Esnaf Kredisi

İş Bankası Esnaf Kredisi Başvurusu ve Şartları

İş Bankası esnaf kredisi alma şartlarından bir tanesi kredi notunun riskli seviyede olmamasıdır. İş Bankası esnaf olan müşterileri için farklı kredi fırsatları sunuyor. Hangi krediye başvurulacaksa da aranan şartlar değişebiliyor. Fakat genel anlamda İş Bankası esnaf kredisini alabilmek için 18 yaşından büyük olmak gerekiyor. Kredi notu iyi ve 18 yaşından büyük olan tüm esnaflar İş Bankası’nın kredilerine başvurabiliyor.

İş Bankası Esnaflara Hangi Kredileri Veriyor?

İş Bankası’nın verdiği esnaf kredileri arasında destek kredisi bulunuyor. İş Bankası esnaflar için tek bir kredi sağlamıyor. Farklı sektörlerde faaliyet gösteren esnaflar farklı ihtiyaçları için İş Bankası kredisine başvurabiliyor. Bu krediler ile yeni bir işletme kurulabilirken, olan bir işletmenin geliştirilmesi de sağlanabiliyor. İş Bankası’nın esnaf kredilerinden bazıları şu şekildedir:

 • Anında ticari kredi,
 • Taksit ödemeli ticari kredi,
 • MaxiPOS kredisi,
 • Altın kredisi,
 • Kendi işim kredisi,
 • İşyeri kira kredisi,
 • Ticari arsa kredisi,
 • Tarım kredileri,
 • Şehir içi yolcu taşımacılığı kredisi,
 • Tedarikçi kredisi.

İşletmesi için en uygun kredinin hangisi olduğuna karar veremeyen kişiler İş Bankası müşteri temsilcisinden bu konuda destek alabilir.

Kimler İş Bankası Esnaf Kredisine Başvurabilir?

İş Bankası esnaf kredisine başvurabilecek kişiler işletme sahibi olanlardır. İş Bankası’nın esnaf kredisinden yararlanmak için aradığı koşullar çekilecek olan krediye göre değişiyor. Örneğin tarım kredisi almak isteyen kişilerin tarım ile uğraştığını bankaya kanıtlaması gerekiyor. Bunun yanı sıra banka vergi levhası olan esnaflara kredi sağlıyor.

İş Bankası Esnaf Kredisi Başvuru Evrakları Nelerdir?

İş Bankası esnaf kredisi başvuru belgeleri arasında nüfus cüzdanı vardır. Kimlik belgesi İş Bankası’nın herhangi bir kredisini alabilmek için gerekli olan temel evraklardan bir tanesidir. Ayrıca kredi başvuru formu da yine her bankada olduğu gibi İş Bankası’nın kredilerinin olmazsa olmaz evraklarından birisidir. İş Bankası esnaf kredisini alabilmek için başvuru sırasında banka tarafından talep edilen diğer belgeler ise şöyledir:

 • Son yıla ait bilanço,
 • İkametgah belgesi,
 • Ticaret Sicil Gazetesi kayıt örneği,
 • Gelir belgesi,
 • Oda kayıt belgesi.

Bu belgelerin dışında şayet banka kefil talep ederse kefile ait evrakların da bankaya teslim edilmesi gereklidir.

Esnaflar İş Bankası’ndan Ne Kadar Kredi Çekebilir?

İş Bankası esnaf kredisi miktarı çekilecek olan krediye göre değişiyor. İş Bankası esnaflar için tek bir kredi sunmuyor. Esnafların İş Bankası’nda başvurabilecekleri farkı krediler bulunuyor. Banka tarafından sağlanan kredinin miktarı da çekilecek olan kredinin hangisi olduğuna göre değişiyor. Örneğin Şehir içi Yolcu Taşımadığı için 60 ay vadeli %1,99 oranında faize sahip 100 bin TL’ye kadar kredi sağlanıyor. Anında Ticari Kredi’ye başvuran kişiler ise 50 bin TL’ limiti olan bu kredi için 36 ay vade imkanından yararlanıyor. Hangi kredi çekilmek isteniyorsa ona dair detaylı bilgi bankanın internet sitesinde yer alıyor.

İş Bankası Esnaf Kredisi Başvuru Yolları Nelerdir?

İş Bankası esnaf kredisi başvuru yöntemi olarak banka şubesi gösterilebilir. Esnaflar İş Bankası şubelerinden herhangi bir tanesine giderek kredi başvurusunda bulunabilir. Bunun yanı sıra İş Bankası esnaf kredisi için internet bankacılığı ve mobil uygulama da kullanılabilir. Banka şubesine kadar gitmeden kredi başvurusunu gerçekleştirmek isteyen kişiler ticari internet şubesine giriş yapmalıdır. Bu şube üzerinden hızlı ve kolay bir şekilde kredi başvurusunda bulunabilmek mümkündür. Ancak ilk olarak bilgi almak sonrasında kredi başvurusu yapmak isteyen kişilerin de banka şubesine başvurmasında fayda vardır. Bankadaki müşteri temsilcileri krediler hakkında detaylı tüm bilgisi sizinle paylaşacaktır.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu