Ana SayfaBankaİhtiyaç Kredisiİpotekli İhtiyaç KredisiKonut KredisiTicari Krediler

İnşaat Tamamlama Kredisi 2019 (120 Ay Vade)

İnşaatı bitirmek için kredi veren bankalar hangileridir? İnşaat tamamlama kredisi ile de verilen bu krediyi hangi bankalar vermektedir. Bu yazımızda sizlere inşaatı yarım olan ve tamamlamak isteyenler için kredi veren bankalar hakkında bilgiler vereceğiz. İnşaat yapmak 2019 yılı itibari ile çok masraflı bir iş olmaya başlamıştır. Demirin ve çimentonun pahalı olması sebebi ile inşaat yapanlar zor bir dönemden geçmektedir. Bu durum karşısında zorlananlar için bankalar çeşitli kampanyalar yaparak yükünüzü hafifletmek isteyecektir. İnşaatı zamanında bitirmek için gerekli bütçeniz yoksa bankalara giderek kredi başvurusunda bulunabilirsiniz. İnşaatı bitirme kredisi alarak süreci hızlandırabilir ve yaptığınız işi hızlı bir şekilde bitirebilirsiniz. İnşaat tamamlama kredisi ve bu krediyi veren bankalar hakkında sizleri bilgilendirelim.

İnşaatı Bitirmek İçin Kredi Veren Bankalar

Öncelikle bankaların yaptığı bu kampanyadan faydalanmak istiyorsanız kredi sicilinizin düzgün olması gerekmektedir. Sizin ve şirketinizin kredi siciline bakılacaktır. İnşaat bitirme kredisi için destek veren bankalar gün geçtikçe çoğalıyordur. Sizde bu bankalardan inşaatınızı tamamlayabilir ve kredi başvurunuzu yaparak onay aldığınızda yeterli bütçeyi sağlayabilirsiniz. İnşaat tamamlama kredisi de diğer krediler gibi değerlendirilecek ve kredi sicili düzgün olmayan kişilere verilmeyecektir. Genel olarak inşaat tamamlama kredisi başvurusu yapılan bankalar arasında olan Vakıfbank, İş Bankası, Denizbank ve Ziraat Bankası bulunmaktadır. Şimdi sizlere bu bankaların kredi kampanyaları hakkında bilgiler verelim.

Vakıfbank İnşaat Tamamlama Kredisi

Ülkemizde kamu bankası olarak hizmet veren Vakıfbank inşaat işi ile uğraşanlara kredi imkanı sağlamaktadır. Vakıfbank inşaat kredisi kampanyasının adı hızlı bitirme kredisidir. Projeniniz 5’de 1’inin bitmesi durumunda banka size destek sağlayacaktır. İnşaatın %20 ile %80’i bittiyse hızlı bitirme kredisi alabilirsiniz. Bu kredi aylık %1.11 faiz oranında verilmektedir.

İş Bankası İnşaat Tamamlama Kredisi

İş Bankası inşaat tamamlama kredisi almak isterseniz 120 ay vadeye kadar ödeme tablosu oluşturabilirsiniz. Kredi bitimine kadar inşaatınız ipotek alınır. Kredi borcu bittikten sonra ipotek kalkar. Bu krediyi almak istiyorsanız evin yapıldığı arsanın belediyeden izinli olması gerekmektedir. İş bankası inşaat tamamlama kredisi faiz oranı %1.20 olarak belirlenmiştir. 120 ay vade yapsanız dahi sabit faiz ile hizmet verilecektir. Kredi başvurusu için en yakın İş Bankası şubesine gidebilirsiniz.

İş bankası başvuru yapmanız için ayrıca kredi sicilinizin temiz ve kredi notunuzun yüksek olması gerekir. Banka bu değerlendirmeden sonra sizin kredinizi onaylayacaktır. Eğer düşük kredi notunuz varsa banka sizden kefil veya ek teminat isteyebilir. Eğer sorun olmadığını düşünüyorsanız aşağıdaki evraklar ile en yakın banka şubesine giderek başvurunuzu yapabilirsiniz.

  • Kredi Başvuru Formu
  • Nüfus Cüzdanı
  • Arsanın belediye izni olduğunu gösteren belge
  • Arsanın ipotek altında olmadığını gösterir belge
  • Gelir Belgeleri
  • Mal varlıklarınız

Denizbank İnşaat Tamamlama Kredisi

Denizbank inşaat tamamlama kredisi ile 24 ay ana para ödemesiz kredi fırsatından yararlanabilirsiniz. Faiz oranları diğer bankalara göre yüksek olan bu bankadan kredi notu düşük olanlarda kredi alabilirler. Denizbank inşaat tamamlama kredisi başvurusu yapmak istiyorsanız en yakın Denizbank şubesine bankanın istediği evraklar ile başvuru yapabilirsiniz. Aldığınız krediyi 120 ay vade yaptırabilirsiniz.

Yukarıda sizlere inşaat tamamlama kredisi veren bankalar hakkında bilgiler verdik. Bir önceki yazımız olan İskansız Eve Kredi Veren Bankalar adlı sayfamıza giderek bu konu hakkında bilgi alabilirsiniz.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu