Devlet DestekliKOSGEB

Kadınlara Teşvik Kredisi 2019 (Devlet Destekli)

Kadınlara teşvik kredisi 2019 yılında da en çok verilen krediler başında gelmektedir. KOSGEB tarafından verilen bu kredide girişimci olmak isteyen ev hanımlarına özel verilen kredi hizmeti ile 2019 yılında da teşvik kredisi verileceği son çıkan haberlerde yayınlanmıştır. 2018 yılına kadar 50.000 ev hanımına destek verilmesi ile bu süreci 2 yıl daha uzatan KOSGEB, kredi alan kadın girişimcilere 5 yıl boyunca da kredi ödemesi yaptırmayacaktır.

15.000 TL’ye kadar verilen bu kredide eğer kredi limiti size az gelirse arkadaşlarınızla birlikte mikro kredi başvurusu yapabilirsiniz. Kadınlara teşvik kredisi her yıl verilmektedir. KOSGEB’e başvuran kadın girişimciler verilen eğitim sonrası 5 yıl ödemesiz, sıfır faizli krediden yararlanabilecekler. Ayrıca doğum yapan kadınlar şayet bebeğin masraflarını gideremiyorsa, çeşitli belgelerle azlığı tespit ediliyorsa devlet tarafından bu kadınlara destek parası verilmektedir.

15.000 TL Geri Ödemesiz Hibe Kredi 2019

Ev hanımları, erkekler kadar yüksek limitli krediler alamazlar. Erkeğin alabileceği hibe kredinin en faz %10 ile %20 oranında bir kredi başvurusu yapılmaktadır. Ayrıca özel bankaların verdiği girişimcilik kredilerini alırsanız az bile olsa faiz uygulanmaktadır. KOSGEB’in verdiği bu kredide faiz yoktur. Geri ödemesini ise krediyi aldıktan 5 yıl sonra yapacaksınız. 15.000 TL hibe kredi size az geliyorsa arkadaşlarınızla birlikte mikro kredi başvurusu yapabilirsiniz. 4 arkadaş mikro krediye başvurduğunuzda 60.000 TL ile kendi işinizi kurabilirsiniz.

Kadın Girişimci Kredisi Nasıl Alınır?

Bu kredi yukarıda da söylediğimiz gibi KOSGEB tarafından verilen bir kredidir. Bu yüzden başvurularınızı KOSGEB kuruluşlarından yapabilirsiniz. Bu kredi için devlet sizden bir takım belgeler isteyecektir. Devlet destekli kredi almanız için sizden gelir bilginizi öğrenmek isteyeceklerdir. Bu gelir bilgisini öğrendikten sonra size uygun kredi verilecektir. Bu belgeleri kaymakamlıklardan alabilirsiniz.

KOSGEB başvurusu yaptıktan sonra size hemen parayı vermeyeceklerdir. Bu krediyi kullanabilmeniz ve bu iş ile ilgili tüm bilgileri öğrenmeniz için size eğitim vereceklerdir. Eğitim süresince uygulamalı olarak sizlere girişimcilik hakkında bilgiler verilecek ve ayrıca bir işletmeyi nasıl kar getirecek bir noktaya taşıyabilirsiniz bunun eğitimini vereceklerdir. İşe başladığınız zaman işletmeniz ile ilgili tüm kafanızdaki soru işaretlerine çözümü bu eğitim sayesinde bulacaksınız. Bu dersler zorunludur. Zorunlu olduğu gibi ayrıca eğitim sonunda bilgilinizi ölçmek amacıyla sınava tabi tutulacaksınız. Eğitime girmeyen ve sınavı geçemeyenler bu kredilerden yararlanamazlar.

Ev Hanımları Girişimcilik Desteğine Başvuru

KOSGEB tarafından verilen kursu başarılı ile bitirdikten sonra size girişimcilik belgesi vereceklerdir. Bu belgenizi aldıktan sonra ilk kayıt işlemlerinizi yapabilirsiniz. Burada dikkat etmeniz gereken, kredi almadan önce iş planınızın iyi olması ve diğer kişilere göre daha iyi bir girişimci adayı olduğunuzu ispatlamanız gerekmektedir. Bildiğiniz üzere bu kredi başvurusunda bulunan ve kadın teşvik kredisi isteyen bir çok girişimci bulunmaktadır. Sizin bunların üzerine çıkabilmeniz için iş planınızın iyi olması ve projeniz ile alakalı harika bir sunum hazırlamanız gerekmektedir.

Projeniz kabul olduktan sonra artık HİBE KREDİ başvurusu yapabilirsiniz. En düşük geri ödemesiz hibe kredi 15.000 TL iken, sıfır faizle kredi isterseniz 100.000 TL’ye kadar kredi alabiliyorsunuz. 15.000 TL için 5 yıl beklenirken diğer sıfır faizli kredi için en fazla 1 veya 2 sene müsaade edilecek ve geri ödenmesi istenecektir. Ev hanımlarının en başarılı olduğu ve en çok iş istenilen alanlar ise şunlardır.

  • Kuaför
  • Butikçilik
  • Güzellik Merkezi
  • Gıda Sektörü

Sizlerde bu alanlara merak duyuyorsanız KOSGEB hibe destek kredisinden faydalanabilir ve hayalinizdeki işe kavuşabilirsiniz.

Son yıllarda özellikle kadın girişimcilerin en çok destek verdiği KOSGEB’e sizde kredi başvurusunda bulunabilir ve hayalini kurduğunuz o iş için ilk adımı atabilirsiniz. Sitemizde yer alan Devlet Destekli 50 Bin Hibe Kredi makalemizi okuyarak bu kredi hakkında da bilgi alabilirsiniz. Bu konu hakkında sormak istediğiniz soru, görüş ve öneri varsa aşağıda yorum bırakarak bize ulaşabilirsiniz.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu