Ana SayfaBankaEmekli Kredisi

İcralık Olan Emekli Kredi Alabilir mi?

İcralık Olan Emekli Kredi Alabilir mi? İcralık Emekliye Kredi Veren Bankalar var mı? Kredi almak için şartlar nedir? Emekliye kredi ile ilgili tüm bilgileri yazımızda bulabilirsiniz. Emekli olan kişilerin hep merak ettikleri konulardan bir tanesi icralık olma durumunda kredi alıp alamadıklarıdır. Eğer bankalardan dolayı bir icralık durumunuz yoksa kredi kullanabilirsiniz. Örneğin telefon borcu, fatura borcu ve senet borcu gibi borçlarınızdan dolayı icralık olduysanız bankalar tarafından gözükmeyeceği için kredi alabilirsiniz. Bankalardan dolayı icralık olan emeklilerde kredi alabilirler ama bunun için bazı şartlar vardır. Emekliye kredi veren bankalar belli şartlar dahilinde sizlere kredi imkanı sağlamaktadır. Emekli kredisi adı altında verilen kredilerde her ne kadar kredi notu önemli olmasa da son banka çalışmalarınız ve icralık olup olmadığınız banka tarafından değerlendirilecektir. Şimdi sizlere icralık olan emeklilere kredi hakkında bilgiler vereceğiz.

İcralık Olan Emekliler Belli Şartlarda Kredi Alabilirler

İcralık Emekliye Kredi 2019

Bankalar emeklilere daha cazip kampanyalar yapmaktadır. Daha önceleri icralık dahi olsanız maaşınızı PTT şubelerinden almanız durumunda Aktifbank üzerinden kredi alabiliyordunuz. Bu fırsatı emekliler iyi değerlendirmedikleri için banka bu krediyi vermeyi kesmiştir. Eğer bankalardan dolayı icralık olduysanız ve dosyanız hala açık ise hiçbir şekilde kredi alamazsınız.

İcralık olan emekliler kredi alabilmeleri için borcu ödedikten sonra maaş aldıkları şubeye giderek kredi alabilirler. Bu kampanya sadece emekliler için geçerlidir. Borcu ödedikten sonra 5 yıl bekleme gibi bir sıkıntınız yoktur. Avukata veya varlık şirketine olan borcunuzu ödedikten sonra icradan dosya düşümünü yapıp, bankadan da borcu yoktur kağıdı alarak ekranlardan düşürdükten sonra maaş aldığınız bankadan kredi başvurusu yapabilirsiniz. İcralık olan emekliler sadece borçlarını kapattıktan sonra kredi alabilirler.

İcralık Emekliye Kredi Veren Bankalar

İcralık olan emekliler kredi başvurusunda bulunmak için bankaya olan tüm borçlarını ödemeleri gerekmektedir. Eğer tüm borçlarınızı ödediyseniz ve maaşınız Ziraat Bankası, Vakıfbank, Halkbank, Burgan Bank, Denizbank ve PTT şubelerinden alınıyorsa kredi başvurunuzu yapabilir ve tekrardan kredi kullanabilirsiniz. Eğer maaşınız bu bankalarda değilse bu bankalara maaş taşıması yapmanız gerekmektedir. Özellikle PTT anlaşmalı bankalar olan Aktifbank, Denizbank ve ING Bank üzerinden krediler alabilirsiniz. Uygun faizle kredi almak için kamu bankalarını kullanabilirsiniz. Kamu bankaları üzerinden alacağınız kredi diğer bankalara nazaran daha uygun olacaktır.

İcralık emekliye kredi veren bankalar ihtiyaç kredisi, taşıt kredisi ve konut kredisi olarak krediler vermektedir. Ayrıca borçlarınızı kapattıktan sonra bu bankalardan kredi kartı başvurusu da yapabilirsiniz. Emekli kredi kartı alarak aidatsız olarak kartınızı kullanabilirsiniz.

İcralık Emekliye Kredi Çıkartılır

İcralık Emekliye Kredi Çıkartılır

Eğer bankalardan dolayı icralık oldunuz ve bu borcu ödeyecek gücünüz yoksa komisyonla kredi çıkartan firmalara başvurunuzu yapabilirsiniz. Bu firmalar büyük şehirlerde başta olmak üzere İzmir, Ankara, İstanbul, Antalya, Bursa, Eskişehir, Adana, Konya gibi şehirlerde daha sıkça görülmektedir. Kredi Çıkartılır adlı yazımızı okuyarak bu konu hakkında da bilgi sahibi olabilirsiniz. Bu firmalar komisyon karşılığında sizlere krediler çıkartacaktır. Başvuru yapacağınız firmanın adresi, telefonu ve referansları olduğuna dikkat ediniz. Her firmaya bilgilerinizi vermeyiniz. Bu firmalar sizlerin anlaşması sonu icralık olan borçlarınızı ödeyecek ve size istediğiniz kredi miktarını seçeceklerdir. Kredi bitesiye kadar kimseye para ödemesi yapmayınız. Kredi alındıktan sonra paranızı yetkili kişiye anlaştığınız şekilde verebilirsiniz.

Yukarıda sizlere icralık olan emekliye nasıl kredi alabilirsiniz bunun hakkında bilgiler verdik. Bir önceki yazımız olan Emekliye Faizsiz Kredi Veren Bankalar sayfamıza giderek bu krediler hakkında bilgi alabilirsiniz. Ayrıca sormak istediklerinizi aşağıdaki yorumlar kısmına yazarak bize iletebilirsiniz. Sayfamızın diğer konularını ziyaret ederek krediler ve bankalar hakkında bilgi alabilirsiniz.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu