İhtiyaç Kredisi

İcralık Olanlara Kredi Veren Bankalar (yasal takiptekilere)

İcralık olanların kredi alabileceği bankalar arasında Ziraat Bankası, Aktifbankgibi önemli bankalar bulunuyor. Ödenmeyen kredi kartı borcundan dolayı icralık olunabiliyor. Bu kişilerin de kredi notu düşeceği için pek çok farklı bankacılık işlemleri yapmaları da zora girebiliyor. Herhangi bir nedenden dolayı icralık olmuş kişilerin kredi alma şansları çok düşüyor. Ancak bazı şartların sağlanmasının ardından icralık olanlara kredi sağlayan bankalar da bulunabiliyor. Bankalar bu kişilerden genellikle ekstra teminat talep ediliyor. Bankaya kefil ya da ipotek gösterilmesi kredi alma şansını yükseltiyor.

Vakıfbank İcralık Olarak Kredi Verirken Hangi Belgeleri İstiyor?

Vakıfbank icralık olanlara kredi başvuru belgeleri arasında nüfus cüzdanı bulunuyor. Herhangi bir bankanın kredisine başvurabilmek için nüfus cüzdanını bizzat bankaya iletmek gereklidir. Başkasının adına kredi çekmenin mümkün olmamasından dolayı farklı birinin nüfus cüzdanıyla kredi başvurusu yapılamaz. Bunun yanı sıra Vakıfbank’ın icralık olan kişilere kredi sağlarken istediği belgeler arasında şunlar bulunuyor:

  • Gelir gösteren belge,
  • İkametgah,
  • Kefile ait belgeler,
  • İpoteğe ilişkin belgeler.

İcralık Olanlara Ziraat Bankası’ndan Nasıl Kredi Çekebilir?

İcralık olanlara Ziraat Bankası kredisi başvurulabilecek adres olarak gösterilebilir. Ziraat Bankası herhangi bir nedenden ötürü icraya verilmiş olan bir kişiye kredi sağlayabiliyor. İcralık olmasından dolayı kredi almakta zorlanan kişiler Ziraat Bankası’na başvurabilir. Ziraat Bankası da uygun ödeme planı oluşturarak kredi verebilir. Bu kredinin faiz oranlarını öğrenek isteyen kişilerin de yapması gereken 0850 220 00 00 hatlı Ziraat Bankası çağrı merkezi ile iletişime geçmektir. Bunun yanı sıra banka şubelerinden de detaylı bilgi alınabilmesi mümkündür.

Aktifbank Kredi Başvurusu Nasıl Yapılır?

Aktifbank kredi başvurusu yapmanın yolu internet bankacılığıdır. Aktifbank kredi notu iyi olmayan kişilere dahi kredi vermesiyle bilinen bir bankadır. Bundan dolayı da icralık olanlara kredi arayan kişilerin ilk başvurabilecekleri bankalardan bir tanesi Aktifbank’tır. Aktifbank’ın internet şubesine giren kişiler hızlı bir şekilde kredi başvurusunda bulunabilirler. Bu kredi de PTT şubelerinden alınabilir. Ayrıca farklı bir banka hesabına da parayı aktararak krediyi çekebilmek mümkündür. Daha sonrasında ise kredi taksitleri PTT şubelerinden ya da internet bankacılığı aracılığıyla ödenebilir.

Halkbank İcralık Olanlara Kredi Veriyor Mu?

Halkbank’ın icralık olanlara kredi zaman zaman sağlıyor. Halkbank bazı dönemlerde kampanyalar düzenliyor. Bu kampanyalardan da bir tanesi icralık olmuş kişilere kredi sağlanmasıdır. İcralık olmasından dolayı hiçbir bankadan kredi alamayan kişiler Halkbank’a başvurabilir. Şu an için icralık olan kişilere kredi kampanyası olmasa da yakın bir zamanda Halkbank’ın da bu kişilere kredi sağlaması bekleniyor. Halkbank’ın böyle bir kampanya başlatıp başlatmadığı da internet sitesi üzerinden takip edilebilir. Şayet icralık olan kişiler için kredi sağlanmaya başlanmışsa bu internet sitesinden duyurulur. Bunun dışında bankanın müşteri hizmetleri numarası aranarak da bilgi alınabilmesi mümkündür. 0850 222 04 00 telefon numaralı Halkbank müşteri hizmetlerini arayan kişiler icralık olan kişiler için krediye dair tüm detayları öğrenebilir.

PTT Bank İcralık Olanlara Ne Kadar Kredi Veriyor?

İcralık olanlar için PTT’nin verdiği kredi miktarı gösterilecek olan ipotek ve kefile göre farklılık gösterebilir. İcralık olmuş bir kişi PTT Bank’a da kredi için başvurabilir. Bu kişilerin kredi alabilmesi için de PTT Bank’a ipotek sunması gerekiyor. İpoteğin değeri de sağlanacak olan kredinin miktarını belirliyor. İcralık olanlara krediiçin PTT Bank’a başvurmak isteyen kişiler bu kredi için talep edilen faiz oranlarını öğrenmelidir. Bunun için de en yakın PTT Bank şubelerine başvurulabilir.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu