Ana SayfaBankaSon DakikaTaşıt Kredisi

İcralık Araçlara Kredi Veren Bankalar 2019 (Hacizli Arabalar)

İcralık Araçlara Kredi Veren Bankalar hangileridir? İcralık araca kredi alabilir miyim? 2019 yılında hangi bankalardan kredi başvurusu yapabilirim? Bu soruların cevaplarını sizler için araştırdık ve yazımızda sunduk. Bu konu hakkında detaylı bilgi almak istiyorsanız yazımızı dikkatli bir şekilde okumanızı isteriz.

Bankalardan taşıt kredisi alan vatandaşlar, ödeme zorluğuna girdiğinde ve en az 90 gün boyunca ödeme yapmamaları durumunda aldıkları arabaya banka el koymaktadır. Biz buna halk dilinde haciz işlemi demekteyiz. Banka alacağına karşılık ilk önce arabayı haczeder, daha sonra yakalatıp kısa bir süre otoparkta bekletir. Eğer hala borç ödenmediyse açık arttırma ile araç satılır. Taşıt kredisi ile aldığınız tüm araçlarda kredi sözleşmesinde bu maddeler yer almaktadır. Ayrıca kredi borcunuz bitesiye kadar bankanın üzerinde rehini olduğu için de arabayı satamaz veya devir edemezsiniz. Eğer sizde icraya bu şekilde düşen bu arabayı almak istiyorsanız kredi alabilir misiniz bunun hakkında bilgiler verelim.

Banka Hacizli Araç Satışı 2019

Bankalardan dolayı icralık olmuş araçlar icra müdürlüklerince ihale ile satışa sunulmaktadır. Bu ihaleye 18 yaşından büyük herkes katılabilir. Bu ihalede teklif verilerek satış gerçekleşir. En yüksek teklifi veren kişi aracı satın alır. Bu ihalelerde araç satış fiyatları piyasa değerinin %20 %30 daha düşüğe satılmaktadır.

Borçlu olan kişiler içinde söylemek istediklerimiz var. Eğer borcunuzdan fazla paraya aracınız satılırsa kalan parayı sizin hesabınıza aktarırlar. Aracınızın ne kadara satıldığını görebilirsiniz.

Bankalardan İcralık Araba Almak

Bankalardan icralık olan arabaları almak istiyorsanız bankaların resmi internet sitelerine girerek satılıklar bölümünden araçlara ulaşabilirsiniz. Genel olarak aylık bir liste verilir ve ihale yapılacak tarihi de belirtirler. Bu listelerde açılış rakamlarına göz atabilirsiniz. Size uygun ihalenin tarihini ve saatini öğrenerek ihaleye katılabilirsiniz. Bankalar ayrıca www.sahibinden.com sitesinden de satış yapmaktadırlar. Burada da piyasa değeri altında satış konuları açıp ihale tarihleri verilmektedir.

İcralık Araçlara Kredi Veren Bankalar 2019

İcralık arabalara kredi almak için taşıt kredisi değil de ihtiyaç kredisi alıp paranızı cebinize koyduktan sonra ihaleye katılmanız gerekmektedir. Banka tarafından icralık araçların satışı yapıldığında banka sıcak paraya bakmaktadır. O dönem içinde sizin kredinizi beklemezler. Ayrıca bankalarda icralık olan arabalara kredi vermek istemezler. Bu yüzden icralık araçlara kredi veren banka yoktur. Bankalardan ihtiyaç kredisi alabilirsiniz. Paranızı cebinize koyduktan sonra ihaleye katılabilir ve işlemleri bitirmek için o gün sözleşmeyi yapabilirsiniz.

Eğer icralık olan arabanıza siz kredi çekmek istiyorsanız bu durumda söz konusu değildir. Çünkü arabanızın icralık olması demek sizin de kırmızı kalem yemiş olmanız demektir. Bundan sonraki hayatınızda banka çalışmanızda artık kredi sicili bozuk müşteri grubuna girmektesiniz. Bir önceki yazımız olan Kara Listedeyim Kredi Alabilir miyim sayfamıza giderek bu konu hakkında detaylı bilgi alabilirsiniz. Sormak istediklerinizi aşağıdaki yorumlar kısmına yazabilirsiniz.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu