Hibe Kredi 2019 (Devlet Destekli Krediler) | uygunhibekredi.com

Hibe Kredi 2019 (Devlet Destekli Krediler)

Hibe Kredi 2019 (Devlet Destekli Krediler)

Hibe Kredi 2019, Devlet Destekli Hibe Krediler, geri ödemesiz hibe krediler ve 2019 yılında hangi krediler hibe adında verilecek diye merak ediyorsanız yazımızı okuyabilirsiniz. Bildiğiniz gibi devlet destekli bir çok hibe kredi başvurusu yapılmaktadır. Yeni iş kurmak isteyenler olsun, yatırımlarını büyütmek isteyenler olsun devamlı desteklenmektedirler. Devlet istihdamı arttırmak ve yeni bir iş kurmak isteyen genç girişimcilere hibe destekler vermektedirler. Bu hibe kredilere şartları uygun olan herkes başvuru yapabilir. Özellikle gençler ve kadınların bu krediler ile yeni iş kurduklarını söyleyebiliriz. Bu yazımızda sizlere 2019 yılında verilen hibe destekleri ile başvuru şartlarını paylaşacağız. İşte detaylar.

Hibe Kredi Destekleri 2019

2018 yılı bitmeden 2019 yılında verilecek olan hibe destekler müjdeli bir şekilde verilmişti. 2019 yılında birçok sektöre devlet destekli hibe kredi verilecektir. Bu kredileri KOSGEB, IPARD, Kalkınma Ajansları ile Tarım ve Orman bakanlığı kurumları verecektir. Bu krediler ile ülkemizde üretim yapan küçük ve büyük işletmelere destek olacak kredilerdir. Ekonomi olarak zor günler geçiren ülkemizde bu kredi haberleri biraz olsun hepimizin yüreğine su serpmiştir. 2019 yılında devlet destekli hibe kredi planı şu şekilde oluşmuştur.

  • İhracatı arttırma amacı
  • İthal ikamesi ürünlerin üretimini artırarak ithalatı azaltmak amacı
  • Katma değeri yüksek ürünlerin desteklenmesi
  • İstihdamı artırma

Bu hedefler tüm iş kollarını kapsamaktadır. Bu planlara uygun müşteriler kredi başvurularını yapabilirler.

2019 Hibe Kredi Verilen Sektörler

2019 yılı başladığından beri herkesin merakla beklediği haberler KOSGEB üzerinden, Tarım ve Orman bakanlığı üzerinden ve Kalkınma Ajansları üzerinden verilmektedir. Tarım ve hayvancılık işiyle uğraşanlara da destek verecek olan devletimiz bu desteği KOSGEB üzerinden vermeyi hedeflemektedir. KOSGEB kredisi olarak verilecek bu kredilerin yeni programları şu şekilde oluşmuştur.

  • Borcu olan esnafa ve işlerini büyütmek isteyen küçük esnafa 20.000 TL’ye kadar hibe kredi verilecektir.
  • Çalışmayan kadınların ekonomiye kazandırılması ve kendi işlerini kurmaları için 250.000 TL’ye kadar hibe kredi verilecektir.
  • Ekonomik faaliyetler yüzünden borçlanan herkese rahatlamaları için ihtiyaç duydukları nakdi sağlamak amacıyla ihtiyaçları kadar masrafsız kredi verilecektir.

2019 programına eklenen plan bu şekildedir. KOSGEB haricinde tarım ve hayvancılık alanında da kredi verecek olan hükümetten  özellikle genç çiftçilere 30.000 TL hibe kredi verileceği açıklanmıştır. Genç çiftçiye 30 bin TL hibe kredi sayfasına giderek bu kredi hakkında bilgi alabilirsiniz.

2019 Hayvancılık Destekleri

Artan et fiyatları doğrultusunda mücadele etmek amacı ile 2019 yılında hayvancılık kredileri ve büyükbaş ile küçükbaş işi yapanlara devlet tarafından faizsiz hayvancılık kredileri verilecektir. 2019 yılında 50 hayvancılık projesine 37 milyon TL hibe kredi verilecektir. Ayrıca 48.400 üreticinin bakanlık onaylı kesimhaneleri tercih ederlerse büyükbaş hayvan başına 250 TL besi ödemesi alacaklardır. Daha fazla bilgi için Küçükbaş Hayvancılık Kredisi adlı sayfamıza gidebilirsiniz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir