İş Bankası İnternet Bankacılığı Şifre Alma Yöntemi | uygunhibekredi.com

İş Bankası İnternet Bankacılığı Şifre Alma Yöntemi

İş Bankası İnternet Bankacılığı Şifre Alma Yöntemi

İş Bankası internet bankacılığı şifre alma yöntemi ile istediğiniz yerden kolay bir şekilde internet şifresi oluşturabilir ve bu şifrelerle mobil bankacılık olan İş Cep uygulamasını da kullanabilirsiniz. İş Bankası internet bankacılığı ile tüm bankacılık işlemlerinizi yapabilirsiniz. Bankalar genel olarak yoğun oldukları için müşteriler artık online platformları kullanmaktadır. Bankalarda tüm işlemleri internet üzerinden yaptırmaktadırlar. Sizde iş bankası internet bankacılığı kullanmak istiyorsanız bu bankanın müşterisi olmanız ve şifre oluşturmanız gerekmektedir. Ülkemizde çok kullanılan ve tercih edilen bankalardan biri olan İş Bankası ile internet bankacılığı şifresi nasıl alınır bunun hakkında size bilgiler vereceğiz. İnternet şifresini aldıktan sonra cep telefonunuza bankanın uygulamasını indirerek tüm bankacılık işlemlerinizi her an izleyebilirsiniz.

İş Bankası İnternet Bankacılığı Şifre Alma

İş bankası anında şifre ile hemen şifrenizi oluşturabilirsiniz. Bunun için ilk olarak www.isbank.com.tr adresine girmelisiniz. Bankanın resmi internet sitesine girdikten sonra sağ üst tarafta yer alan iş bankası bireysel menüsünü göreceksiniz. Bireysel’in üzerinde tıkladıktan sonra açılan sayfada ANINDA ŞİFRE/ŞİFREM YOK seçeneğini göreceksiniz. Buraya tıkladıktan sonra Müşteri numaranızı veya TCKİMLİK numaranızı girecek ve daha sonra cep telefonunuzu yazarak şifre talebinde bulunacaksınız. Cep telefonunuza 6 haneli kod mesaj gelecektir. (Cep telefonunuzun bankaya kayıtlı olan telefon olduğundan emin olunuz. Aksi takdirde mesaj gelmez) Bu onay işlemini bitirdikten sonra da kart bilgileriniz istenecek ve daha sonraki sayfada şifrenizi belirleyeceksiniz. Şifrenizi belirledikten sonra giriş yapmayı deneyebilirsiniz.

İş Bankası İnternet Bankacılığı Giriş

Şifre oluşturma işleminiz bittikten sonra iş bankası internet bankacılığı açma işlemi yapabilirsiniz. İnternet bankacılığı ve ya İŞ Cep uygulamasında aynı şifreyi kullanabilirsiniz. İş bankası internet bankacılığı giriş yaptıktan sonra burada tüm bankacılık işlemlerinizi yapabilirsiniz. Bireysel işlemleriniz ile kredi başvurusu yapabilir, kredi kartı başvurusu yapabilir, EFT ve Havale gönderebilir, Cepe Havale atabilir, Fatura ve kurum ödemeleri yapabilir, Sigorta borçlarınızı ve trafik cezalarınızı ödeyebilir, telefonunuza lira yükleyebilir, ek kart başvurusu yapabilir, döviz hesabı, altın hesabı gibi hesaplar açabilir ve mevduat faizlerinden yararlanabilirsiniz. Bankaya giderek yaptığınız tüm işlemleri oturduğunuz yerden 7 gün 24 saat iş bankası internet bankacılığı ile yapabilirsiniz.

İş Cep Uygulaması Şifre Alma Diğer Yöntemler

İnternet bankacılığı veya iş cep uygulaması için şifre alma internet sitesi üzerinden yapamadıysanız banka şubelerine giderek oluşturabilirsiniz. En güvenilir ve en kolay yolu ise iş bankası iletişim numarası olan 0 850 724 0 724 numaralı müşteri hizmetlerini arayarak şifre oluşturmaktır. İş bankası hesap bilgilerinizi bildikten sonra ve kimliğiniz yanınızda olduğu sürece iş bankası şifresini istediğiniz zaman oluşturabilir ve iş bankası internet şifrenizi istediğiniz zaman değiştirebilirsiniz. Ayrıca İş Bankası ATM’lerinde bankamatik kartınızı sokarak da şifre işlemi yapabilirsiniz.

İş Bankası İnternet Bankacılığı Şifre Bloke Kaldırma

İş Bankası internet girişi yapacaksınız ve şifrenizi unuttuysanız, üst üste 3 kez girdikten sonra şifreniz güvenlik nedeni ile bloke olacaktır. Bu tamamen sizin güvenliğiniz için yapılan bir uygulamadır. Şifrenizi hatırlamadığınız zamanlarda müşteri temsilcisini arayarak şifre yenileme işlemi yapabilirsiniz. Eğer şifre blokesi olmaktan kurtulamadıysanız yapmanız gerekenler şunlardır.

  • En yakın banka şubesine giderek internet şifrenizin bloke olduğunu söyleyebilirsiniz.
  • Müşteri hizmetleri numarası olan 0 850 724 0 724’ü arayarak şifre bloke işlemini söyleyebilir ve yeni bir şifre oluşturabilirsiniz. Bu numarayı ararken bankaya kayıtlı olan cep telefonunuzdan aramanız gerekmektedir. Eğer banka kayıtlı cep telefonunuz değiştiyse en yakın şubeden numara güncelleme yapmalısınız.
  • İş Bankası ATM’lerine giderek yeni internet bankacılığı şifresi talep edebilirsiniz. Giriş işleminden sonra şifre işlemleri bölümünden kolayca yeni şifre oluşturabilirsiniz.

Yukarıda da söylediğimiz gibi internet bankacılığı şifrenizi unuttuysanız banka şubesine kimliğiniz ve cep telefonunuzla beraber giderek yeni şifre oluşturabilirsiniz. Cep telefonu internet bankacılığına her girdiğinizde size doğrulama mesajı atacaktır. Bu yüzden devamlı kullandığınız cep telefonunu bankaya bildirmeniz gerekmektedir. Ayrıca şifre unutan müşteriler için müşteri hizmetleri de destek vermektedir. Müşteri hizmetlerini arayarak yeni şifre oluşturabilirsiniz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir