Ana SayfaBankaİpotekli İhtiyaç Kredisi

60 Ay İpotekli Kredi Veren Bankalar

60 Ay İpotekli Kredi Veren Bankalar hakkında bilgi almak için yazımızı okuyabilirsiniz. Bankalardan ipotekli kredi alacak kişilerin bankaya bir teminat vermeleri gerekmektedir. İhtiyaç kredisi olarak verilen bu krediye genel olarak ihtiyaç kredisi limitlerinden fazla kredi isteyenler başvuru yapmaktadırlar. Örneğin bir bankada ihtiyaç kredisi limiti 50.000 TL ise ve siz 100.000 TL kredi istiyorsanız ipotek vererek bu kredi limitini arttırabilirsiniz.

İpotekli kredi almak için de bankaların bazı şartlarına uygun müşteri olmanız gerekmektedir. Öncelikle gelir belgenizin olması ve yüksek maaş almanız çok önemlidir. Çünkü ipotekli olan krediler gelir belgenize göre verilecek ve ödeme gücünüze bakıldıktan sonra onay verilecektir. Bu yüzden gelir belgesi çok önemlidir. Gelir belgesiz ipotekli kredi almanız ise çok zordur. Şimdi sizlere ipotekli kredi veren bankalar hakkında bilgiler verelim. Yazımızı okuyarak bu bankaların kredi başvurusundan yapabilirsiniz.

İpotekli İhtiyaç Kredisi Veren Bankalar

İpotek karşılığı ihtiyaç kredisi almanız için bankalara bir taşınmaz ipotek vermeniz gerekmektedir. Araç ipotekli kredi de alabilirsiniz. Araç ipotekli krediyi sadece Vakıfbank vermektedir. Ama eğer taşınmazınız varsa ve bankalardan kredi başvurusu yapacaksanız banka politikasına uygun müşteri olmanız gerekiyor. İlk olarak kredi notunuzu ve kredi sicilinizi bilmeniz gerekir. Eğer banka kredi ve kredi kartı ödemelerinizi geç yapıyorsanız ve bankalardan icralık olduysanız kredi başvurunuz olumsuz sonuçlanacaktır. Düşük kredi notu olanlar ipotekli kredi alabilirler ama devamlı gecikmeli ödeyen ve icralık olan kişiler bu kredilerden yararlanamazlar.

Araç İpotekli Kredi

Eğer araba ipotekli kredi almak istiyorsanız 48 ay vadeli kredi başvurusunu Vakıfbank üzerinden yapabilirsiniz. Araba yaşı 10 yaşını geçmeme kaydıyla araç kasko değerinin %50’sine kadar ipotekli kredi kullanabilirsiniz. Bu şekilde acil nakit ihtiyaçlarınızı karşılayabilir ve dilerseniz borç kapatma kredisi adı altında kredinizi kullanarak diğer banka borçlarınızı ödeyebilirsiniz. Kredi başvurusunu evraklarınız  ve araç ruhsat fotokopisi ile en yakın banka şubesinden yapabilirsiniz.

Şimdi sizlere ipotekli kredi veren ve en çok tercih edilen bankaları söyleyelim.

İpotekli Kredi Nasıl Alınır?

Denizbank Ev İpotekli Kredi

Denizbank sadece ev üzerinden ipotekli kredi vermektedir. Kredide bir üst limit yoktur. Bu bankadan maaş almayan kişilerin kredi notuna bakılmaktadır. Kredi notu uygun olmayan kişilerden kefil istenmektedir. Denizbank ipotekli ihtiyaç kredisi başvurusu yapmak istiyorsanız banka şubelerinize evraklarınız ve ipotek vereceğiniz evin tapu fotokopisini getirmeniz gerekecektir. Verdiğiniz eve bir ekspertiz yapılacak ve bu ekspertiz değerine göre kredi limiti oluşturulacaktır. Banka ekspertiz değerinin %50’sine kadar kredi imkanı sunmaktadır. 200.000 TL değerinde bir gayrimenkule 100.000 TL ipotekli kredi çıkacaktır. Bu çıkan krediyi 60 ay vade ile ödeme tablosu oluşturabilirsiniz.

Ziraat Bankası İpotekli Kredi

Ülkemizde kamu bankası olarak hizmet veren Ziraat Bankası ipotekli kredi veren bankalardan bir tanesidir. Eğer uygun faiz oranları ile hizmet almak istiyorsanız Ziraat Bankası üzerinden işlem yapabilirsiniz. Ziraat Bankası üzerinden gayrimenkul ve arsa üzerine ipotek vererek kredi alabilirsiniz. Verdiğiniz taşınmaz mülkün ekspertiz değerinin %50’sine kadar kredi kullanabilirsiniz. Kredi başvurusunu sadece banka şubelerinden yapabilirsiniz.

Garanti İpotekli İhtiyaç Kredisi

Garanti Bankası ipotekli ihtiyaç kredisi veren ve en çok tercih edilen bankalardan birisidir. İpotekli kredi almak isteyen vatandaşlar bu bankadan gayrimenkul ve arsa ipoteği vererek kredi alabilirler. Bireysel müşteriler için 60 ay olan vade ticari müşteriler için 120 ay olarak belirlenmiştir. Bireysel müşteriler verdikleri ipoteğin ekspertiz değerinin %50’sine kadar kredi alabilirler. Bu bankada kredi notunuza göre faiz uygulanmaktadır. En yakın banka şubesine evraklarınız ile kredi başvurusu yapabilirsiniz.

İş Bankası İpotekli Kredi

Yüksek limitli ipotekli kredi almak istiyorsanız İş Bankası şubelerine giderek başvurunuzu yapabilirsiniz. İş Bankası çalışan, emekli, memur ve vergi levhası olan tüm esnaflara ipotekli kredi imkanı sunmaktadır. Gayrimenkul ipoteği isteyen bu bankada diğer bankalar gibi ekspertiz değerinin %50’sine kadar 60 ay vadeli olarak kredi vermektedir. 500.000 TL’ye kadar bu bankadan ipotekli kredi alabilirsiniz.

Bu yazımızda sizlere ipotekli kredi nasıl alınır? İpotekli kredi veren bankalar hangileridir? Bunlar hakkında bilgiler verdik. Bir önceki yazımız olan hızlı ve anında kredi almak istiyorsanız Gelir Belgesiz ING Bank kredisi sayfamıza gidebilirsiniz.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu