BankalarPara Çekme-Yatırma Limitleri

Finansbank Enpara ATM Para Çekme Limiti

Finansbank Enpara ATM Para Çekme Limiti nedir? Günlük ATM üzerinden ne kadar para alabilirim? Bunun hakkında bilgiler vereceğiz. Dijittal bankacılığın öncülerinden olan QNB Finansbank’ın bir kolu olan Enpara son zamanların en çok dikkat çeken kuruşlardan biridir. Enpara banka şubesi olmadığı için fiziki olarak para yatırıp çekemiyorsunuz. Enpara kullananlar işlemlerini QNB Finansbank ATM üzerinden veya Enpara mobil bankacılık ile kolaylıkla halledilebilir veya QNB Finansbank şubeleri üzerinde işlem yapılabilir. Bugünkü yazımızda sizlere Enpara para yatırma ve çekme limitleri hakkında bilgi vereceğiz.

QNB Finansbank Enpara ATM Para Çekme Limiti

Enpara, QNB Finansbank’ın bir ürünü olduğu için ATM işlemlerini aynı banka üzerinden gerçekleştirilir. Her bankanın ATM’den para çekme limiti farklıdır. Her banka kendi ürün ve hizmetlerine göre bir limit belirler. Encard kullanıcıları ATM üzerinden para çekebilir ve bu tutar günlük olarak minimum ( asgari tutar)  10 TL olmak üzere maksimum 7 bin 500 lira ile sınırlıdır. Bu tutar üzerinde günlük para çekimi yapamazsınız. Ayrıca bu tutarı çektikten sonra hesabınızdaki limit baz alınarak Enpara mobil bankacılık üzerinden hesabınıza giriş yapabilir ve bu imkanı yenileyebilirsiniz. Yenileme sonucunda bu işlemin gerçekleşmesi için QNB Finansbank şubesini ziyaret etmeniz gerekebilir. Çünkü yüksek meblağlarda para çekimi konusunda banka da güvenlik önlemi almak zorundadır. Bu sizin açısından da en sağlıklı yoldur. Kartınız üzerinden bu kadar yüksek meblağlara onay verilmesi şifrenizin şahsınız dışında başka kişilerin ellerine geçmesi sonucu maddi olarak zarar görebileceğinizi hatırlatmak isteriz.

Ayrıca Enpara’nın para çekme limitinde müşterilerine sunduğu bir avantaj daha vardır. Encard kullanıcıları müşteri hizmetlerini arayarak da ATM para çekme limitini yükseltmek için talepte bulunabilir. Şahsınız tarafından onaylandıktan sonra mobil bankacılık ile maksimum limiti 7bin 500Tl olan havale ve eft tutarı, 15bin liraya kadar yükseltilebilir.

QNB Finansbank Enpara Günlük Para Yatırma Limiti

Her bankada olduğu gibi QNB finansbank’ta müşterilerine aynı para çekme işlemine limit belirlediği gibi günlük olarak para yatırma işlemine de belli bir tutar belirlemiştir. Günlük olarak hesabınıza 19bin lira para yatırabilirsiniz. Bu parayı isterseniz tek seferde isterseniz parça parça yatırabilirsiniz. ATM üzerinden yatıracağınız banknotlar 10, 20, 50, 100 ve 200 TL şeklindedir. 19bin lira üzeri para yatırma işlemi QNB Finansbank şubesi üzerinden gerçekleştirilebilir. ATM üzerinden yatırabileceğiniz minumum asgari tutar ise 5 TL’dir.

Enpara Havale İşlemi Nasıl Yapılır?

Enpara havale veya EFT ücreti almadığı için oldukça tercih edilen bir kurum olduğunu söyleyebilirz. Mobil uygulaması üzerinden veya internet sayfası üzerinden havale veya EFT yapabilirsiniz. Günlük havale veya EFT yapabileceğiniz maksimum para limiti 100bin TL’dir. Hesabınızdan 100bin TL’ye kadar bir veya birden fazla hesaba para aktarımı yapabilirsiniz. Ama yüksek meblağlarda işlem saatleri biraz uzayabilir.

Yukarıda sizinle bir dijital banka olan Enpara üzerinden para yatırma ve çekme işlemleri hakkında bilgilendirme yapılmaktadır. Daha detaylı bilgi için Enpara resmi internet sayfasını ziyaret edebilirsiniz.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu