Banka

Helal Kredi Veren Bankalar 2021 (Hemen Onay)

Helal Kredi Veren Bankalar 2021 senesinde tekrardan en çok aranan konulardan bir tanesi olmuştur. Helal kredi yani faizsiz kredi islami şartlara uygun kredi veren bankalar demektir. Bu kredileri ülkemizdeki katılım bankaları vermektedirler. Faizsiz kredi kullanmak isteyenler ve islami şartlara uygun faizsiz kredi almak isteyenler bu bankalardan kredi başvurusu yapabilirler. Bu bankalardan faizsiz ihtiyaç kredisi, faizsiz konut kredisi ve faizsiz taşıt kredisi alabileceğiniz gibi ayrıca Hac ve Umre Kredisi de alabiliyorsunuz. Bu bankalardan faizsiz kredi alacağınız zaman banka size uygun ücretlerle işlem ücreti ve kar payı uygulayacaktır. Şimdi sizlere faizsiz kredi veren bankalar hangileridir bunlar hakkında bilgiler verelim.

Helal Kredi Veren Bankalar Hangileridir?

Bildiğiniz gibi dinimizde faiz haramdır. Sizde nakit ihtiyaçlarınızda faiz ile işlem yapmak istemiyorsanız vereceğimiz bankalardan islami şartlara uygun olarak kredi alabilir ve tüm ihtiyaçlarınızı giderebilirsiniz. Bu konu hakkında konuşan din görevlileri kredilerin islami şartlara uygun olarak verildiği taktirde caiz olduğunu söylemektedirler. Sizde bu katılım bankalarından konut kredisi, ihtiyaç kredisi ve taşıt kredisi alabilirsiniz. Bu bankalar hangileridir;

 • Albaraka Türk Katılım Bankası
 • Kuveyt Türk Katılım Bankası
 • Türkiye Finans Katılım Bankası
 • Ziraat Katılım Bankası
 • Vakıf Katılım Bankası

Ziraat Katılım ve Vakıf Katılım bankaları kamu katılım bankaları olarak geçmektedirler. Bu bankalardan uygun kar payı oranları ile kredinizi alabilirsiniz.

Ziraat Katılım Bankası Kredi Başvurusu

Ülkemizdeki kamu katılım bankalarından biri olan bu bankadan faizsiz olarak kredi alabilirsiniz. Konut finansmanı kredisi, Taşıt finansmanı kredisi ve ihtiyaç finansmanı kredisi adı altında kredi paketleri bulunmaktadır. Özellikle faizsiz emekli kredisi almak isteyen müşteriler de bu bankalardan kolay bir şekilde kredi başvurusu yapabilirler. Bankalardaki gibi vade sayıları aynı olan bu bankadan başvuru yapmak istiyorsanız en yakın banka şubesine gitmeniz gerekmektedir. Bankaya giderken aşağıdaki evrakları da götürmelisiniz.

 • Kimlik Belgesi (Nüfus Cüzdanı Olmalı)
 • İkametgah Belgesi
 • Son 3 aya ait adınıza kayıtlı fatura örneği
 • Gelir Belgesi
 • Taşıt Finansmanı için alacağınız aracın fatura veya kaskosu
 • Konut Finansmanı için alacağınız evin tapu fotokopisi

Vakıf Katılım Bankası Kredi Başvurusu

Bir diğer kamu katılım bankası da Vakıf Katılım Bankası’dır. Bu bankadan da sıfır faizli ihtiyaç kredisi, taşıt kredisi ve konut kredisi alabilirsiniz. Helal kredi veren bu bankadan kredi notunuz yüksekse ancak kredi alabiliyorsunuz. Ayrıca bu bankadan kredi alacak kişinin de son 1 yıldır aynı iş yerinde çalışması gerekmektedir. Emekli iseniz de emekli maaşınızı bu bankaya taşımanız karşılığında kredi verilecektir. Vakıf Katılım Helal Kredi başvurusu yapmak istiyorsanız en yakın banka şubesine gidebilir ve yukarıda belirtilen evraklar ile başvurunuzu yapabilirsiniz.

Albaraka Türk Katılım Bankası Kredi

Faizsiz kredi veren özel katılım bankalarından en çok kullanılanı Albaraka Türk Katılım bankasıdır. Diğer katılım bankalarından daha çok tercih edilmesinin sebebi ise bu bankanın hızlı sonuç vermesidir. Bu banka ihtiyaç kredisi adı altında Hac ve Umre ziyaretine gidecek olan kişilere de kredi imkanı sağlamaktadır. Faizsiz ve helal kredi olarak sağlanan bu krediye başvurmak için banka şubesine evraklarınız ile birlikte gitmeniz gerekmektedir. Bu bankadan ayrıca internet bankacılığını da kullanabilir ve EFT işlemlerinizi ücretsiz olarak istediğiniz kişiye gönderebilirsiniz.

Kuveyt Türk Katılım Bankası Kredi

Helal kredi veya bir diğer adıyla faizsiz kredi veren bankalardan birisi de Kuveyt Türk Katılım Bankası olmuştur. Sizde bu bankadan kolay bir şekilde kredi başvurusu yaparak anında nakit ihtiyaçlarınızı giderebilirsiniz. Kredi notunuz iyi ve kredi sicilinizde bir sıkıntı yoksa başvurunuz aynı gün değerlendirilecektir. Kuveyt Türk bankasından ihtiyaç kredisi, işyeri kredisi, taşıt kredisi ve konut kredisi alabilir ve hatta faizsiz kredi kartı başvurusu da yapabilirsiniz.

Türkiye Finans Katılım Bankası Kredi Başvurusu

Özellikle yeni evlenecek çiftlerin başvuru yaptığı faizsiz kredi veren bankalardan birisi de Türkiye Finans Katılım Bankası olmuştur. Sizde bu bankadan tüm ihtiyaçlarınız için kredi alabilirsiniz. Bu bankanın diğer bankalardan ayıran özelliği ise krediyi ihtiyacınıza göre vermektedir. Örneğin bir mobilya takımı aldınız ve mobilya takımının ödemesini yapmak istiyorsanız bu bankadan fatura karşılığı kredi alabilirsiniz. Bu banka sizin elinize nakit olarak kredi vermemektedir. İhtiyaçlarınız doğrultusunda size kredi hizmeti veren bu bankadan Hac ve Umre kredisi, taşıt kredisi, konut kredisi, eğitim kredisi gibi kredi çeşitleri ile de başvurunuzu yapabilirsiniz.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu