BankalarEFT Saatleri

Garanti Bankası EFT Saatleri 2019 (Saat Kaçta Bitiyor?)

Garanti Bankası EFT saatleri içinde para transfer işlemlerinizi kolay bir şekilde yapabilirsiniz. Eğer garanti bankası müşterisi iseniz bu bankadan başka bir banka müşterisine para transferi yapmak istiyorsanız EFT işlemleri ile yapabilirsiniz. EFT işlemlerini de Garanti bankasının sunduğu EFT Saatleri içinde yapabilirsiniz. Hafta sonu veya EFT saatleri dışında yapılan işlemler bir sonraki EFT saatleri içinde işleme geçecek ve sizden GEÇ EFT adı altında daha fazla komisyon alınacaktır.

Garanti Bankası müşterilerinin en çok şaşırdıkları durumlardan bir tanesi EFT ile havale işlemleridir. EFT işlemleri bir bankadan başka bankaya, Havale işlemi ise aynı banka hesapları arasındaki para transferi işlemidir. Havale işlemlerini 7 gün 24 saat bankacılık hizmeti veren tüm Garanti Bankası yöntemleri ile istediğiniz zaman yapabilirsiniz. Bu yazımızda sizlere Garanti bankası EFT saati hakkında bilgiler vereceğiz.

Garanti Bankası EFT Saati 2019

Garanti bankası üzerinden EFT yapmak istiyorsanız EFT saatleri içinde işlem yapmanız gerekmektedir. Bunun sebebi ise EFT işlemleri merkez bankası onayından geçtiği içindir. Merkez bankası açık olduğu zamanlarda resmi tatil olmadığı zamanlarda EFT işleminizi yapabilirsiniz. Buna göre Garanti Bankasının kendisinin belirlediği EFT saatleri şu şekildedir.

Garanti Bankası EFT Saati Sabah: 09:00 Akşam Üzeri: 17:15

Bu saatler içersin de EFT işleminizi yapabilirsiniz. Bu saatler dışında eft işlemi yaparsanız garanti bankası bir sonraki eft saatinde saat 9’dan sonra işleme alacaktır. EFT saatleri içinde olan işlemlerde para karşı tarafa 10 dakika içinde geçmektedir. Başka banka ödemelerinizi, Kira ödemelerinizi, Fatura ödemelerinizi garanti bankası eft işlemini kullanarak yapabilirsiniz.

Garanti Bankası EFT Sorgulama

Garanti bankası üzerinden EFT yaptınız ve karşı tarafın hesabına iletilmediğini öğrendiyseniz EFT işlemi hakkında sorgulama yapabilirsiniz. 444 0 333 numaralı telefonu arayarak yaptığınız EFT işlemini sorgulaması yapabilirsiniz. Eğer sistemsel bir sıkıntı varsa ve işleminiz havuza düşmediyse iptal ettirebilirsiniz. İşleme alınan EFT işlemleri için iptal konusu söz edilemez.

Ayrıca banka şubelerinden veya internet bankacılığı kullanıyorsanız cep şubeden EFT hakkında bilgi alabilirsiniz. İnternet bankacılığı şifresi almak istiyorsanız tıklayınız.

Garanti Bankası EFT İşlemi Nereden Yapılır?

 • Alo Garanti
 • Banka Şubeleri
 • ATM’ler
 • Müşteri Hizmetleri
 • İnternet Bankacılığı
 • Cep Şube

İşlemlerinizi buralardan gerçekleştirebilirsiniz. EFT işlemi için Ad Soyad ve IBAN bilgisi yeterli olacaktır.

Garanti Bankası EFT Ücretleri

Garanti bankasından EFT işlemi yapmak ve uygun komisyon ödemek istiyorsanız internet bankacılığı veya cep şube üzerinden EFT işlemi yapmanızı öneririz. Garanti Bankası EFT ücretleri arasında en uygun olanları internet üzerinden yapılan işlemlerdir. Garanti bankası kredi kartı kullanıyorsanız EFT işlemlerinizi buradan da yapabilirsiniz. Yaptığınız işlemlerde %7 civarında bir komisyon kesilecektir.

Garanti bankası EFT limitleri günlük 250.000 TL olarak belirlenmiştir. En fazla yatırabileceğiniz tutar 250 bin olarak bilinmektedir. Şimdi sizlere EFT ücretleri hakkında bilgiler verelim.

 • Alo Garanti EFT işlemi 40 TL ile 100 TL arasında değişmektedir.
 • GEÇ EFT işlemleri 50 TL ile 100 TL arasında değişmektedir.
 • Cep Şubesi İle Yapılan EFT İşlemleri 4 TL ile 6 TL arasında değişmektedir.
 • İnternet Bankacılığı Üzerinden Yapılan EFT işlemlerinde 4.50 TL ücret alınmaktadır.
 • GarantiONE ile yapacağınız EFT işlemlerinde 2.50 TL ücret alınmaktadır.
 • Garanti bankası ATM üzerinden yapılan EFT işlemleri için 10 TL ve üzerinde komisyon alınmaktadır.
 • Garanti Bankası şubelerinden yapacağınız EFT işlemleri için en az 60 TL ve üzerinde işlem parası alınmaktadır.

Yukarıda da gördüğümüz gibi en mantıklı EFT işlemini internet üzerinden yapabilirsiniz. Daha uygun ve daha kolay bir şekilde internet üzerinden para gönderme işlemi yapabilir ve EFT işlemlerinizi istediğiniz zaman takip edebilirsiniz. Bu konu hakkında sormak istediklerinizi aşağıdaki yorum kısmına yazabilirsiniz.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu