Halkbank Emekli Kredisi 2019 (Son Faiz Oranları) | uygunhibekredi.com

Halkbank Emekli Kredisi 2019 (Son Faiz Oranları)

Halkbank Emekli Kredisi 2019 (Son Faiz Oranları)

Halkbank Emekli Kredisi 2019 yılında uygun faiz oranları ile verilmeye devam etmektedir. Emekliler için kredi kampanyası yapan bankalardan birisi de Halkbank’tır. Halkbank üzerinden emekli kredisi alabilirsiniz. Emekliye uygun kredi veren banka olan bu bankadan kredi alabilmeniz için bazı şartlar mevcuttur. Sizde bu şartlara uygun bir müşteri olarak kolay bir şekilde kredi başvurusu yapabilirsiniz. Bu yazımızda sizlere Halkbank emekli kredisi başvuru şartları, hesaplama ve faiz oranları hakkında bilgiler vereceğiz. Sizde yazımızı okuyarak Halkbank emekli kredisi başvurusu yapabilirsiniz.

Halkbank Emekliye Kredi Şartları

Bankalardan kredi başvurusu yapacağınız zaman öncelik olarak icralık durumunuzun olup olmadığını bilmeniz gerekmektedir. Bu icralık durum bankalardan dolayı oluştu ise sizin için sıkıntı teşkil edebilir. Eğer başka bir şirket tarafından icralık olursanız bankalar bu durumda size kredi verebilir. Ayrıca kredi notunuzun ve kredi sicilinizin iyi olması vergi borcunuzun olmaması gerekmektedir. Eğer vergi borcunuz var ise yapılandırma yaparak kredi kullanabilirsiniz. Çünkü vergi borcu olan müşterilerin banka hesaplarına e-haciz uygulanmaktadır. Şartlara uygunsanız Halkbank şubelerine giderek kredi başvurusunda bulunabilirsiniz. Emeklilerde kredi alınması için maaşın Halkbank’ta olması veya bu bankaya maaş taşıması yapılması gerekmektedir.

Halkbank Emekli Kredisi 2019 Başvuru

Ülkemizde kamu bankası olarak hizmet veren ve emekli bankası olarak bilinien Halkbank’tan uygun faiz oranları ile nakit ihtiyaçlarınızı karşılayabilirsiniz. Emekliye kredi veren banka olan bu bankadan ihtiyaç kredisi haricinde taşıt kredisi, konut kredisi, ipotekli kredi, esnaf kefalet kredileri gibi kredi başvurularında bulunabilirsiniz. Hem emekli olup, hem çalışanlar daha yüksek kredi başvurusunda bulunabilir. Halkbank emekli kredisi almak istiyorsanız internet üzerinden 15.000 TL’ye kadar, banka şubelerinden de 50.000 TL’ye kadar ihtiyaç kredisi başvurusu yapabilirsiniz.

Eğer nakit sıkıntınız var ve emekli maaşınız üzerinden kredi almak istiyorsanız Halkbank Emekli Kredisi kampanyasına katılabilirsiniz. Bu kredilerde 60 ay vadeye kadar kredi verilmektedir. Halkbank emekli kredisi haricinde Halkbank borç kapatma kredisi de verilmektedir. Emekli maaşınızı bu bankaya taşımayı taahhüt ederseniz tüm banka kredi ve kredi kartı borçlarınız kapatılarak Halkbank üzerinden kredi çekebilirsiniz.

Halkbank emekli kredisi iki çeşit olarak sunulmaktadır. Halkbank mini kredi ve Halkbank mutlu emekli kredisi adı altında iki çeşit kredi kampanyasına başvuru yapabilirsiniz.

Halkbank Mini Emekli Kredisi

Çok acil ihtiyaçlarınızda sadece kimliğinizle banka şubesinden anında onaylı kredi alabilirsiniz. Halkbank sorgusuz sualsiz kendi bankasından emekli maaşı alan müşterilerine 5.000 TL’ye kadar mini kredi başvurusu yaptırmaktadır. Bu kredide faiz oranı %1.53 olarak belirlenmiş ve kredi vadesini 60 ay vadeye kadar yapabiliyorsunuz. Halkbank mini krediden sadece emekli olan vatandaşlarımız yararlanmaktadır. Halkbank şubelerinden sadece kimliğinizle bu kredi başvurusunu yapabilirsiniz. Ayrıca cep telefonunuzdan SMS atarak kredi başvurusu yapmak istiyorsanız MINI yazıp boşluk bırakın TC Kimlik yazıp boşluk bırakın ve Emekli maaşınızı yazarak 3452’ye sms atın. Kredi başvurunuz onaylanırsa hemen kredinizi bankalardan kullanabilirsiniz.

Halkbank Mutlu Emekli İhtiyaç Kredisi

Halkbank’tan 50.000 TL’ye kadar ihtiyaç kredisi almak isteyen emeklilerin başvuru yaptığı kredi kampanyası mutlu emekli kredisidir. Bu krediden de sadece emekli olan vatandaşlar yararlanmaktadır. 50.000 TL kredi başvurunuz sizin kredi notunuza göre hesaplanacak ve anında sonuç verilecektir. Halkbank internet sitesi üzerinden, SMS bankacılığından ve banka şubelerinden direk başvuru yapabilirsiniz. Halkbank emekli kredisi için sms başvurusu yapmak istiyorsanız EMEKLI-TCKİMLİK-GELİR-KREDİTUTARI aralarda boşluk bırakarak 3452’ye mesaj atabilirsiniz. Halkbank emekli kredisinde banka şubelerinden direk yapılan kredi başvurusu daha sağlıklı olacaktır.

Halkbank Emekli Kredisi Başvurusu İçin Gerekli Belgeler

  • Nüfus Cüzdanı
  • Gelir Belgesi ( Eğer emekli maaşınız bu bankada ise gerek yok. Eğer maaş taşıma işlemi yapacaksanız SGK’dan veya E-devlet üzerinden emekli maaşı gösteren belge)
  • İkametgah Belgesi
  • Banka Kredi Başvuru Formu

Bu evraklar ile emekli kredisi başvurusu yapabilirsiniz. Eğer emekli maaşınızı bu bankadan alıyorsanız kredi başvurunuzu sadece kimliğinizle yapabilirsiniz.

Halkbank Emekli Kredisi Faiz Oranları ve Hesaplama

Halkbank tüm emekliler için yaptığı kredi başvurusunda aynı faiz oranı ile işlem yapmaktadır. Şu an için faiz oranı %1.53 olarak belirlenmiştir. Eğer siz bu bankadan kredi başvurusu yapacaksanız www.halkbank.com.tr adresinden güncel faizleri öğrenebilirsiniz. Halkbank bu faiz oranı ile kredi hesaplaması aşağıdaki şekildedir.

Emekli Kredi Tutarı Aylık Vade Aylık Taksit
5.000 TL 36 Ay 191 TL
5.000 TL 60 Ay 138 TL
10.000 TL 36 Ay 382 TL
10.000 TL 60 Ay 276 TL
15.000 TL 60 Ay 414 TL
20.000 TL 60 Ay 552 TL
25.000 TL 60 Ay 691 TL
30.000 TL 60 Ay 829 TL
40.000 TL 60 Ay 1.105 TL
50.000 TL 12 Ay 4.680 TL
50.000 TL 24 AY 2.594 TL
50.000 TL 36 Ay 1.910 TL
50.000 TL 48 Ay 1.576 TL
50.000 TL 60 Ay 1.381 TL

Yukarıda ödeme tablosuna bakarak ne kadar kredi alabileceğinizi öğrenebilirsiniz. Halkbank emekli kredisi için size bilgiler sunduk. Bu konu hakkında sormak istediklerinizi aşağıdaki yorum kısmına yazabilirsiniz. Halkbank üzerinden Esnaf kefalet kredisi hakkında bilgi almak istiyorsanız tıklayınız.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir