BankalarEFT Saatleri

Fibabanka EFT Saatleri 2019

Fibabanka EFT Saatleri içerisinde bankalar arası para transfer işleminizi gerçekleştirebilirsiniz. Fibabanka hesabından başka bir bankaya para göndermek isterseniz EFT işlemi, Aynı banka arasında para transferi yapmak istiyorsanız Havale işlemi yapmalısınız. Müşterilerin en çok karıştırdıkları para transfer işlemi EFT ile Havale işlemleridir. EFT işlemi bankaların belirlediği mesai saatleri içinde yapılan bir işlemdir. Havale işlemleri ise 7 gün 24 saat yapabileceğiniz bir para transfer işlemidir. Bu yazımızda sizlere Fibabanka EFT Saatleri hakkında bilgiler vereceğiz.

Fibabanka EFT Saatleri 2019

Fibabanka hafta içi mesai saatleri içinde 09.00 ile 17.20 arasında EFT işlemleri yaptırmaktadır. Daha önce 17.00 olan son EFT saatini müşterilerini düşünerek kapanma saatinden 10 dakika önceye alarak 17.20 olarak değiştirmiştir. EFT işlemlerinin bu saatlerde yapılmasının sebebi ise bu işlemlerin merkez bankası onayından geçmesi yüzünden olmaktadır. Merkez bankasının kapalı ve tatil olduğu zamanlarda EFT işlemleri yapsanız dahi o anda karşı tarafın hesabına geçmez. 17.20 den sonra yapacağınız EFT işlemleri bir sonraki mesai gününde saat 9.00’da işleme geçecektir. Bu hafta sonu işlemleri için de geçerlidir. Fibabanka EFT işlemini kullanarak başka bankaya ait kredi ve kredi kartı ödemesi yapabilir, fatura ve kira ödemelerinizi de kolayca yapabilirsiniz. Diğer bankalarda sunulan GEÇ EFT işlemi Fibabanka’da bulunmamaktadır. Geç EFT yapsanız dahi bu işlem için ekstra ücret ödemezsiniz.

Fibabanka EFT Ücretleri 2019

Her bankada olduğu gibi EFT işlemlerinde düşük ücret ödemek istiyorsanız mobil bankacılık veya internet bankacılığı kullanmalısınız. Bu iki yerden yapacağınız işlem ücretleri banka şubesi, ATM, müşteri hizmetleri üzerinden yapacağınız işlem ücretlerinden bir hayli düşük olacaktır. Fibabanka kredi kartı kullanıyorsanız, EFT işlemlerinizi kartınız ile de yapabilirsiniz. Bu EFT işlemlerinde %6.5 civarında bir kesinti yapılacaktır. Fibabanka günlük olarak gönderim yapabileceğiniz üst limit 250.000 TL olarak bilinmektedir. Eğer özel bir durum varsa, Ev satışı, Araba Satışı vs. Bunu bankaya bildirebilir ve daha yüksek tutarda EFT gönderebilirsiniz. Fibabanka EFT ücretlendirmesi ise şu şekildedir.

  • Fibabanka Mobil Şube ve İnternet Bankacılığı üzerinden 3.5 TL ile 4 TL arası işlem ücreti alınmaktadır.
  • Fibabanka ALO ile işlem yapacağınız zaman 40 TL işlem ücreti alınacaktır. (200.000 TL altı işlemler için)
  • Fibabanka ATM’sinden yapacağınız EFT işlemlerinden 10 TL işlem ücreti alınmaktadır.
  • Fibabanka Şubelerinden yapılan EFT işlemlerinden 40 – 100 TL arasında işlem alınmaktadır.
  • EFT ve Havale İşlem Ücreti Almayan Bankalar İçin Tıklayınız.

Fibabanka 7/24 EFT işlemi yapabilirsiniz. Fibabanka EFT masrafı yukarıdaki gibidir. Daha fazla bilgi için en yakın banka şubesine veya resmi internet sitesine girerek bilgi alabilirsiniz.

Fibabanka Kredi Ödeme Nasıl Yapılır?

Fibabanka üzerinden bir kredi aldınız ve bu kredinin ödemesini yapmak istiyorsanız internet bankacılığı, mobil şube ve ATM üzerinden bankaya gitmeden yapabilirsiniz. Eğer başka bir bankadan hesabınız var ise Fibabanka Hesap Numaranıza (IBAN NUMARASI) kredi taksitini gönderebilirsiniz.

Yukarıda sizlere Fibabanka EFT Saatleri hakkında bilgiler verdik. Bir önceki yazımız olan Ziraat Bankası EFT Saatleri hakkında bilgi almak için sayfamıza gidebilirsiniz.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu