Katılım Bankası Nedir? Türkiye'deki Bankalar 2019 | uygunhibekredi.com

Katılım Bankası Nedir? Türkiye’deki Bankalar 2019

Katılım Bankası Nedir? Türkiye’deki Bankalar 2019

Katılım Bankası Nedir? Ülkemizde kaç tane Katılım Bankası Vardır?  Bu bankaların çalışma prensibi nedir? Bu konu hakkında sizlere bilgiler vereceğiz. Katılım bankası faizsiz bankacılık demektir. Faizsiz bankacılık işlemleri ve sıfır faizli kredi işlemleri için katılım bankalarını tercih edebiliriz. Katılım bankası ayrıca dini şartlara göre, islami şartlar altında bankacılık yapmaktadır. Bu yüzden faizin haram olduğunu düşünen ve dinine bağlı olan vatandaşlar katılım bankaları üzerinden işlem yapabilirler.

Katılım Bankası Nedir?

Ülkemizde kamu bankası ve özel bankalar olarak banka çeşitlerini bilmekteyiz. Bu bankalardan ayrıca katılım bankaları da ülkemizde hizmet vermektedir. Katılım bankaları da kendi aralarında özel ve kamu bankası olarak ayrılmaktadır. Eğer bankalardan faizsiz olarak işlem yapmak istiyorsanız ve faizsiz, sıfır faizli krediler almak istiyorsanız bu bankaları tercih edebilirsiniz. Bu bankaların tüm işlemlerinde islami şartlara uygun bankacılık işlemi yapılmaktadır. Faiz yerine bu banka kar payı uygulamaktadır. Helal kredi olarak da geçen bu kredi kampanyalarından taşıt kredisi, konut kredisi ve ihtiyaç kredisi alırken faiz ödemezsiniz.

| Faizsiz Kredi Başvurusu İçin Tıklayınız |

Ülkemizdeki Katılım Bankaları Nedir?

Geçen yıla kadar 5 tane olan katılım bankası Emlak Bank’ın tekrardan açılmasından ötürü 6’ya çıkartılmıştır. Ülkemizde 6 tane katılım bankası vardır. Bu bankalardan faizsiz bankacılık yapabilirsiniz. Katılım Bankası olarak hizmet alabileceğiniz diğer konular ise mevduat hesaplarıdır. Faizsiz olarak paranızla kar payı kazanabilirsiniz. Bu işlemler tamamen islami şartlara göredir. Bu yüzden bu bankalar çok tercih edilmektedir. İşte ülkemizde bulunan Katılım Bankası ve telefon numaraları şunlardır.

  • Kuveyt Türk Katılım Bankası | Telefon: 0 850 251 0 123
  • Albaraka Türk Katılım Bankası | Telefon: 444 5 666
  • Türkiye Finans Katılım Bankası | Telefon: 0 850 222 22 44
  • Ziraat Katılım Bankası | Telefon: 0 850 220 50 00
  • Vakıf Katılım Bankası | Telefon: 0 850 202 1 202
  • Emlak Katılım Bankası |Telefon: 0 850 222 26 26

Yukarıda verdiğimiz katılım bankalarından Türkiye Finans %100 Türk ortaklı banka olup, Ziraat ve Vakıf Katılım bankası da kamu katılım bankası olarak geçmektedir. Bu bankalara giderek tüm işlemlerinizi faizsiz ve islami şartlara uygun yapabilirsiniz.

Not: Hac ve Umre Ziyaretine gidecekler de faizsiz olarak turizm parası için Albaraka Türk, Kuveyt Türk ve Türkiye Finans Bankasından kredi başvurusu yapabilirler.

Katılım Bankasının Verdiği Krediler

Katılım bankaları herkese ve her ihtiyaca göre krediler vermektedir. Bu kredileri verirken kar payı uygulanır faiz asla gösterilmez. Katılım bankası üzerinden aldığınız bir taşıt veya konut finansman kredisinde banka alacağınız malı kendisi alır ve üzerine kar payı koyarak size satar. Bu durumda da kar payı uygulanmaktadır. Bu bankalardan hac umre kredisi, düğün kredisi, mobilya kredisi, eğitim kredisi, ihtiyaç kredisi, ipotekli kredi, taşıt kredisi, konut kredisi, arsa kredisi, ev yapımı kredisi, inşaat kredisi, tatil kredisi, borç kapatma kredisi gibi krediler alabilirsiniz. Başvurular için banka şubesine gitmeniz gerekiyor. İnternet üzerinden kredi başvurusu yapılsa dahi onay için bankaya gitmeniz gerekmektedir.

|Faizsiz Kredi Kartı Veren Bankalar için tıklayınız|

Kredi kullanımı yapmak istiyorsanız da banka sicilinizin uygun olması gerekir. Diğer bankalar nasılsa bu bankanın da kredi başvurusu şartları aynıdır. Kredi başvurusu için kredi notunuzun ve kredi sicilinizin uygun olması ve ayrıca gelir belgenizin olması gerekir. Gelir belgesi olmayan ve düzensiz olarak iş değiştiren kişilerin başvuruları onaylanmaz. Ayrıca kredi notunuz sınırda ise banka sizden kefil isteyebilir. Aldığınız bu kredilerin hepsi faizsiz kredi olarak size verilecektir.

Emlak Katılım Bankası 2019 yılından itibaren tekrar çalışma hayatına başlamıştır.

Yukarıda sizlere Katılım Bankası nedir? Ülkemizdeki katılım bankaları hangileridir bunlar hakkında bilgiler verdik. Sizde bu bankalardan kolay bir şekilde faizsiz kredi başvurusu yapabilirsiniz. Bu konu hakkında sormak istediklerinizi aşağıdaki yorumlar kısmında yazarak bize iletebilirsiniz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir