalardan kredi almak için bazı şartlara uygun bir müşteri olmanız gerekmektedir. Kefille kredi veren bankalardan kredi almanız içinde kredi notunuzun ve kredi sicilinizin iyi olması gerekmektedir. kredi notu düzgün olmayan kişiler kefil dahi getirseler kredi alamazlar. Bu yüzden banka onayı almanız için sicilinizin ve puanınızın iyi olması gerekmektedir. Kredi notu ve kredi sicili kötü olanlar için ek teminat ve ipotek istenebilir. Ayrıca kredi başvurusu yapan kişinin bankalardan dolayı icralık durumu varsa da kredi alamaz.

Kredi kullanacak kişinin ne kadar sicili iyi olsa da kefil olacak kişinin de kredi notu ve kredi sicili iyi olması gerekmektedir. Ayrıca kefil olacak kişi eğer evli ise eş kefaleti gerekmektedir. Eşi razı olmazsa kefil olamaz. Bu durumu unutmayınız.

Kefil ile Kredi Almak İçin Gereken Şartlar Nedir?

Kefil ile kredi almak isteyenler gelir belgesi olmadıkları durumunda, borcu yüksek olma durumunda, kredi notu düşük olma durumunda kredi başvurusu yapmaktadırlar. Kefille kredi kullanmak içinde önemli olan şartlar vardır. Her kefil bulan kişi kredi kullanacak diye bir durum yoktur. Yukarıda da söylediğimiz gibi kefil olan kişinin de banka politikasına uygun bir müşteri olması gerekmektedir. Ayrıca kefil olacak kişinin de gelir belgesi olması ve çalışıyor olması gerekmektedir. Kefil olacak kişi ile aynı ikametgahta oturmamanız gerekir. Eğer aynı evde oturuyorsanız birbirinize kefil olamazsınız.

Kefil İle Kredi Veren Bankalar

Kefil ile kredi kullanmak istiyorsanız, vereceğimiz bankalardan direk banka şubelerine giderek başvuru yapabilirsiniz. Başvuru şartlarına uygunsanız başvurunuzu evraklarınız ile yapabilirsiniz. İlk olarak kendi çalıştığınız bankaları seçebilirsiniz.

  • Garanti Bankası
  • Akbank
  • Fibabanka
  • Yapı Kredi Bankası
  • Vakıfbank
  • Denizbank
  • Ziraat Bankası
  • Halkbank
  • Burgan Bank
  • Odeabank

Garanti Bankası Kefille Kredi Başvurusu

Ülkemizdeki en köklü bankalardan birisi olan Garanti Bankası ile ihtiyaç kredisi başvurusu yapabilir, konut kredisi başvurusu yapabilir ve araba almak istediğinizde 2.el ve sıfır araç alımlarınızda taşıt kredisi kullanabilirsiniz. Bu kredilerde kullanım için kefil talebinde bulunabilirsiniz. Başvuru yapacak kişi ve kefil olacak kişinin en az 3 aylık sigortası olması gerekmektedir. 18 yaşından büyük olan ve T.C vatandaşı olan herkes başvuru yapabilir.

Eğer bu bankadan kefilsiz kredi başvurusu yapmak istiyorsanız, kredi notunuzun çok yüksek olması gerekmektedir. Ayrıca bu bankadan maaş alan bir müşteri iseniz daha kolay kredi almanız mümkündür. Garanti bankası faiz oranları kişinin kredi notuna göre değişmektedir. www.garanti.com.tr adresinden krediler hakkında bilgiler alabilirsiniz.

Akbank Kefille Kredi Başvurusu

Kredi notu düşük olan kişiler, kefil buldukları taktirde ihtiyaç kredisi başvurusu yapabilirler. 30.000 TL’ye kadar kefil ile birlikte kredi başvurusu yapabilirsiniz. Akbank kefilli kredi kullanmak isteyenler 18 yaşından büyük olması gerekir. Ayrıca kefil olacak kişinin de banka şartlarına uygun müşteri olması gerekir. Size en yakın banka şubesinden kredi başvurusu yapabilirsiniz. Eğer kredi notunuz yüksek ise bu bankadan Akbank Direkt uygulaması üzerinden şubesiz, evraksız, gelir belgesiz kredi kullanabilirsiniz.

Fibabanka Kefil İle Kredi Çekmek

Fibabanka kefil ile kredi verirken bir özelliği de kredi notu düşüklere kredi vermesidir. Kredi notu düşük olanlara 10.000 TL’ye kadar kefille kredi imkanı sağlamaktadır. Sizde eğer kefil ile kredi kullanmak istiyorsanız ve kredi notunuz yüzünden kredi alamıyorsanız hemen evraklarınız ve kefil ile birlikte en yakın Fibabanka şubesine gidebilir ve kredi başvurunuzu yaparak ihtiyaç kredinizi kullanabilirsiniz.

Kredi Notu 0 Olana Kredi Veren Bankalar

Eğer kredi notunuz sıfır ise bankalardan kefil ile kredi başvurusu yapabilirsiniz. Bunun için ilk olarak kamu bankalarını tercih edebilirsiniz. Eğer sizin kredi notunuz sıfır ise, kefil bulacağınız kişinin de kredi notu yüksek olması gerekmektedir. Bankalar iki tane sıfır puanlı kişiye kredi vermezler. Kredi notunuz daha önce oluşmadıysa bankalardan düşük miktarda krediler alabilirsiniz. Ziraat Bankası, Vakıfbank ve Halkbank üzerinden kredi başvurusu yapabilirsiniz.

Kredi Notu Düşüklere Kredi Veren Bankalar

Kredi notu düşük olan kişilere kredi veren banka olarak sizlere Aktifbank’ı önerebiliriz. Kredi notu düşük olan kişilere yüksek faizle kredi n-kolay kredisidir. N-kolay kredisi başvurusu yapmak istediğiniz zaman www.nkolaykredi.com.tr adresine girebilir ve 30.000 TL’ye kadar kredi başvurusu yapabilirsiniz. Ayrıca emekli iseniz PTT şubeleri üzerinden kredi notunuz düşük olsa bile Aktifbank kredi başvurusu yapabilirsiniz. Kredi başvurusu yapmadan önce kredi notu öğrenme adlı sayfamıza girebilir ve kredi notunuzu kolay yoldan öğrenebilirsiniz.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu